Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 wrz 2011, 21:38

ile wogóle sypiecie kaszki na 180 ml wody? 6 mleka a ile kaszki??
- ja zawsze na oko sypalam,moje dzieci nie lubily kaszek ale malemu musialam zageszczac mleko,bo ulewal,to robilam tak,zeby byla taka w miare plynna konsystencja :ico_oczko:

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

02 wrz 2011, 09:13

spadlamznieba dałam no ja mam właśnie też z serii Mam, ale w moim mieście nigdzie nie słyszeli o takich butelka, a nie chce zamawiać z internetu bo bym musiała znowu czekać... Kupiłam jej inna butelkę, nie było problemu ze zmianą... A ja wsypałam 3 łyżeczki i strasznie ciężko wypływała kaszka, nawet mi było ciężko ciągnąć, a Zuzia spała może godzinę dłużej... eh. Co prawda wypiła tylko gdzieś może 130...

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

02 wrz 2011, 14:53

spadlamznieba dałam no ja mam właśnie też z serii Mam, ale w moim mieście nigdzie nie słyszeli o takich butelka, a nie chce zamawiać z internetu bo bym musiała znowu czekać... Kupiłam jej inna butelkę, nie było problemu ze zmianą... A ja wsypałam 3 łyżeczki i strasznie ciężko wypływała kaszka, nawet mi było ciężko ciągnąć, a Zuzia spała może godzinę dłużej... eh. Co prawda wypiła tylko gdzieś może 130...
wsyp jej na poczatek 2 łyzeczki
a na serio to ja sie nie dziwie ze ona tak wstaje czesto bo ona bardzo mało je :ico_szoking:
Majka w tym wieku wypijała miksturę z 210-240ml wody + 6 miarek mleka +2-3 miarki kaszki melczno ryzowej
ale w końcu zaczełam jej robić gęstszą i wypijała na 240ml wody
teraz wypija 270-300ml wody + 8-9 miarek kaszki z mlekiem :ico_oczko:

jak wypiła 130ml to baaaaaardzo mało :ico_olaboga: uważam ze nic dziwnego ze wstała głodna :ico_noniewiem:

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

02 wrz 2011, 20:29

izuś_85, ona tak zawsze je, dzisiaj zjadła 150 ml, ale powiedzcie czy wasze też tak długo piją to mleko z kaszką, bo Zuzia widać, że się męczy pijąc tą mieszankę... A wsypałam jakieś 2 łyżeczki... Jak próbuję jej podać więcej to i tak nie wypije kręci głową i się złości, a na siłę nie wcisnę.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

02 wrz 2011, 20:42

Moze ona nie lubi kaszki?Moje dzieci nie lubily,Andrzej jadl chyba tylko morelowa,klka lyzek do mleka na zageszczenie,a Zuzka wcale :ico_oczko:

A co do wypicia na raz mleka,to wypija max 210 :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

03 wrz 2011, 11:53

izuś_85, ona tak zawsze je, dzisiaj zjadła 150 ml, ale powiedzcie czy wasze też tak długo piją to mleko z kaszką, bo Zuzia widać, że się męczy pijąc tą mieszankę... A wsypałam jakieś 2 łyżeczki... Jak próbuję jej podać więcej to i tak nie wypije kręci głową i się złości, a na siłę nie wcisnę.
no nie wiem, moim zdaniem je bardzo mało na jeden raz i dlatego je często :ico_noniewiem:
nawet na opakowaniu mleka pisze ze w tym wieku to chyba 210ml i 7 miarek
dlatego sie zdziwiłam ze tak mało na jeden raz
Maja tyle wypijała jak miała 3-4 miesiace :ico_szoking:

nie wiem co ci poradzić, moze kup jej na początek kaszkę waniliową :ico_noniewiem: tą z bobovity -ona jest słodsza od innych, a jakie mleko używacie?

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

03 wrz 2011, 12:37

no ale nie kazde dziecko jej tyle samo,moja Zucha nawet teraz nie zawsze te 210 mleczka wypije,a przeciez juz jest taka duza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

04 wrz 2011, 18:38

Zgadzam się z iw_rybką, moja Natalka przesypia całą noc (jeść w nocy przestała sama jak miała rok,po prostu pewnego dnia nie chciała juz butli i tyle :ico_sorki: ) a na kolację zjada kaszkę robioną na 180ml wody-czyli 6 miarek mleka plus kaszka, a ma półtora roku.Także każde dziecko je inaczej i w innych ilościach.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

04 wrz 2011, 21:53

na serio to ja sie nie dziwie ze ona tak wstaje czesto bo ona bardzo mało je
Mala jest po prostu glodna... powinna dostawac syta kolacje zeby moc spokojnie spac...
jak wypiła 130ml to baaaaaardzo mało uważam ze nic dziwnego ze wstała głodna
zalezy od dziecka, ale w tym wieku powinna jesc troche wiecej... moja np wypija 180...
A wsypałam jakieś 2 łyżeczki... Jak próbuję jej podać więcej to i tak nie wypije kręci głową i się złości, a na siłę nie wcisnę.
musisz zrobic tak zeby splywalo w miare plynnie, wiadomo ze musi ciagnac zeby jesc, ale jak Ty probujesz to musi isc normalnie. smoczek musi byc specjalny do kaszki. moja sie nie meczy... wie ze na kolacje jest kaszka i pije normanie jak mleko, bo dziurke ma wieksza...

[ Dodano: 04-09-2011, 21:55 ]
to moze na poczatek sprobuj dac Jej jedna miarke kaszki do mleka. stopniowo moze... na pewno jest glodna i sfrustrowana dlatego sie budzi.
z moją tez mam czasem problem, tzn taki, ze je180 ml kaszki, nie chce wiecej, ale wczesniej budzi sie na kolejna, juz sniadaniowa kaszke. ale ogolnie przesypia cala noc. na szczescie...

probuj Kobito, bo wykonczysz sie i Mala niepotrzebnie bedzie zdenerwowana w nocy...

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

05 wrz 2011, 10:53

Staram się jej przed kolacją nie dawać za dużo innych przekąsek, wczoraj i przedwczoraj wypiła 180 z kaszką i spała do 6 rano ale o 6 był taki wrzask że musiałam jej dać mleko, nie chcę żeby mi wstawała już o 6... :ico_sorki: jakby się budziła o 7 to luzik, bo ma takie dni że śpi do 8 a nawet po 8, a nie raz do 7 i koniec. Ale jakby spała do tej 7 bez budzenia się na mleczko to ja bym też się wyspała :) no i można by było w końcu ją częściej podrzucać babci, bo tak wstawać to wiadomo że nie każdy chce :P
Może faktycznie w końcu sama się oduczy jedzenia w nocy... tak jak piszecie może poprostu pewnej nocy nie obudzi się na mleczko, oby jak najszybciej :-D
ale znowu ma problem ze spaniem w dzień, a było już tak dobrze, spała dwa razy po około 1,5 nawet do 2 godzin. Chodziła tak po 10 do 12 i wtedy znowu po 15. A dzisiaj dopiero zasypia a leży w łóżeczku od 10.20, skaczę się śmieje ale spać nie chce hehe... :)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość