Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 wrz 2011, 17:59

NowaSejana, Hania miała ciemiączko 3x2 i zrosło się dopiero w wieku 2,5 lat :ico_sorki:

mała ma 3 drzemkę bo tatuś jak przyszedł z pracy to ją obudził :ico_zly:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 wrz 2011, 19:02

a to tylnie ciemiaczko to gdzie sie znajduje??
NowaSejana, Hania miała ciemiączko 3x2 i zrosło się dopiero w wieku 2,5 lat :ico_sorki:
:ico_szoking: i wg lekarzy bylo wszystko ok??

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

16 wrz 2011, 19:11

dlaczego?
skoro małe ciemiączko to i szybciej zarośnie no ale jak chcesz to idź do lekarza i się upewnij
z tego co czytałam wynika, że ciemiączko nie powinno zarosnąć przed 6 miesiącem życia, bo wtedy mózg nie ma odpowiednio dużo miejsca i może dojść do zniekształceń głowy i twarzy :ico_sorki:
Idź do innego lekarza.
jest u nas w przychodni taka fajna pediatra, ale jest bardzo rzadko, bo większość czasu spędza w szpitalu na noworodkach, będę próbowała się do niej po niedzieli dostać.

NowaSejana, dziecko ciemiączek ma dużo, ale najbardziej popularne są te dwa, o których piszemy, tylne zarasta do 4 miesiąca życia "ciemiączko tylne (łac. fonticulus posterior) trójkątna luka między kośćmi czaszki o najdłuższym wymiarze ok. 1 cm, położona w linii środkowej, na skrzyżowaniu szwu strzałkowego i szwu węgłowego, pomiędzy kością potyliczną a kośćmi ciemieniowymi. Zarasta do 4 miesiąca życia." źródło Wikipedia

Mój mąż pojechał na sumy, wróci w nocy. Krzyś robi sobie drzemkę przed kąpielą.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

16 wrz 2011, 19:18

Krzyś robi sobie drzemkę przed kąpielą.
To późno, nie będzie problemu z zasypianiem?
Mati już po kąpieli, nakarmiony i pewnie zaraz uśnie.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

16 wrz 2011, 19:59

Markotka, to może idź do tego lekarza i zapytaj o to ciemiaczko. Oby wszystko było dobrze :ico_sorki:

U nas już ostatnie karmienie było, teraz powoli zasypiamy :-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

16 wrz 2011, 20:37

To późno, nie będzie problemu z zasypianiem?
spał zaledwie pół godzinki, wykąpałam go, usnął w trakcie jedzenia, wypił tylko 50ml :ico_noniewiem: ogólnie dzisiaj bardzo mało zjadł.
Oby wszystko było dobrze
nie biorę innej opcji pod uwagę :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 wrz 2011, 08:08

Cześć,
u nas zimno, brr. Umówiłam się z koleżanką, że jedziemy dzisiaj na targi dziecięce do Łodzi. Chłopaki zostają.
ogólnie dzisiaj bardzo mało zjadł.
Wiesz, Mateusz też tak czasami je. Potrafi tak jak wczoraj mieć wilczy apetyt, ale za 2 dni to jak jednorazowo zje 100 to sukces.
nie biorę innej opcji pod uwagę :ico_sorki:
Prawidłowo. Na pewno wszystko jest dobrze.
Miłego dnia.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

17 wrz 2011, 09:35

czesc

u nas w nocy powtorka z wczoraj, nie dosc ze dni ostatnio kiepskie, to jeszcze te nocki, ehhhh
padam, glowa mi peka :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 wrz 2011, 11:09

Umówiłam się z koleżanką, że jedziemy dzisiaj na targi dziecięce do Łodzi.
ooo, super :ico_brawa_01:
u nas w nocy powtorka z wczoraj, nie dosc ze dni ostatnio kiepskie, to jeszcze te nocki, ehhhh
padam, glowa mi peka
:ico_pocieszyciel: u mnie nie lepiej :ico_noniewiem:

Krzysiu zasnął wczoraj przy jedzeniu, wypił tylko 50ml, przed północą obudził się na jedzenie-wypił 180ml i poszedł spać, o 3:30 obudził się i marudził, nie wstawałam do niego, ale jak zaczął płakać, to wstałam, ponosiłam go trochę, dałam pić, to się uspokoił, pół godz. później usnął, o 5 znowu obudził się na jedzenie, ale pospał jeszcze do 9.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 wrz 2011, 11:44

witam
moja kluska 40 min już śpi ale pewnie niedługo wstanie :ico_noniewiem:
pobudkę zrobiła mi o 1 i o 6.30 i spała do 8.30
zimno u nas,a rano to nawet -1 było :ico_szoking:
obiadek już zrobiony,pranie się robi,posprzątane nieco,teraz chwilka przerwy :ico_oczko:
:ico_szoking: i wg lekarzy bylo wszystko ok??
rozwijała się prawidłowo,ale około 2 lat lekarka wysłała nas na usg przezciemiączkowe i konsultację z neurologiem,okazało się wszystko ok,dostaliśmy większą dawkę wit D i w ciagu pól roku się zrosło :-)
z tego co czytałam wynika, że ciemiączko nie powinno zarosnąć przed 6 miesiącem życia, bo wtedy mózg nie ma odpowiednio dużo miejsca i może dojść do zniekształceń głowy i twarzy :ico_sorki:
to lepiej to sprawdzić :ico_sorki:
ogólnie dzisiaj bardzo mało zjadł.
to tak jak Milena wczoraj,max po 140 ml jadła :ico_noniewiem: gdzie ostatnie 3 dni po 180 ml piła...
Umówiłam się z koleżanką, że jedziemy dzisiaj na targi dziecięce do Łodzi. Chłopaki zostają.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
u nas w nocy powtorka z wczoraj, nie dosc ze dni ostatnio kiepskie, to jeszcze te nocki, ehhhh
padam, glowa mi peka :ico_noniewiem:
współczuję :ico_pocieszyciel:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość