nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

23 wrz 2011, 13:04

Malinka to poradź się kilku lekarzy. Może jak nie jeden to drugi coś mądrego ci poradzi. Tylko radzę Ci nie zachodź do lekarza z gotowym rozwiązaniem, bo wiesz jacy oni są... tak jak w tym powiedzonku:
lekarz: co panu dolega?
pacjent: no myślę, że mam to i to
lekarz: acha to co pan potrzebuje?
pacjent: no myślę, że powinienem wziąć te i te leki
lekarz: doskonale, to samo miałem na myśli

U mnie dziś Alanek coś ma kiepski dzień, rano obudził się o 6 to ciągle się śmiał, ale gdzieś od 10 ciągle płacze :/. Przyśnie i znów budzi się z płaczem. Nie wiem o co chodzi... na pewno to nie brzuszek

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

23 wrz 2011, 13:14

malinka a moze ten bebilon pepti po prostu sie w takich malych porcjach je?
ja go podawalam Milci jako pierwsze mleczko jak lekarka stwierdzila ze nalezy dokarmiac i tez pila male ilosci 60-90 bardzo dlugo, ale przybierala ladnie :ico_noniewiem:
Kalinka pije Nan Pro Ha i wypija od 80-120 max
ja tez bym na twoim miejscu nie szalala ze zmiana mleka, moze ta Humana sie przejadala ze znow zaczela ulewac?moze zamiast kaszek czy kliekow lepiej jakis syropek na ulewanie?a marchewka?gotowana ponoc zatwardza, a Liwka ma dopiero nieco ponad 2 m-ce..no ale ty jestes matka ty decydujesz co jest dla twojego dziecka najlepsze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 23-09-2011, 13:18 ]
nina jak nie glodny, to jednak moze byc brzuszek :ico_noniewiem: Kalinka czasem ma miekki brzuszek a gazy bolace wychodza i tez placze jak one maja nadejsc :ico_noniewiem:
a z tymi lekarzami tak to niestety bywa dlatego czasem warto isc do kilku zeby wybrac najlepszego dla nas :ico_noniewiem:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

23 wrz 2011, 15:05

Malinka, a co ma ciemieniucha do mleka? Chyba, że xle cos zrozumiałam. Kochanie ciemieniuszke sie traktuje oliwka, kupujesz czesadełko dla dzidziulków z naturalnych miekkich włosów i czeszesz malutka regularnie. Myjesz głowke.... i ciemieniuszki nie ma po tygodniu. Tylko nic na siłe, nic nie drapać!!!!

Zirafka no moge powiedziec, że brzuch mam płaski ale jak ubieram bardzo wąskie spodnie sprzed ciązy (z tych seksowniejszych jhahah) :ico_brawa_01: to jednak wychodzi mi na górze brzucha oponka i rzuciłam moje ulupione jeansy w kąt.

Agus, to Ty sie kochana przeniosłas nie do tego kraju co trzeba, na Bawarii nawet na osiedlu domków jednorodzinnych mamy koło sklepu plac zabaw! To fakt ze czasy sa inne i dzieciaki teraz zamiast biegac po dworze to siedza przed komputerem. Ale nie narzekajcie tak jak stare baby, to postep sie nazywa hahahaha. Nie zapominajcie, że listów tez się już prawie nie wysyła tylko maile ida w ruch! Tak to juz jest z tym biegnącym czase, trzeba zaakceptować i wypośrodkowac. Polska to tez nie jest złoty środek, roznie może być przecież. Zamiast w Uk skończyc przy kompie róznie dobrze może skończyc na blokowisku z papierosem w buzi :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: Wiesz no przyszłosci nie wywrózysz hahah :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 wrz 2011, 16:00

Liwka schudła... zamorzyłam ją.
Pepti w odstawkę.
Humana od nowa...

reszte napisze póżniej bo karmic bede ;D

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

23 wrz 2011, 18:42

Kochanie ciemieniuszke sie traktuje oliwka, kupujesz czesadełko dla dzidziulków z
naturalnych miekkich włosów i czeszesz malutka regularnie. Myjesz głowke.... i ciemieniuszki nie ma po tygodniu. Tylko nic na siłe, nic nie drapać!!!!

u nas Maja ciemnieniuchę miałam nawet w rzęsach :ico_szoking: ale ciepła woda miała systematycznie myte i znikła po kilku dniach..
Liwka schudła... zamorzyłam ją.
Pepti w odstawkę.
Humana od nowa...

może dawaj jej częściej a mniej, u nas teraz Maja coraz częściej w dzien domaga się cyca, wczesniej było srednio co 3,4 godziny a teraz chce co 2, 2,5 godziny.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

24 wrz 2011, 08:13

Malinka to poradź się kilku lekarzy.
no właśnie doktor która zmieniła Liwce 2 tyg temu mleko powiedziała ,że ciemieniucha jest objawem alergii na humane i dlatego tez mała wymiotuje. Wiec zmieniła mleko a na ciemieniuche dała antybiotyk. Pepti jest na recepty, moja mama mieszka obok tej przychodni wiec podskoczyła do innej doktor bo akurat tej nie było żeby wypisała pepti bo sie skonczyło a ona mi kazała przyjsc przez 4 paźdzoienika bo wtedy Liwka ma szczepienie. A ,że wczoraj miałam z nią awarie do tej samej doktor poszłam wczoraj co wypisała mamie mojej pepti. I ta oczy zrobiła ,że na ciemieniuche dała tamta antybiotyk i ,że faszerujemy małą pepti i ,że ja zamorzyłam. Kazała kupić humane i karmic i wiecie ,że po 150 ml zjada mi od wczoraj i nie ulała nawet? a gdyby ulewała mam kupic bebilon AR antyrefluksyjny który robi kisiel w żołądku z mleka.
jak skonczy 3 miesiąc moge podać jej 1 łyżeczkę marcheweczki z gerbera , jak nie bedzie reakcji żadnej niepożądanej za 2 dni 2 łyżeczki, za 4 dni 3 łyzeczki itd powoli po 3 miesiącu ostrożnie jej wprowadzać , lekarz powiedziała ,że dzieci same najlepiej wiedzą czego chcą, jeżeli będzie za wczesnie na marechewkczke mała napewno zareaguje na to odpowiednio. Teraz rzadko która mama wychowuje dziecko książkowo tylko intyicyjnie a każde dziecko jest inne, jednemu marcheweczka zasmakuje w 3 miesiącu a drugiemu w 5. Nie ma na to reguły :)
o 21 mi zasneła `150ml zjadła, o2 zjadła 150ml i o 7 150 ml teraz dalej kima ;)

[ Dodano: 24-09-2011, 08:14 ]
może dawaj jej częściej a mniej, u nas teraz Maja coraz częściej w dzien domaga się cyca, wczesniej było srednio co 3,4 godziny a teraz chce co 2, 2,5 godziny.
ona czesciej niż co 3 godziny nawet ci sie ne napije bo ma odruchy wymiotne ;)
u nas minimum 3 godz musi byc....
nawet jak zje 50 czy 20 czy150 ....

[ Dodano: 24-09-2011, 08:15 ]
Malinka, a co ma ciemieniucha do mleka? Chyba, że xle cos zrozumiałam. Kochanie ciemieniuszke sie traktuje oliwka, kupujesz czesadełko dla dzidziulków z naturalnych miekkich włosów i czeszesz malutka regularnie. Myjesz głowke.... i ciemieniuszki nie ma po tygodniu. Tylko nic na siłe, nic nie drapać!!!!
te zabiegi powtarzalam od kąd dostała ciemieniuszki...
godzine przed kąpielą oliwką, lekką czapeczke na głowke żeby ładnie sie nawiliżyło w kąpieli delikatnie mydełkiem i gąbeczką myju myju a po kąpieli czesadełkol ;)

[ Dodano: 24-09-2011, 08:17 ]
Ale nie narzekajcie tak jak stare baby, to postep sie nazywa hahahaha. Nie zapominajcie, że listów tez się już prawie nie wysyła tylko maile ida w ruch!
haha, dokładnie Beti.
ja tez za małolata dopóki kompa na komunie nie dostalam siedziałąm na dworzu.
Wiem też ,że przykro jej bedzie za 6 lat jak ona bedzie robiłą babki w piasku a jej koleżanki bedą na notebookach przy piaskownicy siedziały ;)
trzeba iść z biegiem czasu do przodu.... i już :D

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

24 wrz 2011, 09:58

Beti ja niestety z niemieckiego jestem noga wiec raczej w krajach niemieckojezycznych nie mialabym szans na przetrwanie :ico_olaboga: Wiem, ze wszystko sie zmienia ale chce dac malemu wybor :-) Bo tu wyboru nie ma, nie dosc ze nie ma pogody prawie caly rok leje to jeszcze nie ma po prostu gdzie wyjsc! W Polsce jak sie z M klocilismy w domu to zawsze ktores z nas sobie wyszlo odetchnac, usiasc na lawce i pomyslec.. A odkad tu jestesmy to jedyne gdzie moge pojsc to do lazienki na gore albo sypialni.. Dookola mnie jest po prostu mnostwo parkow ale zero lawek! Na caly ogromny park sa moze 2 lawki i to takie jak zbite z przecietego na pol drzewa i w dodatku cale spruchniale, z mnostwem robactwa.. Po prostu nie ma tu gdzie wyjsc i sobie usiasc.. Tak mnie to wkur.. ze masakra. Na przystankach to samo a wiekszosc z nich jest dodatkowo taka, ze sam slup ze znakiem ze przystanek. Zero rozkladu, zero zadaszenia - w kraju gdzie non stop leje :ico_puknij: No ale to juz inny temat. W kazdym razie teraz gdzie mieszkam nie mialabym nawet gdzie malego puscic zeby sobie wyszedl na dwor samego, chyba ze do naszego ogrodka.. Kontaktu z innymi dzieciakami nie ma jak miec :/
że ciemieniucha jest objawem alergii na human
nie chce podwazac zdania p doktor, ale to dziwne, przeciez ciemieniuche ma prawie kazde dziecko i jest to po prostu luszczaca sie skora i loj z glowki ktore sie sklepiaja w takie strupki, co ma wspolnego loj z mlekiem? Moj Oli mial duza bo na poczatku nie wiedzialam w ogole co to jest ale ktos mi wlasnie powiedzial zeby czesac i zeszlo po kilku dniach.. potem wracala pare razy ale od kiedy czesze go regularnie codziennie, nawet jak nic nie ma, to juz nie wraca :-)

[ Dodano: 24-09-2011, 10:04 ]
a w ogole kiedys przewijal sie tu temat fryzur i zdaje mi sie, ze Nina mowilas, ze sie na tym znasz? bo ja zawsze farbuje na bardzo jasny blond, prawie jak platyna, ale ostatnio nalozylam farbe i maly zaczal po 15 min mi plakac i musialam zmyc, co skonczylo sie ciemnozlotymi odrostami, pare dni pozniej chcialam to poprawic i nalozylam farbe po czym poklocilismy sie z M i musialam znow zmyc bo on chcial wyjsc z domu wiec musialam zejsc pilnowac malego.. i skonczylo sie tak ze mam prawie platynowe cale a idac w gore 3cm zlote i dalej 2 cm ciemnozlote :ico_olaboga: i tak mnie naszlo ze zafarbuje na czerwone, nie takie ostre ale taka wisienke.. i tu mam pytanie - czy jak te blondy sa roznokolorowe to roznie mi ta czerwien moze zlapac? i jesli chce by wyszla jak najciemniejsza to powinnam ja trzymac jak najdluzej czy najkrocej wlasnie?

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

24 wrz 2011, 10:27

Agus może być tak że weźmie Ci tam gdzie masz najjaśniejsze to najmocniej ten nowy kolor, ale nie koniecznie. Im ciemniejszy kolor chcesz mieć tym musisz dłużej trzymać. Zrób tak: nałóż farbę zaczynając od tych najciemniejszych, tzn. najpierw ciemnożółte, potem po 5 minutach połóż na te żółte, a po 5minutach dopiero na te platynowe, i powinno się udać - zrób tak jak się robi z odrostami. Ale nie trzymaj farby dłużej niż jest na opakowaniu, a zacznij liczyć czas ogólny dopiero jak położysz farbę na wszystkie włosy. A też Ci powiem, że nie do każdego pasują odcienie czerwieni, więc się zastanów najpierw. Przede wszystkim sprawdź jaką masz cerę: jeśli masz bladą cerę, bez żadnych pryszczy, zaczerwień itp to raczej będzie pasować. Ja na przykład nie mogę położyć sobie rudego koloru (chociaż mega mi się podoba), bo mam cerę zaróżowioną szczególnie przy nosie i lekko na czole. W moim kolorze tego nie widać, ale w rudym rzucałoby się to w oczy niestety. Mam nadzieję, że pomogłam :-)

A u nas skończyły się płacze małego na szczęście. I nie był to brzuszek. Po prostu Alanek miał gorszy dzień i wydaję mi się, że płakał mi ze zmęczenia. Bo co zasnął to zaraz się rozbudzał niby z uśmiechem, ale nie do końca wyspany i zaraz był płacz. Na szczęście w nocy się wyspał i już jest happy :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

24 wrz 2011, 10:49

Agus, TO SAMO twierdzi moja mama i ja..
cóż lekarz a lekarz to wielka róznica:P

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

24 wrz 2011, 11:01

Nina pewnie ze pomoglas :D dzieki wielkie! a co do cery to mam dosc blada ale bez zadnych wypryskow wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze.. zreszta powiedz co sama myslisz?

Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość