Awatar użytkownika
lady in red
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:38

Okulary - jak zainspirować dziecko do tego by chętnie je nos

29 wrz 2011, 17:11

DZiewczyny pomóżcie, mój chrześniak kategorycznie odmawia noszenia okularów a musi ( przykaz okulisty). Chcę pomóc jego matce, może akurat matka chrzestna będzie miec jakies powazanie. Jak zainspirowac dziecko do noszenia szkiel?

NICOLA_1985

29 wrz 2011, 19:26

ja nie nosiłam jak chodziłam do podstawówki bo się wstydziłam, że muszę nosić, ściągałam okulary w momencie wyjścia z domu a zakładałam dosłownie przezd drzwiami.. ale do czasu..
moja mama nic nie wskórała, żadne tłumaczenia groźby , prośby...
dopiero do mnie doszło co ja wyprawiam gdy miałam pogadankę z moją okulistką.. i gdy mnie zapytała czy chcę chodzić z białą laską i być ślepa????
pamiętam ta rozmowę do dzisiaj... od tamtej pory zakładam okulary jak tylko otwieram oczy rano i ściągam w momencie gdy kłade się spać...
zawsze można sobie pomóc w rozmowie z dzieckiem takimi argumantami, że okulary sa teraz bardzo modne i osoby które ich nosić nie muszą kupują sobie zerówki żeby wyglądac modnie, może niech sobie sam wybierze oprawki które będa mu sie podobać, prawdopodobnie chłopak został wyśmiany przez kolegów a wiadomo koledzy w tym wieku to jest najwazmniejszy autorytet dla dziecka...

Awatar użytkownika
lady in red
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:38

30 wrz 2011, 16:39

Jest lubiany przez rówieśników więc myślę, że to jest raczej kwestia jego osobistego widzi mi się a nie kolegów.

Też nie chcę go straszyć ślepotą. Albo tym, że przyjdzie zła baba i Cię ukradnie mamie jak okularów nie będziesz nosić :-)

Szukam kreatywnych rozwiazań, jakiejs zabawy. Czy cos takiego.

lilo

30 wrz 2011, 16:49

lady in red, ile on ma lat???

Bo można poszukać jakiegoś fajnego bohatera który nosi okulary - dla starszych Harry Potter na przykład. Dla młodszych - jest taki piesek interaktywny Hector który bez okularów nie widzi, może warto w niego zainwestować.
Dobrze jest żeby dziecko samo sobie wybrało jakieś fajne oprawki, chwalić go że super wygląda w nich, bardziej dorośle itp.

Tyle moich pomysłów :ico_oczko:

NICOLA_1985

01 paź 2011, 08:54

może warto porozmawiać z dzieckiem i zapytać wprost dla czego nie chce nosic okularów i dopiero później zacząć szukać sposobu na przekonanie go.
a ja nie widzę niczego złego w powiedzeniu dziecku prawdy, że jeśli nie będzie nosił okularów to wzrok będzie mu się pogarszał bo taka jest kolej rzeczy jeśli zaniedbuje się swoje zdrowie... i nie uważam tego za mało kreatywny pomysł i nie porównujmy tego do wmawiania dziecku , że jak nie będzie nosił okularów to :
przyjdzie zła baba i Cię ukradnie mamie
:ico_nienie: - nawet nie wiem skąd taki pomysł mógłby przyjść komuś do głowy.. chyba tylko nie poważnej osobie bez wyobraźni...
najlepiej jest porozmawiać z dzieckiem i wyciągnąć z tej rozmowy wnioski czego dziecko oczekuje , może właśnie wystarczy aby potraktować go poważnie i pozwolić mu np. wybrać sobie oprawki, kilka komplementów na temat jego wyglądu w okularach tez nie zaszkodzi

[ Dodano: 01-10-2011, 09:01 ]
a dobra alternatywa dla okularów to również soczewki kontaktowe..
wpisz w google "czy soczewki kontaktowe dla dzieci to dobry pomysł" i powinno wyskoczyć Ci parę artykułów na ten temat... ja osobiście czytałam jeden z nich i soczewki są dobrym rozwiązaniem nawet dla dziecka, zwłaszcza jeśli nie czuje się komfortowo w okularach a musi je nosić..
oczywiście jeszcze zalezy ile to dziecko ma lat.. bo nic nie napisałaś na ten temat dla tego moje wypowiedzi raczej odnoszą się do dziecka w wieku szkolnym (podstawówka)

inezka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 16:10

06 paź 2011, 20:07

moja cora nosi okulary niecale polroku, jak uslyszla,ze bedzie msuaiala,to bylo,ze ona wiecej nie pozniedzie do przeszkola i takie tam....
ale pozniej jak zaczelismy razem jezdzic za okularami, przymierzac,wybierac oprawki sama sie przekonala i nie bylo problem, bylo kilka dzieci w grupie co nosila, rozmawialam wczesniej z pania wychowawczynia i zrobili w pierwszym dniu takie male "swieto" ze mloda ma okurarki, teraz tez nie tylko ona nosi okularkow, nie ma z tym zadnego problemu

NICOLA_1985

07 paź 2011, 12:04

jak zaczelismy razem jezdzic za okularami, przymierzac,wybierac oprawki sama sie przekonala i nie bylo problem, bylo kilka dzieci w grupie co nosila, rozmawialam wczesniej z pania wychowawczynia i zrobili w pierwszym dniu takie male "swieto" ze mloda ma okurarki, teraz tez nie tylko ona nosi okularkow, nie ma z tym zadnego problemu
no i super sprawa rozwiązana :ico_brawa_01: gratuluje pomysłu z świętem w przedszkolu :ico_sorki: :ico_brawa_01: super

Nashael
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:51

03 lis 2011, 04:15

Rozmowy nie czesto koncza sie sukcesem, lepiej podstepnie pokazywac przyklady potencjalnych idoli ktorzy dobrze wygladaja w okularach a dzeicko zacznie CHCIEC je nosic ;)klark kent z serialu supermen, kiedys lecial w TV. Moze wyda sie to glupie, ale warto sprobowac ;) Pamietaj ze jestes jego hmm moentorem i bierze z ciebie przyklad wiec jezli spodobaja ci sie bardzo czyjes okulary i to okazesz to dziecko podlapie temat ;)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość