Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

04 paź 2011, 16:42

a co mam zrobic jak on caly brzuszek ma suchy, klatke piersiowa i boczki?...

a w czym kapiesz małego? bo u nas to samo było i zmienilismy na Olilatum i teraz juz ma Mają ładną skórkę a wczesniej miala strasznie suchą, nawet lekarka mówiła, ze ma strasznie wrażliwą skórkę i kazała zmienić płyn do płukania tkanin i proszek. Proszek zmieniłam, płyn pozostał.. w kazdym bądz razie teraz ma fajną skóre.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

04 paź 2011, 17:50

a w czym kapiesz małego?
W takim specjalnym plynie do kapieli z oliwka od lekarza.. Ale wiesz co, on nie ma po prostu suchej skory tylko tydzien temu zrobily mu sie takie szorstkie placki na brzuszku i boczkach, takie lekko ciemniejsze niz skora, bylam u lekarza i dal mi masc, ale teraz jest jeszcze gorzej bo te plamki mu sie zlaly w calosc i schodzi mu skorka tak troche jak po opalaniu.. :ico_placzek: to znaczy nie ze cale platy, ale caly jest suchy i o wlasnie jak lupiez to wyglada! :ico_placzek: jedna plamke, ta od ktorej sie zaczelo, ma taka czerwonawa, jakby poparzenie :ico_placzek:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

04 paź 2011, 18:00

hmm agus a na necie nic nie znalazlas, zadnej porady?to jakies liszaje czy co? a smarujesz to czyms nawilzajacym, tlustym?w innym wypadku co ci pozostalo..tylko zdac sie na pielegniarke, albo lekarza :ico_noniewiem:

a czy jest mozliwe zeby 3 m-czne dziecko juz swedzialy dziasla?od jakiegos czasu kalinka strasznie pcha raczki do buzi, slini sie tez jakby wiecej, smoka wypluwa na rzecz raczki i to nie zeby ssala kciuka czy cos, tylko wklada piastke i "gryzie" :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

04 paź 2011, 18:27

hmm agus a na necie nic nie znalazlas, zadnej porady?
No wlasnie nic podobnego, gdzies czytalam ze moze to byc przez drobnoustroje ktore sie gromadza w gabce tej do kapieli, takiej co do wanienki daje zeby sie maly nie slizgal, od dzisiaj zaczynam ja wyparzac przed kazda kapiela.
od jakiegos czasu kalinka strasznie pcha raczki do buzi, slini sie tez jakby wiecej, smoka wypluwa na rzecz raczki i to nie zeby ssala kciuka czy cos, tylko wklada piastke i "gryzie" :ico_noniewiem:
Moj tak samo robi, ale ktos mi mowil, ze dziecko 'bada' ze ma raczki, wiesz, poznaje przez wkladanie do buzi :-)

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

04 paź 2011, 19:08

Agus, - jak dla mnie - może to byc alergia pokarmowa - nie musi - nie myj małego w wanienne przez 3 dni - albo tylko zwykła woda i natłus go np alantanem , linomagiem lub czyms podobny - przez pare dni - powinno minąć - po prostu jest delikatny moim zdaniem - z tego co piszesz to raczej jakies uczulenie na kosmetyk - moim zdaniem
nina - ale twój jest młodszy :-D
dobra ide zajrzec do Bartka - juz zasnał :ico_brawa_01: - teraz starszy

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

04 paź 2011, 19:43

Agus Filip miał takie czerwone plamki na szyji, wygladało na takie czerwone jak poparzone. Przecierałam mu to wacikiem i czystą przegotowana wodą. W cien leciutko sudocremem, wieczorkiem znowu na mokro i kremikiem nawilżającym dla niemowląt EUBOS (chyba oliatum w Pl) zeszło po 3 dniach

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

04 paź 2011, 19:51

Gosia racja mój młodszy jest. No cóż mamy kolosy z dzieci heh :-P tylko ja się zastanawiam po kim mój taki olbrzym - ja i mąż drobni jesteśmy :ico_noniewiem:

matrasz mi położna mówiła, że na przełomie końcówki drugiego miesiąca a trzeciego może pojawić się kryzys laktacyjny i trzeba dziecko częściej przystawiać do piersi. Jest to podwójny kryzys bo dodatkowo dziecko ma kolejny etap wzrostu. Trzeba przeczekać i nie podawać butli, bo pokarmu będzie coraz mniej.
ladybird23 napisał/a:
od jakiegos czasu kalinka strasznie pcha raczki do buzi, slini sie tez jakby wiecej, smoka wypluwa na rzecz raczki i to nie zeby ssala kciuka czy cos, tylko wklada piastke i "gryzie" :ico_noniewiem:

Moj tak samo robi, ale ktos mi mowil, ze dziecko 'bada' ze ma raczki, wiesz, poznaje przez wkladanie do buzi :-)
mój ma to samo, na początku ssał kciuka, a teraz tak jakby gryzł rączki, a przy tym robi dziwne minki jakby pytał: "co to jest?"

ladybird kiedyś pytałaś czy nasze dzieci też się odrywają od cycka, mój tak od czasu do czasu robi. Odrywa się potem znowu chwyta, a przy tym się denerwuje na mnie jakbym to ja mu zabierała i wkładała. Ale wtedy go biorę pionowo i zazwyczaj mu się beknie i potem na nowo go przystawiam i już je ładnie. Spróbuj może pomoże.

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

04 paź 2011, 21:33

nina ja wiem, że może pojawić się taki kryzys laktacyjny i trzeba przystawiać, sama o tym pisałam kiedyś pisałam. Starałam się tak robić, ale Antoś był wściekły i jakby miał zęby to pogryzłby mnie :D
a czy jest mozliwe zeby 3 m-czne dziecko juz swedzialy dziasla?od jakiegos czasu kalinka strasznie pcha raczki do buzi, slini sie tez jakby wiecej, smoka wypluwa na rzecz raczki i to nie zeby ssala kciuka czy cos, tylko wklada piastke i "gryzie" :ico_noniewiem:
może jest tak jak piszą dziewczyny, ale mnie i mojej siostrze zęby zaczęły wyłazić jak miałyśmy niespełna 3 miesiące także wszystko możliwe. Mój skarb też pakuje ręce i wszystko co się da do buzi i drapie się np. pieluszką :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

05 paź 2011, 07:24

hey, moja tez pcha wszystko do buzi ale ja słyszałam ,że mogą byc to juz zeby a druga rada dobrej cioci to była ,że dziecko bada swiat , na raczce ma kilka smaków i wszystko wkłada do buzi zeby poznac co to jest i badz tu mądry.
U nas Liwka od 2 nocy nie budzi sie na jedzenie ..
kobitki budzic ją ?

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

05 paź 2011, 09:01

Malinkax33,- nieeeee :-D , znaczy łądnie przesypia ci nocki :-D
aa wogóle miłego dnia
dziecko - tak jak piszecie pcha raczki bo pznaje swoje ciało - a zęby rzadko wychodzą w 2- 3 m-cu
pozdrawiam :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość