Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

05 paź 2011, 21:30

HEjo babeczki.

Emilia wiesz kochana nie stac mnie na nianie dla dziecka, ja zarabialam tam najnizsza krajaowa i nie pojde do pracy zeby tylko cała wypłate oddac niani,, poza tym nie wiem czy moje dziecko by było z kims obcym, bo jak mnie nie ma to normalnie ciagle płacze.

markotka, to rzeczywiscie chyba musiałas miec felerny ten wozek, wspołczuje, ja mam starego grata po Filipku ale na szczescie nic sie z nim nie dzieje :-D

patrycja_g, fajnie ze zajrzałas, u nas tez coraz mniej spania tylko dwie drzemki dziennie, no ale jedna z nich trwa zawsze godzine druga jest krotsza :-D

Koroneczka, nic sie nie przejmuj waga, jest dobra :-D
Kazde dziecko innaczej przybiera na wadze, np dziecko mojej sasiadki ma roczek i wazy tyle co Dawid wiec nie ma co sie martwic :-D

aniawlkp86, no to witaj w gronie noszacych mam :-D mnie tez juz rece opadaja, teraz niestety najgorszy okres bo lezec nie chce, siedziec nie umie wiec tylko rece :ico_olaboga:

Dobra to miłej nocki :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 paź 2011, 07:33

Witam z rana,
wczoraj do końca wszystko załatwiliśmy. Ksiądz zwolnił mnie z konferencji przed chrztem, a mojemu D powiedział że jeśli znajdzie czas, no to nie poszedł. Płacz prze zęby nadal. We wtorek poszedł w ruch viburcol-szybko działa i długo (12godzin). Wczoraj nie chciałam podawać viburcolu i dałam camilia-powiem szczerze u nas to nie za bardzo działa. Aby zadziałał musiałam podać 2 ampułki. My zostajemy przy viburcolu i przeciwbólowych. Młody przez te ząbki ma katar więc frida w użyciu.
A i jeszcze wczoraj dałam Mateuszkowi ziemniaczka i nawet jadł ale po 3-4 łyżeczkach się znudził, zacisnął usta i koniec jedzenia. Dobre i tyle.
Tosia tez tak czesto zasypia i spi
On tylko tak jak go coś boli.
wczoraj dalam Tosi wode z kubeczka i pila cos tam :ico_szoking: a jak jej sie podobalo :ico_szoking: potem byl wielki placz jak wzielam kubek, byla do przebrania :ico_oczko:
Najważniejsze, że jej się podobało :-D :ico_brawa_01: za obroty i spanie, oby tak dalej.
to mnie się wyżynał ząb mądrości-masaakra :ico_olaboga:
Współczuję. mi wyszły bardzo szybko coś jak miałam 18 lat. Ja też lubię malować, ale oklejaniem taśmą najczęściej zajmuje się mój D :-D
Koroneczka, jak głowa? Mnie o dziwo nie boli choć tez niskocisnieniowiec jestem i czuję się świetnie.Kupił mąż auto? My też chcemy kupić drugie (dla mnie) ale dopiero jak pójdę do pracy bo teraz to by więcej stało pod blokiem więc nie ma sensu.
Byłam dzisiaj w urzedzie pracy sie zapisac.
Ja idę we wtorek :ico_placzek: :ico_zly:
więc jak chcesz, to możemy się zamienić :ico_oczko:
To jak Wiola nie chce to biorę, bardzo chętnie :ico_oczko:
No i nie pamiętam co dalej :ico_wstydzioch: Miłego dnia.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 paź 2011, 08:54

patrycja_g, fajnie, ze zajrzalas
Dla mnie tylko abstrakcja co piszecie o spaniu, Filip 2 drzemki po 30 min to wszystko na co sobie pozwala i w zasadzie to tak od poczatku.
to zupelnie jak u nas :ico_noniewiem: a gdzie tu zajac sie drugim dzieckiem i obowiazki?
dobrze ze jet forum, bo jak ciagle sama w domu jestem to jakas odskocznia :ico_sorki:

markotka, ale Ci sie trafil wozek, rzeczywiscie chyba cos nie tak z nim :ico_olaboga:
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu- Maksio waży 6,800- przez 7 tygodni przybrał niecałe pół kilo :ico_noniewiem: Czy to nie za mało?
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wg mnie dobrze wazy, na ktorym jest centylu? a ile ma wzrostu?

my mieslismy isc 5 na szczepienia, ale zxe wzgledu na przeziebienie przeloze to na przyszly tydzen, jak bedzie wszystko juz ok
tamte botki przyszły i są świetne :ico_brawa_01:
fajnie, ze jestes zadowolona
Milena też się ciągle towarzystwa domaga,w dzień to cały czas mi zajmuje :ico_olaboga: w łóżeczku nie poleży,w foteliku też nie,najlepiej ją za ręce i się podciąga do siadania-to jej najbardziej odpowiada :ico_noniewiem: nawet nie mam kiedy sprzątać...
hehe ja tak mam z tym sprzataniem odkad sie Tosia urodzila, takze juz sie przyzwyczailam :ico_oczko:
tez lubi towarzystwo bardzo, chwilke zajmie sie soba
ale za to 2 kg zgubiłam :-D
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Murchinson, biedny Mati :ico_noniewiem:
a jaki przeciwbolowy podajesz?
fajnie, ze zjadl ziemniaczka, dobre i tyle, przyzwyczai sie

Murchinson, kiedy wracacie?

ja chce zrobic zupe brokulowa Koroneczki dzis, macie gdzies zapisany przepis? pamietam ze z serkirm topionym i czosnkiem, tak?
i bede wdzieczna za przepis na makaron z tunczykiem, bo oczywiscie nie moge znalezc :ico_wstydzioch:

Tosinka drzemie, zaraz wybierzemy sie na zakupki polaczone ze spacerkiem, tzreba wykorzystac pogode bo odjutra ma byc kiepsko :ico_noniewiem:

milego dnia

[ Dodano: 06-10-2011, 09:15 ]
ja na chwilke oglosic, ze mamy dolna prawa jedyneczke :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wreszcie :ico_brawa_01:
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

06 paź 2011, 09:24

Hejo!

Ja tak tylko na chwilkę, bo zaraz wybywam, mam dziś troszkę latania, Małego zawożę mojej mamie!

Murchinson, u mnie z głową lepiej :ico_sorki: mnie dopada na szczęście od czasu do czasu tylko ten ból, szybko przechodzi!
Autko kupiliśmy- forda fiestę- fajny jest, zadbany :-) ważne, że jeździ, teraz jak się pogoda popsuje przyda mi się :ico_sorki:

Emilia, muszę zobaczyć na którym jest centylu w książeczce, pani doktor nic nie mówiła, więc pewnie jest dobrze! Tak sobie myślę, że to pewnie przez to, że mi przesypia całe noce, bo inne dzieci nadrabiają nocnymi karmieniami :ico_sorki: Mierzy 67cm :-) długi chudzielec :-)

Wiola, fajnie, że zaglądasz do nas częściej :-)

Aniu, super, że botki się podobają. Ja też sobie sprawiłam butki- na allegro wylicytowałam za 60zł świetne buty. No :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za zrzucone kilogramy!

No dobra uciekam, bo mam dużo latania, ta budowa nas wykończy ciągle coś trzeba załatwić. ALe zaoowocuje to na przyszłość :-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

06 paź 2011, 09:47

cześć :-)

Krzysiu chory :ico_chory: kaszle i ma katar, nos cały zawalony, nie może biedny oddychać, ciągnę i ciągnę fridą a niewiele wychodzi :ico_sorki: na 12 idziemy do lekarza, jakaś inna pani doktor, nie znam jej zupełnie, do naszej nie było już rejestracji-dzwoniłam 8:10 a od 8:00 przychodnia :ico_olaboga: ludzie ustawiają się przed przychodnią godzinę wcześniej :ico_puknij:
Tyle, że u nas z piciem problem jest nadal- nie rusza
z czasem Maksio na pewno przekona się do soczków, zauważyłam że wiele z nich jest cierpkich-jabłko malina, z winogronem albo okrutnie słodkich-gruszka, dlatego ja będę dawać Krzysiowi tylko te z marchewką, bo innych i tak nie chce pić i wcale mu się nie dziwię, zasmakowała mu ostatnio herbatka jabłkowa z melisą z hippa.
A nie mas zod kogo pożyczyć jakiegoś wózeczka?
nie mam, ale będziemy kupować parasolkę na wyjazd. Pokaż buty :-D
tamte botki przyszły i są świetne
super :ico_brawa_01: no i :ico_brawa_01: za zgubione kg :ico_brawa_01:
to rzeczywiscie chyba musiałas miec felerny ten wozek
chyba tak :ico_sorki:
wczoraj do końca wszystko załatwiliśmy
super :-D biedny Mateuszek z tymi ząbkami :ico_sorki: fajnie, że zjadł trochę ziemniaczka :ico_brawa_01:
ja na chwilke oglosic, ze mamy dolna prawa jedyneczke
rewelacja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
przepisy Koroneczki:

Zupa brokułowa

Co do zupki robię najpierw bulion - najczęściej na skrzydełkach z kurczaka, z warzywami- potem je kroję w kostkę i wrzucam do zupki. Jak bulion się zrobi wrzucam całego brokuła podzielonego na różyczki i 3-4 ziemniaczki pokrojone w kostkę, i z 3 ząbki czosnku posiekana. Jak warzywa są już miękkie zaklepuje śmietanką i zagęszczam serkiem topionym śmietankowym- najczęściej tym z hochlanda Jak serek się rozpuści zupka jest gotowa. Jak gotuję bulion daję dużo marchewki- lubię jak jej dużo pływa w zupce. Bardzo prosta więc życzę smacznego!


MAKARON Z TUŃCZYKIEM

Makaron- ja używam penne z luebelli z mąki pełnoziarnistej
Serek złocisty Lazur- taki trójkącik
Kubeczek śmietanki 18%
Puszka tuńczyka w sosie własnym
Koszyczek pomidorków koktajlowych
Piprz biały, soli już nie daję, bo ser jest dość słony.
Szczypiorek do posypania.

Podgrzewam śmietankę , dodaję ser i cały czas mieszam, aż się rozpuści, dodaje pomidorki pokrojone w ćwiartki i lekko mieszam, żeby się za bardzo nie rozpadły, po dwóch minutkach dodaję puszkę tuńczyka i całość podgrzewam, doprawiam pieprzem. W międzyczasie gotuję makaron, jak już jest al dente wrzucam do sosu i mieszam. Podaję ze szczypiorkiem Jest pyszny polecam!

mam skopiowane dokładnie tak, jak pisała Koroneczka :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 paź 2011, 10:35

Koroneczka, i co z praca? zdecydowalas sie?
Autko kupiliśmy- forda fiestę- fajny jest, zadbany
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Tak sobie myślę, że to pewnie przez to, że mi przesypia całe noce, bo inne dzieci nadrabiają nocnymi karmieniami :ico_sorki:
wszystko mozliwe, bo mleczko w nocy jest najbardziej tłuste
na allegro wylicytowałam za 60zł świetne buty
chetnie zobaczymy :ico_oczko:

markotka, zdrowka dla Krzysia, daj znac po wizycie, oby nic powaznego
przepisy Koroneczki:
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: dziekuje

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

06 paź 2011, 11:04

hej,

emilia7895, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Tosi za zabka

u nas znow wczoraj koszmar, wrzask przez 3 godz, nic nie pomagalo ani viburcol ani nurofen ani masc na dziasla no nic. Zmeczyl sie i zasnal o 20 po kilkugodzinnym noszeniu na ramieniu. Chce mi sie plakac razem z nim :ico_placzek:

wiola85, mnie niedlugo czeka to samo. Mam nadzieje ze po niedzieli dostane moje swiadectwo pracy i zaraz pojde sie zarejestrowac bo kasy potrzeba a ciekawe kiedy ten zasilek wyplaca.
Swoja droga zauwazylam, ze jak maja placic to szybko znajduja oferty dla czlowieka a jak ktos praw do zasilku nie ma to moze byc i lata zarejestrowany i czkac na jakies propozycje. Jak mi cos daja to chyba pojde i bede glupa zgrywac zeby nie dostac bo pewnie od moich wymagan bedzie to troche odbiegac. Wole sama sobi szukac i wysylac papiery tam gdzie mi odpowiada.

Ja przenioslam sie do mamy na jakis czas bo u nas centralne szczelilo, kuchnie zalalo zimno w nocy a tu prynajmniej grzeja. R wzial urlop i walczy z piecem w domu. A moja siostra schylila sie po soki i szczelilo jej w kregoslupie. Pojechala na urazowke i po rentgenie stwierdzili ze zgubil jej sie odstep miedzy kregami (ni wiem jk to sie fachowo nazywa) i teraz ma nie chodzic bo kregi jej sie o siebie scieraja ale nie powiedzieli co dalej tylko dali leki preciwbolowe i kazali kolo 20 na kontrole przyjechac. A ona od 15 ma isc do pracy na magazyny. Jak sie wali to wszystko naraz :ico_olaboga:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 paź 2011, 11:31

u nas znow wczoraj koszmar, wrzask przez 3 godz, nic nie pomagalo ani viburcol ani nurofen ani masc na dziasla no nic. Zmeczyl sie i zasnal o 20 po kilkugodzinnym noszeniu na ramieniu. Chce mi sie plakac razem z nim :ico_placzek:
jejku, wspolczuje :ico_noniewiem:
Filipek ma juz 2 zabki tak?
zdrowka dla siostry
macie swoj piec tak?
my jeszcze nie grzejemy, spimy przy otwartym oknie nawet

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

06 paź 2011, 13:41

hej dziewczyny

Młoda drzemkę zalicza, rano byłyśmy w pracy, wypisałam urlop, do pracy idę 23 listopada.

Dopadła mnie opryszczka :ico_olaboga: , muszę odwołać wizytę u dentysty, Poli tez przeniosłam, bo mąz akurat nie może.

koroneczka nie martw się wagą, taki "urok" Maksia i zgadzam się, że ma to coś wspólnego z nocnym karmieniem, Pola szybko zaczęła przesypiać nocki i własnie nie przybierała tyle co Liwia, w dzień karmię/karmiłam obie co 3 h. Co do picia z butli to próbuj, jak nie soczki to może herbatki , Liwia długo nie chciała, ale codziennie próbowałam i teraz pije bez problemu :ico_sorki:
:ico_brawa_01: za udany zakup autka :-)


markotka duzo zdrówka dla Krzysia :ico_sorki:
A jak wózek reklamowałaś?
U mnie tez pęka pianka na rączce, ja mam X-landera, ale uszkodziła się przy wkładaniu do bagażnika. Dzwonilam do serwisu okazało się, że można zamówić samą osłonkę, nie trzeba całej rączki więc może u Ciebie też się tak da.

Patrycja współczuje siostrze :ico_sorki: , oby szybko jej przeszło.
Malutko Ci synek śpi :ico_olaboga: , a czytałaś te książki od markotki, mnie sporo pomogły, jeszcze niedawno Liwia spała podobnie do Filipka, teraz jest zdecydowanie lepiej, oby ząbek szybko wyszedł :ico_sorki:

murchinson fajnie, że sprawy juz pozałatwiane :ico_brawa_01: , biedny Mateuszek z tymi ząbkami :ico_olaboga:

ania pieknie Ci Milenka śpi w dzień :ico_brawa_01: , niejedna by tak chciała :-), super, ze butki fajne (ja musze zobaczyć, przymierzyć przed zakupem).
Jak Twój mąż wyjeżdża?

emiliaogromne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Tosi za ząbek :-)

wiola gratulacje dla siostry :ico_brawa_01: , szkoda, ze nie masz z kim zostawić Dawidka, u mnie z rozstaniem też cięzko będzie, Liwia jest bardzo do mnie przywiązana.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

06 paź 2011, 17:23

Byliśmy u pediatry, oskrzela czyste, ale gardełko czerwone, dostaliśmy tonę leków i się leczymy :ico_sorki: do tego jeszcze ząbki i skok rozwojowy-cudowne trio :ico_noniewiem:

Patrycja oj faktycznie wszystko się Wam wali, ale to tak właśnie niestety często bywa :ico_sorki: a próbowałaś Dentinox na ząbki, u nas działa błyskawicznie.

NOWA ja też muszę zanieść do pracy wniosek o urlop :ico_sorki: odpisali mi dzisiaj ze sklepu, że mam naszykować ramę wózka bez kół i spacerówkę do wysyłki, kurier zabierze do reklamacji.

Emilia i co, robiłaś zupkę?

dziękujemy za życzenia zdrówka :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość