ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

28 kwie 2010, 09:18

Dziękuję wszystkim za rady.
Wczoraj po powrocie z przedszkola założyłam Benkowi majteczki bawełniane i zawołał kilka razy ze chce.Oczywiście nie było od razu różowo bo zdarzyła się wpadka ale będziemy walczyć.Trzymam kciuki za postępy pozostałych maluchów.

Awatar użytkownika
dziunia
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 870
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:56

01 maja 2010, 17:03

Witam moje obie córy dosyc predko pojeły ze najlepiej chodzic bez pampersa w ciagu tygodnia i jedna i druga pojeła zakładalismy majteczki oczywiscie wpadki były ale o dziwo bardzo mało i tak obie przed ukonczeniem 2 lat zaczeły nosic majteczki i problemow nie było :ico_brawa_01: mlodsza ma 2.5 i woła cały czas wiec siły i wytrwałosci nie :ico_olaboga: nie ma co

Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

11 maja 2010, 22:41

Synek ma 2 lata 3 miesiące. W ciągu dnia korzysta z nocniczka. Podczas drzemki też zrezygnowaliśmy z pieluszki.

Ale jak nauczyć go spać w nocy bez pieluchy? Próbowałam przez 3 nocy. Pierwszej nocy poprosiłam go, żeby mnie zawołał jak zechce mu się siusiu i tak właśnie zrobił!!! Natomiast następnej nocy zsikał się , obudził się wystraszony i długo płakał. Szybko zrezygnowałam, pomyślałam, że to nie jest właściwy moment.

A jak to u Was wygląda?

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

08 cze 2010, 15:31

Lolka7, u mnei było podobnie. Synek jest odpieluchowany od listopada. Miał 20msc. Pieluszkę na wyjścia w dzień do miasta zakąłdałam mu jeszcze mniej wiecej do marca bo zimno i nie wysadzałam go na dworze mimo że wołał siusiu. Jak znaleźlismy WC to z niego korzystaliśmy. Pieluszkę całkowicie odstawiłam jakoś w kwietniu. Dawałam mu mniejsze ilości picia od popołudnia. Po kąpieli sadzałam na ubikacje, zazwyczaj jeszcze coś przekąsi idziemy do pokoiku siada na nocniczek, dostaje butle i idzie spać. Czasem w nocy woła że chce siusia ale przeważnie robi dopiero rano. Powodzenia.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 cze 2010, 20:32

Ale jak nauczyć go spać w nocy bez pieluchy?
na to maluch musi być gotowy :-) my nie zmuszalismy,cieszyliśmy się jak młoda w dzień nie nosiła pampersów,a w nocy było tak,że przez 3-4 noce budziła się rano z suchym pampersem to następnej już ceratka pod prześcieradło i bez pampersa,prawie miesiąc się nie zesikała,czasem wpadki są ale to jak raczej ja nie zdążę się dobudzić jak Hania mnie woła że chce siku :ico_wstydzioch: więc moim zdaniem najlepiej poczekać i obserwować malucha :-)

Awatar użytkownika
olasternal
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2008, 14:58

27 sie 2010, 14:50

Witam Panie! Ja mam podobny problem z synkiem. w dzień jest ok, robi siusiu na nocnik za każdym razem. na noc zakładam mu pampersa i rano jest "napompowane"! problem w tym że synek nie umie zawołac ze mu sie chce(prawie wcale jeszcze nie mowi). w dzien poprostu jak poczuje potrzebe to sam usiadzie. moze ktoras z was cos poradzi co zrobic z tymi nockami?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

27 sie 2010, 16:39

Kochana z nockami to weż sobie na spokojnie.
Moja starsza córka zaczęła sikać do nocnika w dzień jak miała 20 msc a wyobraź sobie że pieluche to zdjęłam jej w tym roku w marcu czyli miała 3 lata 9 msc i pare razy posikała sie a tak to ja musiałam do niej wstawac i ją wysadzać. Dopiero od jakiegoś miesiąca sama zaczeła sie budzić i jestem mega szczesliwa. Czyli u mnie nocki musiały same przyjsc nic na siłe.
Moja młodsza córa miała 18 msc jak zaqczęła sikać na nocnik a do spania ma do dzisiaj, chce spróbować za jakiś msc nie zakładać jej na noc i zobacze jak bedzie, jak nie za bardzo to nie bede jej i siebie meczyc.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

27 sie 2010, 17:46

jestem zdania,że dziecko trzeba po prostu obserwować i zobaczyć kiedy jest ten odpowiedni moment na odstawienie pampersa,ja nie próbowałam wcześniej w nocy póki nie zobaczyłam,że budzi się z suchym pampkiem i wtedy zaczęłam,zdjęłam od razu po 4 dniach suchej pieluchy i powiedziałam jej wieczorem że jak chce siusiu to ma mnie zawołać i zrobi na nocnik,po miesiącu dopiero zesikała się do łóżeczka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

25 cze 2011, 21:52

U nas poszło szybko i sprawnie Młody miał 2 lata 3 m-ce, (dokładnie 14 lutego 2011)właściwie przez przypadek, bo córka koleżanki zaczeła bardzo szybko wołać(miała 18 m-cy) później jej mineło, a teraz już sama się obsługuje. Jaś jak zobaczył, ze Jula chce na nocnik, to chciał też, więc go posadziłam, wysiusiał się, Jula też, wiec razem z koleżanką zrobiłyśmy fanfary, jacy to są dorośli, dzielnie i w ogóle naj naj.. no i pozwoliłyśmy im maszerować z nocnikami do łazienki.

Później co jakiś czas pytałam czy chce siusiu i o dziwo potrafił co pół godziny nasiusiać, jak pytałam czy chce to zawsze chciał, stopniowo robiłam dłuższe odstępy, a po mniej więcej 3 tygodniach sam zaczał wołać, ze chce.. Na noc mu jeszcze zakładałam pieluche przez mniej więcej miesiąc, a którejś nocy sam się obudził i zdjął sobie pieluche i tak spał, a rano miał pełen nocnik, ja nic nie słyszałam, nie widziałam nie mam pojęcia jak to zrobił, ale następną noc spał bez pieluchy i tak jest do dzisiaj, Na spacery zakładałam pieluche mniej więcej do końca marca, bo zimno było, ale wołał że chce siusiu, mówiłam żeby siusiał do pieluchy, bo jesteśmy na dworze i jest zimno, ale zawsze wytrzymał do domu i siusiał do nocnika..

Wpadki się zdażają, raz tak dobrze się bawił, ze zapomniał że chce i sikał na zjeżdzalni, bo wołał jak był na samej górze, a ja z drugiego końca podwórka nie zdążyłam dobiec i raz w nocy się trafiło, ale nasiusiał tylko na prześcieradło, bo pod kocem miał folie, więc nie było strat..

Najważniejsze to się nie poddawać i nie zakładać pieluch, bo dziecko głupieje, nie wie czy ma wołać siusiu czy robić do pieluchy.. I nie przejmować się wpadkami, bo one mogą być jeszcze często.. teraz gdybym miała znów odpieluchować dziecko, to po prostu zdjełabym pieluche i cierpliwie zmieniała majteczki na suche, a po kilku dniach dziecko sie samo nauczy, bo dla nikogo nie jest przyjemne chodzenie z mokrą pupą..

Powodzenia!!

Berney-Toys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:08

07 paź 2011, 10:25

U nas także odbywało się to na podstawie obserwacji,jeżeli patrzymy uważnie,to od razu widać kiedy nasze dziecko wymaga już odstawienia od pampersa i rozpocząć naukę korzystania z nocnika. Do tego potrzeba czasu oraz cierpliwości.

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość