emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 paź 2011, 11:11

może być i bita śmietana,oby pyszne było
upieklam 2 biszkopty, jeden ciemny jeden jasny (mozesz tylko jasne) przekroilam je na pol
smietane ubilam z cukrem (niewiele bo nie lubie za slodkiego) dodalam jagody, ale teraz o nie raczej ciezko wiec mysle, ze brzoskwinie z puszki pokrojone tez mogly by byc
2 warstwy przelozone smietana a w srodku dodalam jogurt jagodowy z zelatyna, dodalam 2 lyzki konfitury jagodowej, aby smak byl wyrazniejszy, udekorowalam jagodkami i reszta smietany
a w przypadku tortu brzoskwiniowego, dodac jogurt brzoskwioniowy z zelatyna i konfiture brzoskwiniowa, udekorowac brzoskwiniami
naprawde pycha, jest taki delikatny, mniammm

[ Dodano: 08-10-2011, 11:12 ]
ooo Aniu, udalo Ci sie wylicytowac te butki, co chcialas :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 08-10-2011, 11:13 ]
ooo :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 5 miesiecy mojej Antosi

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 paź 2011, 12:28

emilia7895, a jaka śmietana? ta czerwona w kartoniku,1 wystarczy? a żelatynę z jogurtem wymieszać i potem dodać do śmietany i do tego konfiturę? i starczy to na cały tort? i pewnie na noc zostawić wszystko?śmietana na pewno mi stężeje? bo ja mam pecha i zawsze jakoś mi się ciapie krem :ico_noniewiem: dużo żelatyny?
ale pytań...tylko muszę dokładnie wiedzieć żeby wypaliło,a biszkopt chyba gotowy kupię :ico_noniewiem:

[ Dodano: 08-10-2011, 12:29 ]
emilia7895, wszystkiego najlepszego dla Antosi za 5 miesięcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 paź 2011, 12:33

emilia7895, a jaka śmietana? ta czerwona w kartoniku,1 wystarczy? a żelatynę z jogurtem wymieszać i potem dodać do śmietany i do tego konfiturę? i starczy to na cały tort? i pewnie na noc zostawić wszystko?śmietana na pewno mi stężeje? bo ja mam pecha i zawsze jakoś mi się ciapie krem :ico_noniewiem: dużo żelatyny?
ale pytań...tylko muszę dokładnie wiedzieć żeby wypaliło,a biszkopt chyba gotowy kupię :ico_noniewiem:
30, albo 36 % kolo litra na caly tort
zelatyne z duzym jogurtem i konfotura i to bedzie srodkowym przelozeniem biszkoptow
pozostale przelozenia to smietana
najlepiej wlasnie jak troche caly tort postoi
zelatyny z lyzke
dosmietany tez mozesz dodac zelatyne (oczywiscie rozpuszczonej w goracej wodzie i wystudzonej)
moge Ci podac p
sie udaje :ico_oczko:
jak cos neijasne to pisz :ico_oczko:
emilia7895, wszystkiego najlepszego dla Antosi za 5 miesięcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 paź 2011, 12:34

a jagody mrożone mogą być bo mam takie

[ Dodano: 08-10-2011, 12:37 ]
ok to chyba wszytstko wiem :ico_oczko: dzięki :ico_sorki: jak coś będę dzwonić do ciebie jutro :-D

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 paź 2011, 12:41

a jagody mrożone mogą być bo mam takie

[ Dodano: 08-10-2011, 12:37 ]
ok to chyba wszytstko wiem :ico_oczko: dzięki :ico_sorki: jak coś będę dzwonić do ciebie jutro :-D
mysle, ze moga, ale wtedy dalabym zelatyne do smietany na pewno
oby sie udalo :ico_oczko: jakby co to dzwon :ico_oczko:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

08 paź 2011, 12:46

hej dziewczyny

Młoda szaleje na macie, zaliczyła już jedna drzemkę, ja popijam kawkę :-) , a ja zaliczyłam rano fitness, a teraz mąż z Polą wybyli na zakupy :ico_sorki:

Od poniedziałku Liwia kupy nie robiła, nie widać, żeby ja brzuszek bolał, ale przy cycu często stęka, pewnie to od jedzonka, wprawdzie zjada może ze 4 łyżeczki. Od 2 dni jej nie daję zupek, za to soczek jabłkowy i nic :ico_noniewiem: , dziś może jabłuszko spróbuję, jak u Was z kupami, na samym cycu u nas były codziennie, a nawet kilka :ico_noniewiem:

Z cycem moim lepiej, juz przestaje boleć i miekka :-)

sory, ze tylko o sobie , ale chcę małą na spacer zabrać, poki nie pada, wpadne wieczorkiem to poodpisuję

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 paź 2011, 16:45

(oczywiscie rozpuszczonej w goracej wodzie i wystudzonej)
to teraz wiem czemu kremy mi nie wychodziły bo ja gorącą żelatynę wlewałam :ico_wstydzioch: :ico_puknij:

NOWA, u nas na cycu to kupy były nawet tylko 1 raz na tydzień,i jeśli Liwia nie marudzi to widocznie nic jej nie jest a kupkę na pewno niedługo zrobi :ico_sorki:

u nas Zosia była po 12 i poszły sobie z Hanią po 15 na plac zabaw z mamą Zosi i Hania wróci koło 18 do domku

Milena sobie zasnęła w końcu,ciekwe tylko ile pośpi bo to jej 3 drzemka już dzisiaj :ico_noniewiem:

niestety rozpadało się i nici dzisiaj ze spacerku :-/

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

09 paź 2011, 09:58

czesc

aniawlkp86, jak tam tort? :ico_oczko:

u mnie jest mama od wczoraj, golabki mi zrobila a dzis zazyczylismy sobie pierogi

bylismy wczoraj u lekarza zeby osluchal maluchy, mowil ze kaszel odrywa sie i powinien niedlugo skonczyc, maja syrop prawoslazowy

milego dnia, no i chociaz troche slonka, bo u nas brak

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 paź 2011, 10:51

cześć :-)

ja też niewyspana chodzę, w piątek wieczorem zaczęłam robić sobie paznokcie i tak mi zeszło, że skończyłam o 2 w nocy :ico_oczko: Krzysia męczy zatkany nosek, więc stęka w nocy mnie budzi co chwilę, dzisiaj w nocy wybudziłam go i wyczyściłam mu nosek, żeby lepiej pospał.
Pogoda fatalna :ico_olaboga: mam nadzieję, że popołudniu nie będzie padać, bo chcemy iść zagłosować i zrobić sobie mały spacerek, bo od czwartku Krzysiu nie był na dworze :ico_sorki:

Co do naszego wyjazdu, to podliczyliśmy wszystko i wyszło na to, że budowa we Wrocławiu wyjdzie na minus :ico_sorki: dlatego też mąż zrywa umowę, a to się wiąże z karą umowną, ale to i tak mniej niż jakby umowę dalej ciągnąć i tracić co miesiąc coraz więcej. Budowlańcy nie wyrabiają się i tym samym opóźniają prace elektryczne, a opóźnienia wiążą się ze stratami-są przestoje, a ludziom trzeba zapłacić, opłacić im mieszkanie itp... Nie wiadomo kiedy znajdzie się coś nowego, więc musimy zostawić sobie jakieś pieniądze, żeby mieć za co żyć :ico_sorki:


Emilia dla Antosi za 5 miesięcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: fajnie jak mama przyjedzie i pichci :-D my mamy na obiad lazanię od wczoraj z kolacji-znajomi byli u nas.

Ania i jak torcik, gotowy już? fajnie, że udało się butki wylicytować :-D brąz teraz modny :ico_oczko:

NOWA Krzysiu na piersi robił kupkę przy każdym karmieniu, jak przeszliśmy na modyfikowane, to zaczął robić 1-2 w ciągu dnia a później 1 co drugi dzień, teraz zaczął znowu częściej-przy każdym karmieniu jak kiedyś na piersi :ico_haha_01: Jak Liwia dostaje teraz nowe jedzonko, to musi sobie uregulować wszystko od nowa, jak brzuszek jej nie boli, to tydzień kupki może nie być, ale jak będzie się męczyć, to daj jej może pół czopka glicerynowego.

Koroneczka Maksio poprzestawiało się spanie przez tą wizytę. Fajnie, że w spacerówce mu się spodobało :ico_brawa_01:

Wiola współczuję tego płaczu :ico_sorki: Krzysiu siedzi sobie grzecznie w bujaczku albo bawi się na macie, ale jak go od początku nie uczyłam noszenia. Próbowałaś przetrzymać ten płacz?

nie pamiętam co jeszcze miałam napisać :ico_noniewiem:

Martusia30
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 206
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:28

09 paź 2011, 16:24

Witam się z wami po długiej przerwie ,,podczytywałam was troszkę ale zawsze brak czasu coś napisać ,
Może teraz jak jesienno zimowe wieczory przed nami to to czas się znajdzie ..

Moja mała Hanuska skończyła 4 miesiące niestety nie zmieścił mi się jej suwaczek :-( Za dużo mam dzieci :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Obowiązków mam trochę bo dwoje chłopców w szkole i przygotowanie do komunii ,,noi niemowlaczek itd ..

Ale widzę ,ze wasze pociechy rosną ,aż miło patrzeć jak się zmieniają a jeszcze nie tak dawno siedziały w brzusiach :-)
markotka oj katarek potrafi umęczyć malucha
na wyborach też byłam i udało nam się spacerek zaliczyć i nawet na tą okazję wyszło słonko ...a teraz się karmimy ..:_)

Dziewczyny ,która z was jeszcze karmi cycem ?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości