Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lis 2011, 18:31

u nas właściwie nie działają. Tzn. to jest IMO taka kara tymczasowa, a nie wychowawcza.
Bo za co może być taka kara?
nie uczy "tego i tego nie wolno bo to jest złe"itp ... a za to mówi "źle się zachowałem, nie obejrzę tym razem tv" a poza tym dziecko uczy się jak zgrabnie manipulować by obejrzeć (przynajmniej moje najstarsze dziecko tak ma, kolejny wiekowo tez już umie co nieco).
natomiast gdy TV przysłania świat, uznaję, że naturalną konsekwencją jest wyłaczenie jej (jak dzisiaj rano) :ico_haha_01:

U nas, gdybym miała 100% kontrolę, też leciałyby bajki cebeebies, albo minimini. Są niezłe te programy. Ale Bart umie przełączyć na CN czy durny jak nie wiem co Disney Channel :ico_olaboga: Zwykle leci mini mini, a po chwili jak nie widzimy, myk CN :ico_zly:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 18:32

elibell to te same kary stosujemy,wszystko dobrze dopoki dzialaja nie?
dokładnie, u mnie to jeszcze jest tak "jesz albo wynosze - mała nie je - ja za talerz i do kuchni, ona w krzyk i od razu zjedzone" ale teraz przechodzi okres kiedy chce zwrócić na siebie uwage (WIADOME BRACISZEK SIE POJAWIŁ NIE JEST JUZ JEDYNA) ale mam nadzieję minie to niebawem, bo strasznie męczące a ja nie mam cierpliwości za wiele i krzycze na nią a za chwiule mi jej szkoda::(

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lis 2011, 18:35

Marta przyznam ze po lebkach czytalam ale o ile zrozumialam masz problem z Housing benefit bo nie masz jeszcze child benefitu?
to jakas kompletna bzdura, ja bralam HB zanimm mi przyznali CHB, po prostu powiedzialam im ze na taksy i child benefit zlozylam dopiero aplikacje, przyznali bez problemu jedynie musialam zglosic jak juz mi przyznaja taksy
być może to zależy od council.
Wczoraj pani w Citizen Advice Bureau mi powiedziała, że nie ma sensu składania odwołania nawet :ico_noniewiem: nie wiem, jeszcze popytam kumpele tutaj jak zrobił merton w ich przypadku. Mam miesiąc na odwołanie.
No, ale pani w council przez tel powiedziała, że bez chb nie dostanę HB. Spytałam czy jak dostanę CTC i WTC i złożę bez benefitu to czy mi przyznają. powiedziała, że nie. Bo CHB i ten NUMER daje im info ile mam dzieci (dla mnie to paranoja, bo oba cuda przyznaje przecież HMRC!!!)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 18:36

Marta przyznam ze po lebkach czytalam ale o ile zrozumialam masz problem z Housing benefit bo nie masz jeszcze child benefitu?
to jakas kompletna bzdura, ja bralam HB zanimm mi przyznali CHB, po prostu powiedzialam im ze na taksy i child benefit zlozylam dopiero aplikacje, przyznali bez problemu jedynie musialam zglosic jak juz mi przyznaja taksy
mi zawiesili bo zmiana sytuacji rodzinnej była, dziecię się urodziło i tez musiałam donieść ChB CTC inaczej nie wypłacają, więc nie wiem czy taka bzdura i sprawa załatwiana dopiero co, bo tydzień temu maż dowiózł wymagane dokumenty, włącznie z oryginałem pisma o przyznanym maternity (bo juz nie wysyłają, trzeba zadzwonić poprosic i powiedzieć do czego potrzebny). Tak samo było jak pierwszy raz wystąpilismy o ten dodatek, to musiałam wszystkie dokumenty miec skompletowane dopiero podejmowali decyzję a było to jakieś 2 lata temu

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

09 lis 2011, 18:38

Marta pisalam na poprzedniej stronie ale moze przeoczylas, sprawdz prosze raz jeszcze ten HB bo ja go bralam przed CHB i WTC


Po za tym skoro zaczelam tu pisac, to chyba powinnam juz wczesniej sie przedstawic :ico_wstydzioch:
Marta mnie zna, ale reszta nie
Jestem Ula razem z mezem i trzyletnim synem wiktorem od nie calych dwoch lat jestesmy w UK
pytajcie jesli cos konkretnego chcecie o mnie wiedziec, bo jak znalazlam tu Marte to ja pewnie tez tu czesciej zajrze :ico_haha_01:
Marta to moj aniol stroz i dobry duszek

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 18:40

Uleńka, w jakic rejonach uk zyjecie?

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

09 lis 2011, 18:40

Marta przyznam ze po lebkach czytalam ale o ile zrozumialam masz problem z Housing benefit bo nie masz jeszcze child benefitu?
to jakas kompletna bzdura, ja bralam HB zanimm mi przyznali CHB, po prostu powiedzialam im ze na taksy i child benefit zlozylam dopiero aplikacje, przyznali bez problemu jedynie musialam zglosic jak juz mi przyznaja taksy
mi zawiesili bo zmiana sytuacji rodzinnej była, dziecię się urodziło i tez musiałam donieść ChB CTC inaczej nie wypłacają, więc nie wiem czy taka bzdura i sprawa załatwiana dopiero co, bo tydzień temu maż dowiózł wymagane dokumenty, włącznie z oryginałem pisma o przyznanym maternity (bo juz nie wysyłają, trzeba zadzwonić poprosic i powiedzieć do czego potrzebny). Tak samo było jak pierwszy raz wystąpilismy o ten dodatek, to musiałam wszystkie dokumenty miec skompletowane dopiero podejmowali decyzję a było to jakieś 2 lata temu

ja sie z toba calkowicie zgadzam ze wszelkie zmiany trzeba im zglaszac, mam na mysli bzdure ze nie wyplaca HB jesli nie masz nic ustalonego w sprawie CHB, pisze na swoim przykladzie, bralam HB zanim przyznali mi CHB, pozniej po prostu musialam dokonac korekty ze przychod mam wiekszy bo przyznali taksy i tyle

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lis 2011, 18:41

wiecie co, jak czytam fora, informacje, to każda sprawa zależy IMO od urzędnika, urzędu, councilu. Bo każdy co innego miał, co innego opisuje :ico_haha_01: Przepisy przepisami, ale obawiam sie, że w wielu urzędach tutaj trafiają się niestety półgłówki :-D
My mamy pecha, to jest pewne, więc powlecze się to jeszcze trochę na pewno.
Już czuje, że Święta w PL nas ominą.

Acha, za waszą namową sprawdziłam konto :ico_szoking: Och jak cudnie jest zobaczyć 110Ł do końca miesiąca :ico_haha_01: Dobrze, że zamrażara pełna. najwyżej będziemy jeść ziemniory z Lidla, fryty, kluski, kopytka :ico_wstydzioch:

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

09 lis 2011, 18:41

Uleńka, w jakic rejonach uk zyjecie?

Przez ponad rok mieszkalismy w Lincoln, od miesiaca mieszkamy w miejscowosci Worksop a raczej na jego obrzezach, oddalonej od Lincoln o 60 km

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lis 2011, 18:43

Marta przyznam ze po lebkach czytalam ale o ile zrozumialam masz problem z Housing benefit bo nie masz jeszcze child benefitu?
to jakas kompletna bzdura, ja bralam HB zanimm mi przyznali CHB, po prostu powiedzialam im ze na taksy i child benefit zlozylam dopiero aplikacje, przyznali bez problemu jedynie musialam zglosic jak juz mi przyznaja taksy
mi zawiesili bo zmiana sytuacji rodzinnej była, dziecię się urodziło i tez musiałam donieść ChB CTC inaczej nie wypłacają, więc nie wiem czy taka bzdura i sprawa załatwiana dopiero co, bo tydzień temu maż dowiózł wymagane dokumenty, włącznie z oryginałem pisma o przyznanym maternity (bo juz nie wysyłają, trzeba zadzwonić poprosic i powiedzieć do czego potrzebny). Tak samo było jak pierwszy raz wystąpilismy o ten dodatek, to musiałam wszystkie dokumenty miec skompletowane dopiero podejmowali decyzję a było to jakieś 2 lata temu

ja sie z toba calkowicie zgadzam ze wszelkie zmiany trzeba im zglaszac, mam na mysli bzdure ze nie wyplaca HB jesli nie masz nic ustalonego w sprawie CHB, pisze na swoim przykladzie, bralam HB zanim przyznali mi CHB, pozniej po prostu musialam dokonac korekty ze przychod mam wiekszy bo przyznali taksy i tyle
no dokładnie ja myślałam, że tak to właśnie się odbywa. Doniosę im chb jak dostanę, a housing albo zwiększą albo zmniejszą...
Acha, a to znaczy, że jak nie masz dzieci to nie dostaniesz HB?? Bo na to w takim razie wygląda... prawda??

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość