nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 lis 2011, 20:33

a może to wina mleka ? czym karmisz ?
z tego co wiem to Agus karmi piersią, więc to raczej nie wina mleka.

Agus mój Alanek od jakiegoś czasu też strasznie ulewa. I też mało je, więc nie jest to od przejedzenia raczej. Pani doktor dała nam jakiś preparat, który mu podaje łyżeczką przed karmieniem 2 razy dziennie, ale szczerze mówiąc nie zauważyłam różnicy w ulewaniu. Nie wiem dlaczego tak ulewa i też się tym martwię. A Oliś jak klon Twojego męża... to tak jak Alanek jak mój klon :-)

Malinka fajne zdjęcia

[ Dodano: 11-11-2011, 19:38 ]
Ale dziwne, ze taki duzy chlop z takiej drobinki, co? :-D
no właśnie każdy się dziwi skąd się to bierze. Mój mąż też nie jest jakiś gigant ani grubas. Raczej należymy do szczupłych i drobnych. Poza tym ja w ciąży przytyłam tylko 10kg i nawet lekarz się zszokował jak wyciągał mi Alanka, bo całą ciąże utrzymywał, że to będzie kruszynka. Dodatkowo moja mama i teściowa rodziły małe dzieci - tzn takie ok 3kg. A ja urodziłam jakiegoś giganta no i jeszcze tak rośnie jak na drożdżach :ico_olaboga:

Ostatnio nawet koleżanka się ze mnie śmiała, bo ona ma cycki po prostu giganty - takie miseczkę G lub większe, a ja w zależności od stanika C lub duże B i mam o wiele większe dziecko niż ona, a ona urodziła synka takiej samej wagi jak mój i to w maju, więc jest kilka miesięcy starsze. Za to ja od razu schudłam po ciąży, a ona dalej kluseczka i ma jakieś 15kg do zrzucenia jeszcze ... więc stwierdziłyśmy, że mój Alanek to dobry odkurzacz i wszystko ze mnie wysysa :-P

[ Dodano: 11-11-2011, 20:00 ]
Macie jakiś sposób na zatkany nos? Bo już mnie to strasznie dobija, że muszę oddychać buzią. A dodatkowo głos mi wysiadł. Zamiast rozmawiać to skrzeczę, albo w ogóle mnie nie słychać... normalnie tylko się powiesić :612:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lis 2011, 21:11

nina0226, wiec moze skaza białkowa ?

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

12 lis 2011, 16:37

hej - Agus - to może byc uczulenie - bo szorstkie i błyszczace policzki - to alergia - azs - spróbuj posmarowac czyms tłustym - i najczesciej uczula nabiał , moze cytrusy- moze kontaktowe - zmienialas krem do buzi, proszek - dotknal buzia i jest
nina :-D zgadza sie ale Bartekstarszy tydzien , a wyjsciawa wage mial mniejsza i byl mniejszy i wazy ponad 8 - ale zgadzam sie, zeby twój był najwiekszy :-D
Malinka - cudne zdjecia :-D , fajna z was rodzinka
wogle te nasze maluchy wakacyjne fajne sa nie :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 lis 2011, 14:49

Liwcia i Oli to faktycznie kloniki tatusiow :-D :ico_brawa_01:

moja na ulewanie miala ten nutrimigen, ale tak jak pisalam kiedys zatwardzalo ja, a ulewanie i tak bylo i tak wiec nie podaje..ja zauwazylam ze jak karmie Kalinke w zupelnym spokoju to mniej ulewa i jak w trakcie picia ja odbije to praktycznie w 95 % po wypiciu butli nie uleje..ale teraz dajemy tez inne zarelko to mysle ze problem ulewania wogole sie skonczy..
w piatek jedlismy pierwszy raz obiadek - dynia z ziemniaczkami i na drugi dzien byla kupa - klops doslownie, wiec zrobilismy jeden dzien przerwy, dzis mamy drugie podejscie do obiadku :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

13 lis 2011, 14:56

wyjsciawa wage mial mniejsza i byl mniejszy i wazy ponad 8
no to Twój o wiele bardziej przytył od porodu niż mój, bo mój rzeczywiście duży się już urodził, a Twój mojego dogonił i przegonił :ico_olaboga: skąd to takie wielkoludki się biorą hehe

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

13 lis 2011, 20:27

nina0226, - mój to wiem skąd= bomój mąż ma 2 metry - i mój starszy syn ma 4 ,5 lata a wzrost ma 6 latka - wazy 23 kilo i ma zwrostu 121 :-D - więc brat goni brata - a twj może dziadek wysoki? pradziadek? fajnie - chłopy maja byc wysokie :-D

ladybird23, - fajnie ze twoja juz je rózne rzeczy - ja Bartkowi - próbowałam podać jabłuszko - tak na końcówce łyżeczki ... - nieee, marchewka - nieeee... na butelke ma alergie ...... ekstra - ja musze wrócic do pracy ...i co? sinlac -= bleeeeeee i tak wszystko - zaczęłam teraz - zeby powoli wroawdzac mu ... 3 m-ce na na bardzo powolne wprowadzenie sinlacu i deserku ... moze mleka z butli na razie poczatki sa kiepskie lekko mówiac ... Hubert jakos łatwiej
zobaczymy

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 lis 2011, 22:05

ponoc im dluzej sie karmi piersia tym ciezej przestawic na butle, a im dziecko starsze tym trudniej go od piersi odzwyczaic :ico_noniewiem:
ja sie ciesze ze mnie ten problem ominal, moje dzieci butle przyswoily bardzo ladnie, Kalunie udalo mi sie ponad 4 m-ce karmic piersia, wiec moj osobisty sukces, teraz nie mam problemu z pozbyciem sie mleka z piersi, bo jakos samoczynnie zaniknal - jedynie do witaminki wieczornej udaje sie kropnac pare kropelek - i nie bede sie musiala w pracy stresowac cyckami :-D

[ Dodano: 13-11-2011, 21:06 ]
gosia mojej kolezanki corcia ma uczulenie na mleko modyfikowane i tez jej lekarka zalecila podawanie kaszek na sinlacu i obawia sie czy wogole to bedzie chciala jesc :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

13 lis 2011, 22:15

ladybird23, p- ten sinlac to smaczny jest - słodki -=próbowałam :-D - ale on ma dopiero 3,5m-ca .. i co juz za późno? ... mówie wam koszmar - co mu butle do buzi - to ryk ... tak samo z jedzeniem z łyzeczki

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

14 lis 2011, 14:00

ale on ma dopiero 3,5m-ca .. i co juz za późno?
nie sądze, że za późno, on jest za malutki żeby rozumieć, że zamiast butli może dostać cyca. Może smoczek w butli jest jakiś nieodpowiedni - może za szybko albo za wolno leci. Mój Alanek upodobał sobie tylko jedną butle i jeden smoczek i żadnego innego nie chce. Mamy smoka i butle filipsa i tylko to mu odpowiada. Ja Alankowi od czasu do czasu podaje herbatkę, żeby nie zapomniał jak się pije z butli. Malutko - jakieś 20-30mln ale zawsze coś :-) i na razie sobie ślicznie radzi i z cycem i z butlą, a wszyscy gadali nie podawaj butli bo nie będzie chciał ssać cyca... i jakoś te gadanie się nie sprawdza

[ Dodano: 14-11-2011, 13:05 ]
ponoc im dluzej sie karmi piersia tym ciezej przestawic na butle, a im dziecko starsze tym trudniej go od piersi odzwyczaic :ico_noniewiem:
to się tyczy dziecka które już rozumie i potrafi sobie robić samoobsługę - czyli ponad półroczne dziecko

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 lis 2011, 14:11

dziewczyny moja Majcia na ulewanie / na fefluks dostała zalecenie podawania syropu zagęszczajacego tresc zołądka- Gastrotuss Baby jest on bez recepty, kosztuje 27zł
i jest przeznaczony nawet dla noworodków :ico_oczko: wiec bez obaw zapytajcie lekarza co myśli o tym syropie :ico_oczko: u nas pomógł, Maja ma refluks do dziś i bez syropu wymiotuje :ico_olaboga: ale dzieki temu syropkowi żyje normalnie :ico_sorki: a od urodzenia baaardzo ulewała i wymiotowała :ico_olaboga:

jeszcze co moge polecić mamom butelkowym to zagęszczanie mleka, pomaga przy ulewaniu gdy do każdej butelki mleka dodaje sie 1 miareczkę kaszki ryzowej

dla dzieci na piersi jedynie syropek :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości