Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 lis 2011, 17:52

ja tez uważam że się bólu nie zapomina

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

18 lis 2011, 18:27

rybcia ciął mnie skalpelem ale tak dla jaj żeby mnie rozbawić wziął ze stołu taki sprzęt przypominająćy piłę i tak do mnie powiedział :-)
Ja cc miałam zaplanowane ze wzgl.na cholestazę i pokarm miałam od razu no na drugi dzień jak pomagali mi wstać to masowałam sobie piersi żeby mi sie zastoje nie porobiły bo wiadomo Franka nie miałam przy sobie wogóle . Miałam super położną która przyszła i sama mi piersi masowała i pokazywała jak mam ściągać pokarm który niestety musiałam wylewać do zlewu :ico_placzek: . Póżniej jak już byłam w domu to co 2 h ściągałam takim ręcznym odciągaczem w nocy też co 2-3 h bo czułam jak mi sie zbiera. Franek dostał moja pierś dopiero na 8 dobę był karmiony sztucznie. Pamiętam jak pierwszy raz dałam mu pierś na noc pojechaliśmy do niego i po 1h wracaliśmy (byliśmy zależni od szwagra bo nie mieliśmy auta i prawajazdy) i na drugi dzieńprzyjechałam do niego to mi dziewczyna która tam obok Franka miała pokój 1 os i nocowała że tek płakał w nocy :ico_placzek: :ico_olaboga: dzieki Bogu ona tego dnia wychodziła do domu i tym sposobem zwolnił sie pokój dla mnie i już byliśmy razem na zawsze. Na 14 dobę Franka wyszliśmy do domku. Karmiłam go 1i 8 miesiecy :-)

[ Dodano: 18-11-2011, 17:31 ]
Kingoza ja też na punkcie tych ruchów małej jestem przewrażliwiona wczoraj np szalała ślicznie aż byłam tak szczęśliwa a dziś takie może 2 razy kopniaczki i kilka muśnieć :ico_olaboga: .

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

18 lis 2011, 18:53

kurde ale mi zimno dzis i caly juz dzis 3 raz :587:
- a wiesz,ze ja wczoraj tez zaliczylam 2 razy wymioty :ico_olaboga:
rybcia ciął mnie skalpelem ale tak dla jaj żeby mnie rozbawić wziął ze stołu taki sprzęt przypominająćy piłę i tak do mnie powiedział :-)
- ufffff :ico_olaboga: Ja juz panikuje.....
Karmiłam go 1i 8 miesiecy :-)
- super,troche mnie pocieszylas,bo ja czytalam,ze z ta laktacja ciezko jest,jak CC jest umowione :ico_olaboga: A ja jestem matka polka kochajaca karmienie naturalne,wiec gdybym nie mogla karmic cycem,to deprecha poporodowa gwarantowana :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

18 lis 2011, 19:14

super,troche mnie pocieszylas,bo ja czytalam,ze z ta laktacja ciezko jest,jak CC jest umowione A ja jestem matka polka kochajaca karmienie naturalne,wiec gdybym nie mogla karmic cycem,to deprecha poporodowa gwarantowana
można można trzeba tylko bardzo chciec :-) ja tą rozłąkę z Frankiem chciałam mu wynagrodzić dlatego sie poświęciłam :-)

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

18 lis 2011, 19:20

czy blizna po cc jest widoczna???

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

18 lis 2011, 19:26

ja tą rozłąkę z Frankiem chciałam mu wynagrodzić dlatego sie poświęciłam :-)
- hehe,ja mam taki pomysl,zeby zaplacic za pokoj pojedynczy,bo podobno mozna i maz do mnie przyjdzie i bedzie sie malcem zajmowal,nie chce go oddawac poloznym :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

18 lis 2011, 19:29

iw_rybcia, no właśnie, dobrze się czasami ciut pokurczyć ;) ale nie tylko ze względu na laktacje, ale i na dziecko. jemu te skurcze też mówią, że ma ruszać na świat i np. potem nie ma problemu z rozpoczęciem wydalania (smółki i pierwszego siusiu). Generalnie pamiętam że sporo o tym mówiono na szkole rodzenia. Ale dawno to było ;)
Poza tym, chyba kolejna laktacja rusza szybciej niż pierwsza po pierwszej ciąży, więc jakkolwiek się sprawy potoczą, pewnie i tak będzie OK :)

Co do pamiętania bólu, to na pewno nie ma się amnezji nagle :ico_oczko:
Ale na myśl zatruwania zęba mam do tej pory ciarki i mi coś w zębie strzyka (a ostatnie miałam jakieś 6 lat temu), a skurcze porodowe pamiętam na tyle, że umiem je opisać i wiem co się działo z moim ciałem itd, ale jakoś tak... bez wielkiego halo (a przecież nawet nie minęło 1,5 roku). Ale wiadomo, różne są porody, różne są kobiety i progi bólu, wytrzymałość na ból itd.
A najbardziej wstrętne wspomnienia bólu podczas tego całego rodzenia to było jak położna po porodzie uciskała mi macicę by z niej wycisnąć co nieco jeszcze :ico_noniewiem: (nie wiem po co). Bo to był taki bezsensowny ból, wcale nie mocny, ale właśnie bez sensu. Do tego byłam pewna, że jestem już w błogiej spokojności pozostawiona z noworodkiem ,a ta przyszła i zaczęła jakieś wstrętne masaże uskuteczniać :ico_haha_01:

wisnia, nie mam pojęcia o jakich legginsach mówisz, ale jak coś fajnego to daj znać :) Ja muszę kupić sobie jeansy, bo brzuszek mi już wywala. dzisiaj cały dzień chodze w spodniach od piżamy :ico_noniewiem: Bo nawet dresy mnie cisną.
A jeansy pozostały mi jedne jedyne. I jak już musze wyjśc z domu, chodzę z rozpiętym ostatnim guzikiem :ico_haha_01: Dobrze, że mi dupsko tak nie rośnie jak ostatnio, bo musiałabym wskoczyć w spodnie rozmiar większe w tyłku a skąd je wziąć jak moją kolekcję ciążową komuś oddałam jak wyjechałam z PL.

Jak sobie pomyślę, że niektóre z Was już tak "daleko" w ciąży, to dopiero do mnie dociera że tak szybko czas leci ;)
nie wiem sama czy się cieszę czy nie, że tak czas leci.
Obawiam się, że się nie wyrobię z przygotowaniami. a mój mąż nie wykazuje zainteresowania tym co by trzeba było załatwić :ico_oczko: Mój plan zwalenia na niego całej roboty moze lec w gruzach.
On na razie się martwi załatwianiemi zimówek, żeby do PL jechać ;)

[ Dodano: 18-11-2011, 18:33 ]
ja tą rozłąkę z Frankiem chciałam mu wynagrodzić dlatego sie poświęciłam :-)
- hehe,ja mam taki pomysl,zeby zaplacic za pokoj pojedynczy,bo podobno mozna i maz do mnie przyjdzie i bedzie sie malcem zajmowal,nie chce go oddawac poloznym :ico_placzek:
dowiedz się czy tak można bo to dobry pomysł :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 lis 2011, 19:35

Martalka, a to uciskanie nie było po to żeby sprawdzić czy juz lozysko ma się urodzic?

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

18 lis 2011, 19:56

Hej laski, jeju jak sie rozpisalyscie :-)
mi bol glowy minal o tako o jako, tzn staram sie za bardzo glowa nie machac bo wtedy pod okiem zaczyna mi pulsowac a to u mnie zawsze zle wrozy. Przez ten pieprzony bol glowy musialam ominac 2 dni praktyki, szlag by to, chyba nigdy jej nie skoncze. Zostalo mi 11 dyzurow ;-(

Co do porodow to znacie moja opowiesc, nie bede sie powtarzac i kazdej zycze takiego porodu jaki mialam 1 razem: cudowne wspomnienie (mimo bolu) az do teraz. I wielkie, wielkie szczescie!
Tutaj, tj w Szwecji kobieta rodzi jak jej organizm wskazuje, nie ma mowy o przymusie, niepotrzebnej oxy, masazach szyjki i "poganianiu".

I dla wszystkich pierworodek: nie bojcie sie. Nawet nie wiecie jak to fajnie nie wiedziec jaki to typ bolu, na kazdy kolejny porod idzie sie juz bardziej swiadomym, co z jednej strony jest duzym plusem ale moze byc i minusem.

Ja wczoraj kupilam na allegro kolderke i podusie z powloczkami. Glownie z zalozenia do wozka ale mam zamiar uzywac tak malej kolderki i do lozeczka dopoki sie da a potem zainwestuje w wieksza koldre.

Dzis na polkach w sklepie dokonalam analizy skladu kosmetykow dla dzieci ;-( matko jedyna, co za srerwo oni chca abysmy w dzieciaki wcierali, wszystkie olejki to prawie sama parafina, parabeny, konserwanty.....brrrrr Dziewczyny, kupujcie dla dzieci naturalne kosmetyki, ekologiczne bo skora to nasz najwiekszy organ a widac producenci np Nivea, J&J i tego typu kosmetykow chyba o tym zapominaja... :-(

A sobie dzis kupilam kolejny stanik i oliwke do brzucha, bo jeszcze niczym nie smaruje a powoli zaczyna rosnac (minimalnie) wiec pora smarnac czyms od czasu do czasu :-)

A co do ruchow to i moj maluch jest mega spioch i len :-) Zu i Nell kopaly jak szalone od 15-16 tyg ciazy a ten bobas, tam puknie, tu puknie i wsio.

Acha, mi brzucho tez twardnieje i to sporo, ale tak samo mialam w poprzednich ciazach. Najwiecej wieczorem i w nocy wlasnie po wizycie w toa.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

18 lis 2011, 20:03

dobrze się czasami ciut pokurczyć ;)
- dokladnie,zwlaszcza,ze poczatek jest do zniesienia :ico_oczko:
nie wiem sama czy się cieszę czy nie, że tak czas leci.
- ja sie nie ciesze,niech sie wlecze ta ostatnia ciaza :ico_oczko:
dowiedz się czy tak można bo to dobry pomysł :ico_brawa_01:
- no podobno mozna :ico_sorki: Musze sie w cenie zorientowac i zaplace za ta 1 dobe,potem niech mnie przeniosa :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość