Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

22 lip 2011, 14:11

Osita,ja chyba bede podobnie robic z tymi butami jak Ty :ico_sorki: ,wiadomo klimat jest jaki jest a opady sa dosc czeste u nas,bez kaloszy ani rusz!

Elibell,wlasnie zaprowadzilam Maye ostatni raz do pkola,od poniedzialku wakacje :ico_noniewiem: ..juz sie niemoge doczekac 5 wrzesnia kiedy to pomaszeruje znowu! :ico_sorki: ...to nie jest tak ze nie lubie byc z wlasnym dzieckiem,ale ja jej poprostu nie wystarczam,nie potrafie zapewnic tyle rozrywek,z dziecmi w grupie zupelnie cos innego :ico_sorki: ...
u nas wrzesien jeszcze bedzie taki poskakany,tzn nie bedzie stalych zajec tylko takie wprowadzajace,kazdy tydzien na inne godziny bedzie chodzila,i to tak w srodku dnia(rodzice pracujacy to juz wogole nie wiem co zrobia,chyba po 2 tyg. wolnego kazdy :ico_noniewiem: )...a od pazdzierniak juz stala pora od 8.50-15.20... :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

22 lip 2011, 14:15

czy w pl w ramach reformy wakacje tez maja sie zmienic?czy to zostaje po staremu?
coś tam przebąkują o jakiś przesunięciach ,ale i to też będzie jazda z tym :ico_haha_01:
sama nie mam zdania na ten temat czy tak powinno być czy nie ,bowiem u nas jakby od zawsze były wakacje dwumiesięczne ,ostatnie laty przesunęli jedynie datę zakończenia roku szkolnego na dalszą czyli jakoś o tydzień teraz zakończenie zawsze jest po 20 ,jedynie końcowe klasy maja inaczej

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 lip 2011, 14:37

GLIZDUNIA, to jak będziesz małą dziś odbierać zapytaj o wakacyjne play group - czasem organizuja ciekawe zajęcia, a i z innymi dziećmi się pobawi i wtedy czas szybciej zleci:)Albo wpadaj do mnie!!!!! Ja 2 tyg jeszcze pracuję i wolne, u nas park wodny i o ile słonko jest to ciągle w wodzie siedzimy:)

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

22 lip 2011, 14:41

Mal,no wlasnie,poki nie nadeszlo to nie ma sie co ustosunkowywac czy dobre czy zle rozwiazanie,napewno" inne" :ico_oczko: wyjdzie w praniu choc jesli o wolne od szkoly chodzi to pewnie jak mowisz bedzie wkolo tego burza...

Elibell,w pkolu nie ma play group,(ono dziala normalnie dla dzieci ktore chodza na platny program)ale u nas w miescie sa 3 ,we wtorki,srody i czwartki i przyjdzie mi chodzic na nie bo coz innego nie?tylko tam mlodsze dziaciaki sa od mojej pannicy,ale lepszy rydz niz nic :ico_haha_01:
dziekuje za zaproszenie,szkoda ze tak daleko :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

02 wrz 2011, 10:02

Pierwsze koty za ploty, jak tam mamy szesciolatkow - pierszoklasistow, jak wrazenia z rozpoczecia roku i pierwszego dnia?

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

02 wrz 2011, 10:11

tez jestem ciekawa jak poszlo :ico_sorki:
my debiutujemy w szkole w poniedzialek :-)

kalina81
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:44

14 wrz 2011, 23:41

Wiele zależy od szkoły-czy jest przygotowana na przyjęcie maluchów. My znaleźliśmy fajną szkołę. Zorganizowali fajne miejsce i odpowiednią kadrę żeby przejście z przedszkola do szkoły było bardzo naturalne.

AnetaKL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:05

24 lis 2011, 18:02

Są i dobre i złe strony całej tej zmiany w szkolnictwie i 6-latkach w 1 klasie. Wszystko faktycznie zależy od szkoły, podejścia pedagogów i przygotowaniu warunków 6-latkom.
Zapewniam Was, że to nie takie straszne. Sama posłałam mojego syna rok temu do 1 klasy właśnie w wieku 6 lat. Z początku przekonana byłam, że będzie szedł do zerówki, bo przecież "nie będę odbierać dziecku dzieciństwa" - takie były moje słowa. Później nastąpiły spotkania informacyjne w szkołach i tu mile zostałam zaskoczona. Szkoła doskonale przygotowana - klasa dostosowana do wieku maluchów w taki sposób, że z tyłu klasy wydzielone miejsce z dywanem na zabawę. Dowiedziałam się, że nastąpi nawet podział 1 klas na 6 i 7 latków, klasy z reguły znajdują się nieco oddalone od klas starszych. Sposób prowadzenia lekcji także odbiega od standardów nam znanych - 25 minut lekcji, reszta lekcji zabawa edukacyjna na dywaniku. Dziecko nie odczuwa presji, nie jest przemęczane a ma szansę na rozwój. Z jednej strony patrzymy na młodzież w Stanach Zj. , że w wieku 23 lat mają już ukończone studia i zapewniony szybszy start zawodowy - nasze Państwo powoli zaczyna dążyć do tego samego w sposób jak najbardziej przyjazny dzieciom.
Mój 7-letni syn chodzi już do 2 klasy i nie widzę żadnych problemów z nauką. Nie martwcie się więc kochane na zapas.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

25 kwie 2012, 19:58

Witam
moja Córka od września idzie do 1 klasy jako 6 latka :)

mam pytanie do mam, których dzieci poszły rok prędzej? jak Wasze dzieciaczki dają sobie radę? może mają z czymś problemy?

Zapraszam do rozmowy :D

Awatar użytkownika
koralik123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:36

30 maja 2012, 14:35

Mojej przyjaciółki synek poszedł do szkoły rok temu jako 6latek. Maciek jest zadowolony ale nie wszystkie nauczycielki odpowiednio przykładają się do roli, wiele rzeczy nie jest tłumaczone. Ale to już chyba kwestii grona pedagogicznego, natomiast moja przyjaciółka dużo ćwiczy z synem w domu, uczy go poprzez zabawę - a przynajmniej stara się. Wiadomo, że 6latek nie skupi się tak jak juz 7 czy 8 latek. Wszystko jest do zrobienia :)

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości