Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

03 gru 2011, 00:08

Witam Kochane !!!

A u mnie nie ciekawie :( tzn moj syn od 3 dni nie chodzi do szkoly ma na calym ciele czerwone plamy wyglada jakby do ulu wlaz .... nie ma ropnych ale sa placki czerwone male i duze i strasznie go swedzi - bylam z nim w pierwszy dzien w szpitalu no to powiedzieli ze to uczuleniowe dali jakis specyfik do picia po ktorym go tak nie swedzi no i kropki zanikaja no ale nie na dlugo, nastepnego dnia odwiedzilam lekarza no i to samo jak do poniedzialku mu nie przejdzie to na testy jedziemy ....... no tak a mi kolejny alergik w domu potrzebny juz wystarczy ze ja mam astme alergiczna to teraz on ....... obserwuje co je i w sumie to wszystko jak zawsze, chemia tez sie nie zmienila u nas wiec juz sama nie wiem ale wyglada strasznie .....

[ Dodano: 02-12-2011, 23:23 ]
Nie wiem juz co kto napisal jak Was doczytalam no ale pokrotce :
Nika spi w ciagu dnia ale nie codziennie, co do lozeczka to spi cala noc u siebie teraz juz nawet bez budzenia na sikanie

Co do mowienia to z dnia na dzien mowi coraz wiecej ale od zeszlego tygodnia mowi po angielsku zolty, czerwony, niebieski i zielony, ksiazka, dziecko, bye-bye, wymienia po angielsku postacie z bajek :-D ach mnostwo jest tego ale cieszy mnie ze angielski lapie :)

No i Nika uwielbia ukladac puzzle daje juz rade z takimi od 3 latek po 15 - 25 elementow

Co do prezentow to moj syn mial niedawno urodziny i dostal nowy rower dosc drogi takze na swieta bedzie mial jakies drobne prezenty a ze czyta duzo angielskich ksiazek takich juz po 500 stron no to chce mu kupic ksiazke o ktorej juz dosc dlugo gada i do tego jeszcze cos po polsku zeby nie zapomnial jak sie poprawnie pisze :-) , a Nicola to dostanie od nas gadajaca Upsy daisy z bajki "in the night garden" nie wiem czy ktos zna bo ma juz igoolpigol no i jakies puzzle napewno bo bez tego nie da rady - poprostu uwielbia ukladac .... no i jakies nowe ksiazeczki polskie bo mamy duzo angielskich a ona moze czytac ze mna nawet po 2 godz non - stop :)

Na urodziny Nika dostala od nas kuchnie taka dosc duza, kase od znajomych z produktami (przynajmniej mam blisko do sklepu hehe) i takie fajne cos ala duplo z tym ze to nie klocki tylko takie dziewczynki i chlopcy i do tego zoo z konikami, pieskami i roznymi innymi polecam mala ma z tego frajde a jeszcze traktor tam jest hehe

No to juz chyba na tyle hehe ale sie rozpisalam

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

03 gru 2011, 20:49

Sabcia ile prezentów :ico_haha_01:
Brawa dla zdolnej NIki :ico_haha_01:

Dzieci strasznie szybko łapią. Na języki najlepszy czas.
Moja Milenka w ciągu dnia chodzi :i I BIN FELIX WEM BIS DU, I WONE I POLE I WONE I POLE WO WON DU" śpiewa tak całą piosenkę. Uczestniczy 2 razy w tygodniu w tych zajęciach co prowadzę i normalnie śpiewa.
(Ich bin Felix, wer bist du? ich wohne in Polen, wo wohnst du?)
A no i liczy po polsku oczywiście do 6:)

Isia TELEWIZOR to jest temat nad którym stale ubolewam w wychowaniu dzieci.
Matiemu włączyliśmy późno. Na 2 latka nic nie oglądał. No jedynie krótkie zerkanie na to co my. Dopiero w 3 roku życia. Wiem, że dziecko powinno ok. godziny dziennie oglądać takie starsze. Ale kurna czasem się nie da. To ktoś przyjdzie, to on gdzieś pójdzie. To na konsoli pogra, to na kompie. Absolutnie się nie zdarza, że sama proponuję tego typu spędzanie wolnego czasu. Raczej królują u nas prace plastyczne.
Milenka uwielbia jak Mati Marta mówi, lubi też Kajtusia. Dobrze, że na necie są takie krótkie bajeczki 5 minutowe, ale oczywiście 2-3 od razu chce oglądać. W ciągu dnia staram się nie włączać w ogóle telewizora, chyba że już sami zawołają bo mają czasem taki czas że nic nie choć kompletnie innego robić to już im puszczam.
CN u nas zakazany. Korzystamy tylko z mini mini.
Myślę, że wycieczka na ten poranek w kinie to fajna wyprawa. Na pewno przyniesie wiele wrażeń. Bajeczki nie są długie.

Jutro pieczemy z sąsiadami pierniczki świąteczne:)

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

03 gru 2011, 22:47

U nas Kinia ogląda może z 4 razy w tygodniu baby Jake'a (ok 10 min) albo teletubisie (tez kolo 1o min). Tak to nic. Chyba że ja coś oglądam to czasem, aleto nie oglądanie tylko zerknie raz za czas przy zabawie. Raczej nie jestem za oglądaniem telewizji.
Sabcia zdrówka dla synka! I super prezenty dla Niki. :) My dostaliśmy na urodziny rowerek, z ikei układanke, wstawie Wam zdjęcie
Obrazek

klocki piankowe
Obrazek

podusie małą z osiołkiem,
książke "czarnoksiężnik w krainie oz",
od nas lalke z wózkiem dostała i pieska śpiewającego. ;)

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

03 gru 2011, 22:58

książke "czarnoksiężnik w krainie oz",
fajnie, u nas oli tez ma ostatnio faze na książki, bierze siada i krzyczy "mama citaj" :D
co kupujecie pod choinke? ja mysle o czyms takim
Obrazek
tylko uzywany upoluje na allegru, nie mamy zbyt wiele kasy na prezent, a olisi to chyba róznicy nie zrobi (chociaz i tak mi sie chce płakać że nie mam kasy na nowy :( )
ale niestety ja ciągle chodze w trampkach bo nie mam kasy na buty nawet :ico_placzek: próbuje upolować sobie na allegru ale jakos nie wychodzi :/

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

04 gru 2011, 00:20

hejka

prezenty, prezenty och ile to kasy idzie na to :ico_noniewiem:
u nas w rodzinie zrobililiśmy losowanie już w tamtym roku tak było i się sprawdziło, i wszyscy kupują po jednym prezencie i bez wyjątków jest coś dla karzdego pod choinką upominek
dzieci tylko mają po kilka, bo wszyscy coś kupują od siebie , więc jest wesoło
a że jest bardzo rodzinna wigilia , bo jest około 20 osób to jest bardzo przyjemnie i tak na maksa rodzinnie :ico_haha_02:

co do oglądania bajek to Lokla nie interesują narazie a ja nie nalegam , ale jak tylko usłyszy reklamy to jest tak zapatrzony ,że nic nie słyszy co sie do niego mówi :ico_noniewiem:

woli zdecydowanie czytać książeczki :ico_haha_02:

jutro wybieram się do w-wy na pierwsze zakupki , zobaczymy co tam w sklepach już słychać , ale nie mam jeszcze parcia wielkiego na zakupki
jak się cos fajnego trafi to będzie mniej później :ico_oczko:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

04 gru 2011, 10:16

u nas w rodzinie zrobililiśmy losowanie już w tamtym roku tak było i się sprawdziło
ale fajny pomysł, moze i ja tak zaproponuje

coś miałam jeszcze napisać ale zapomniałam

aha, wiem!
znalazłam taką akcje w necie "nienowotworomudzieci" i radiolodzy robią darmowe usg dzieciom pod kontem nowotworów, w wieku od 9 msc do 6 lat, bedą w kilku miastach polski, sprawdzcie w necie albo na facebooko (służe linkiem na pw)
ja oliwie zapisałam, idziemy w następną sobotę

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

04 gru 2011, 18:55

Isia fajna ta akcja, dzięki za cynk. Jutro będę dzwonić i też się umówimy.
Ten domek tele tubisiów dostaliśmy od sąsiadki z góry. Szczerze zabawka na chwilę, a potem leży. Położy tele tubisie do łóżeczek, pozjeżdżają na zjeżdżalni i nie ma co z tym więcej zrobić.
Ja jednak stawiam zdecydowanie na domek dla lalki. Mam nadzieję, że Milenka będzie się bawić. Na razie zbieramy laleczki evi, mamy już wózek i piętrowe łóżko.
Domek na razie zrobiliśmy z kartonu:)
Obrazek

i dzisiejsze pierniczenie...oj 3 godziny roboty prawie ze sprzątaniem
Obrazek

i moje karteczki dzisiejsze:)
Obrazek

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

05 gru 2011, 14:10

matikasia, moze i masz racje z tym domkiem teletubisiów ale ja ze wzgędu na rozmiar pokoju (2,5 x 4 m) nie moge sobie pozwolić na dużą zabawkę która długo posłuży
dlatego skupiamy na mniejszych rzeczach które jeszcze tu jakos upchniemy
jutro na mikołajki oli dostanie małą książeczkę z rossmanna i mały zestaw lekarza, skromnie ale ona ze wszystkiego sie cieszy :)
a tak nawiasem mówiąc, nie ma moze któras z was do oddania starej niepotrzebnej półki do powieszenia na ścianie? opłaciłabym koszt przesyłki a ja bym miała ciut wiecej miejsca na zabawki

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

05 gru 2011, 16:42

Isia ja z półką nie pomogę. Popatrz w jakiś komisach może.
Naprawdę ten domek ładnie wygląda na fotce, ale dziecko krótko się nim bawi. O wiele lepsze są klocki. Drewniane rewelacja albo lego duplo. My się bawimy klockami razem z dziećmi od już od początku jak Mati nawet roczku nie miał.
Poza tym ten domek jest paskudny to schowania i ma takie wymiary, że z półki odstaje i leży cały czas na stoliku mamucie.

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

05 gru 2011, 16:51

matikasia, mamy klocki, ciągle sie nimi bawimy
za półką sie rozglądam a tu wspomniałam tak przy okazji
z domkiem moze masz racje, ale ja nie zamierzam przekonywac nikogo do swoich racji że wiem lepiej, no ale i tak go pewnie kupimy

[ Dodano: 05-12-2011, 15:56 ]
i nasze fotki z wczorajszej zabawy mikołajkowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości