Agness84
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:17

08 gru 2011, 14:38

Witam

Długo mnie nie było, mam problem.
Czy kótaś z was miała przeziornośc karkową ok badania z krwi ok a brak kości nosowej ?
Sama nie wiem co myślec lekarz zaleca amniopunkcje

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

08 gru 2011, 15:25

Witam mamusie!
U nas dzisiaj Brrr zimno i chlapowato. Własnie wróciłam od fryzjera, ale nowa fryzura humorku i samopoczucia nie poprawiła:(
Ancurek- gratulacje wymarzonego synka;)
Agness- trudno mi coś doradzic, nie miałam takiej sytuacji, moze skonsultuj sie z drugim lekarzem.
Asieńka- czekamy na relację z wiztyty
Brodzikowa- to pewnie ten trzeci trymestr ciazy nas tak nastraja, u mnie w tamtym tygodniu humor zdecywowanie ochlapł.
Asiab- trzymaj sie i zdrówka dla Synka
Dzwoneczek - gratulacje, nie wiem ja Ty ale ja już sie nie mogę doczekac 38 tygodnia:)
Binius- trzymam kciuki za wyniki badań, na pewno bedzie ok.
Wiśnia- bądz konsekwentna a na pewno sie uda:)
Resztę pozdrawiam cieplutko!!!

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

08 gru 2011, 15:39

Agness84, nie wiem o co chodzi

co do smoczka to sie juz udalo wczorajszej nocy obylo sie juz bez placzu tylko ze przestala spac mi w dzien i nic nie moge zrobic.

Agness84
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:17

08 gru 2011, 15:47

Wisnia3006- byłan na badaniach prenatalnych i wyszło na tym usg przeziernośc karkowa 1,9mm wiec w normie ale mała kośc nosowa co może wskazywać na wade genetyczną ( np zespół Downa) zrobiono mi badania krwi i ryzyko takie znacznie sie zmniejszyło ale zalecono w 15 tc kontrolne usg byłam we wtorek i lekarz stwierdził że maleństwo ma tachykardie obrzek głowy i brzucha i ten fałd karkowy 5,5mm niezwłocznie zlecił amniopunkcje.
Szukałam takich wątkow na forum ale nic nie znalazłam wiec napisał tu moze któras ma jakies podobne doświadczenia.
Nie wiem czy to juz przesądza ze dziecko jest chore czy być może jednak nic niejest jeszcze przesądzone

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

08 gru 2011, 17:06

Agness84, zrob koniecznie amniopunkcje! Plod z takimi wadami moze nie przezyc ciazy, lepiej sie dokladniej dowiedziec i moze jest mozliwe wdrozenie juz teraz jakis metod leczenia. Niestety prawda moze bardzo zabolec i dac do rozwazenia aborcje z punktu widzenia medycznego. Sam syndr. Downa to pol sprawy ale te obrzeki nie brzmia dobrze. Jaka prawdopodobnosc wyszla Na tescie krzyzowym?

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

08 gru 2011, 17:29

Dziewczynki jestem po wizytce Uleńka jest dalej Uleńką wszystko wporzadku Franek i mąż byli pierwszy raz ze mną w szoku byli :-D :ico_brawa_01: Nie wiem tylko ile Ula już waży bo mój lekarz jeszcze na tym etapie ciąży nie waży dzidzi. Dostałam znowu ten antybiotyk Monural na bakterie w moczu bo ciągle tam są :ico_olaboga: :ico_zly: no i u tego gina następna wizyta 5 stycznia.


Więcej póżniej poodpisuję bo idę zjeść obiadek

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

08 gru 2011, 17:40

Agness84, Boże jak mi przykro...to rzeczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: oby jak najszybciej sie to wyjasniło... :ico_sorki:

asieńka wy też pędzicie :ico_haha_02: i brawa za nastepny tydzien :ico_brawa_01:
Dzwoneczek - gratulacje, nie wiem ja Ty ale ja już sie nie mogę doczekac 38 tygodnia:)
kochana ja strasznie nie moge sie doczekać tego dnia...i chwili kiedy już urodze synusia...bo brzuszek robi sie coraz cięższy...
ale nowa fryzura humorku i samopoczucia nie poprawiła:(
czyżby coś nie tak...fryzjerka zawiodła :ico_oczko:
przestala spac mi w dzien i nic nie moge zrobic.
moze jeszcze wszystko wróci do normy...musi być coś za cos :ico_oczko:

[ Dodano: 08-12-2011, 16:40 ]
Dziewczynki jestem po wizytce Uleńka jest dalej Uleńką wszystko wporzadku
super wieści :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

08 gru 2011, 18:25

a brak kości nosowej ?
- jak to?
moze skonsultuj sie z drugim lekarzem.
- dokladnie,ja bym poszla do kogos innego.U mnie w ciazy lekarz stwierdzil,tzn u Zuzi - wodoglowie,za dwa tygodnie powtorka z badan i dalej wodoglowie -dostalam skierowanie do szpitala,zrobili USG na super sprzecie i stwierdzili,ze jest tam jakis cien ale to nie swiadczy o wodoglowiu,Zuzia urodzila sie zdrowa,po porodzie robilismy USG w szpiatlu i po miesiacu i nic nie bylo - wszystko git i Zuzka jest zdrowa :ico_sorki:
co do smoczka to sie juz udalo
- super gratuluje :ico_brawa_01: Ja zrobie podejescie po rehabiltacji :ico_sorki: 16 grudnia konczymy :ico_sorki:
nic niejest jeszcze przesądzone
- dokladnie tak,nie martw sie na zapas :ico_sorki:
Uleńka jest dalej Uleńką
- super :ico_brawa_01:

Maz dzis na noc idzie,wiec wymyslil sobie,ze pojdziemy pieszo na rehabilitacje Zuzki,spadl u nas pierwszy sniegi i bylo fajnie ale to kawal drogi i tak mnie teraz spojenie boli,ze szok :ico_zly: No i bylam dzis u nowej fryzjerki i jestem zadowolona :-D

A moja dzidzia kopie z dnia na dzien mocniej,doczekalam sie :ico_oczko: Co prawda,to jeszcze nie jest,to co w poprzednich ciazach ale lepsze to,niz takie prawie nic :ico_oczko:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

08 gru 2011, 19:13

Asia, brawa za Ule :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

dziewczyny pokazcie sie w nowych fryzurkach czy kolorkach!!!!!

Agnesse, no i ja bym tez szybko skonsultowala wyniki i zrobila usg u innego lekarza, nie ma na co czekac.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

08 gru 2011, 19:15

mama_zuzi1980, meza mam w domu w sobote,to poprsze ozdjecie mnie z brzusiem - bedzie wieloryb w pelnej krasie :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość