Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

Uczulenie na twarzy maluszka

29 sty 2012, 15:34

Hej Wam.
Mój maluszek ma taką czerwoną spierzchniętą skórę wokół ust i zachodzi aż pod bródkę. Ewidentnie jakieś uczulenie tylko nie wiem na co i czym mu to smarować.
Ja go karmię piersią, nie stosowałam nigdy żadnej diety bo małego nic nie uczulało.
Aż do teraz. Miesiąc temu byłam z Colinem na ważeniu i za mało przybierał, ważył kg mniej niż powinien. Babka od ważenia powiedziała mi, żebym dawała mu puddingi ryżowe. Tak więc zaczęłam mu dawać kaszki mleczno-ryżowe na śniadanko i kolacje i słoiczki z obiadkami. Obiadki nie wydaje mi się by wywołały to uczulenie no bo co.. marchewka, ziemniak, ryż, kurczaczek?? Zastanawiam się czy może to nie przez to mleko modyfikowane w tych kaszkach :ico_noniewiem: No nie mam pojęcia co.

No, ale ogólnie to czym mu to smarować by zeszło? Jakie maści czy inne specyfiki są dobre?
Jeśli, któraś też miała doświadczenie z produktami w UK, które pomagają to byłoby super. W innym wypadku poproszę mamę by mi przysłała z Polski lub w polskim sklepie może akurat będzie.
Będę dziękować za rady :ico_sorki:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

29 sty 2012, 15:56

CleoShe, byc moze ze moze miec uczulenie na cos co jest w kaszkach wiec wydaje mi ise ze najlepszym rozwiazaniem bedzie skontaktowanie sie z lekarzem bo wiesz z tego co piszesz to to nie wyglada za ciekawie zycze aby szybko zeszlo :-)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 sty 2012, 15:57

CleoShe, a czemu myslisz ze to uczulenie ?
czy syn sie slini ?
moja druga corka miała to samo wnioskujac po opisie.
i miała to az do szyjki od sliny bo tak sie sliniła.
i jeszcze jej to wychodzilo jak za długo cyckała smoczek.
smarowałam chyba tormentiolem. i pomagal szybciutko.

lilo

29 sty 2012, 16:15

CleoShe, ja też myślę że to może być zmacerowana skórka od wilgoci - śliny.
Mój syn też tak miał, bardzo się ślinił i ssał smoka i jego bródka wyglądała nieciekawie :ico_oczko:

Niestety nie wiem jakie kremy są na to w UK.

A co do uczulenia - to może uczulić wszystko, również marchewka czy ziemniaki.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 sty 2012, 16:15

CloeShe, najprawdopodobniej jest tak jak napisała JoannaS, że to od śliny. W kaszkach to najczęściej uczula to co jest smakiem i mleko. U nas uczulenie na kaszki ryżowe (syn jadł bezsmakową bo po jabłkowej był zsypany-czerwone malutkie krostki-w koło ust) objawiło się suchą skórą na udach i buzi (wzdłuż linii szczęki)-wtedy pediatra kazała nam podać fenistil krople, odstawić kaszki, posmarować kremem natłuszczający (my akuratnie mamy oilatum soft). Wszystko ładnie zeszło. Najlepiej idź do lekarza niech to zobaczy.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 sty 2012, 16:23

CleoShe, a czemu myslisz ze to uczulenie ?
czy syn sie slini ?
Ślini się, ale to gorzej wygląda niż jak przez ślinienie się.

[ Dodano: 29-01-2012, 15:26 ]
Tu w UK lekarze trochę inaczej podchodzą do leczenia niż w PL, dlatego chodze w skrajnych przypadkach. Aczkolwiek w czwartek ponownioe będę szła na ważenie i zapytam się tych pań co o tym myślą i co poradzić na to.
A koleżanki polecają mi też maść nagietkową, któraś używała?

lilo

29 sty 2012, 16:37

CleoShe, dlatego najlepiej wprowadzać każdy nowy pokarm pojedynczo, także warzywa, żeby wiedzieć na co dziecko reaguje negatywnie. Zawsze możesz na parę dni ograniczyć dietę żeby to sprawdzić bo skoro jesteś pewna że to alergia najlepiej by było wyeliminować alergen.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, 16:59 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 sty 2012, 16:56

Ślini się, ale to gorzej wygląda niż jak przez ślinienie się.
u mnie wygladało to okropnie, jakby była poparzona takie brzydactwo sie robiło.
jak masz wklej fotki. ja poszukam swoich .
bo stawiam na 90% ze to przez sline.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 sty 2012, 18:18

ak masz wklej fotki.
nie wiem czy mam żeby tak dobrze było widać, jak nie to spróbuję mu zrobić.
CleoShe, dlatego najlepiej wprowadzać każdy nowy pokarm pojedynczo
No tak, niby to wiem, ale u nas nikt alergikiem nie jest, do tej pory pijąc moje mleko nic mu nie było, choć jadłam praktycznie wszystko od początku. A wyszło to jak zaczęłam mu podawać dodatkowe jedzonko w tym głównie kaszki mleczno-ryżowe.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 sty 2012, 18:24

CleoShe, masci nagietkowej nie znam,ale mojego alergika kazano mi natluszczac,bo ta szorstka skorka swedzi :ico_sorki:
My dostawalismy masci robione w aptece,ale pozniej juz jak sporadycznie sie cos pojawialo,to fajny byl tez NIVEA SOS i ten oilatum soft i zwykla masc z witamina A z apteki,bez recepty :ico_sorki:

Ale najwazniejsze jest wyeliminowanie tego,co powoduje taka reakce,bo kremy to tylko srodek dorazny :ico_sorki:

[ Dodano: 29-01-2012, 17:25 ]
A wyszło to jak zaczęłam mu podawać dodatkowe jedzonko w tym głównie kaszki mleczno-ryżowe.
- odstaw na minimum tydzien i obserwuj go :ico_sorki:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość