Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

31 sty 2012, 20:58

Asieńka86, faktycznie, im bliżej końca tym ciężej. Ja też trochę czuję się już jak wieloryb a jak przejrzę się w lustrze to już nie mam wątpliwości :-D
Ale co tam - mnie zostało niecałe 7 tygodni do terminowego końca więc już z górki i nie mogę się doczekać jak to będę pielęgnować to nasze małe maleństwo, jak latem będziemy na trawce "leżakować" :-)
wanienki też nie
To co planujesz, w misce kąpać czy jak?

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

31 sty 2012, 22:04

wrocilam...

no wiec..

wyniki mam złe.. znaczy ze mam jeszce nizsza hemoglobine ( nie wiem jakim cudem skoro dobrze sie odzywialam i wcinalam duzo zelaza ), mam duzo odpoczywac bo inaczej wywolam sobie przedwczesne skurcze bo mam brzuch jak kamien twardy..

Mały jest nadal synkiem, wazy 700 gram i ma 30 cm prawie :) buziaka nie chcial pokazac bo raczkami zakryl :(

Musze jesc jeszce wiecej warzyw, pic sok z buraka ale nie marwit czyli te jednodniowe tylka sama mam robic, i wcinac wolowine. 3 razy dziennie ma byc posilek z miesa wolowego, kaszy badz ryzu brozowego i do tego warzywa i 2 inne posilki np. otreby z jogurtem na 2 sniadanie i jeszce jakis jeden :(

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

31 sty 2012, 22:18

evvelka oj, kochana, najważniejsze że jesteś pod kontrolą lekarza- słuchaj się go, dużo odpoczywaj a będzie dobrze :588: szkoda że synuś nie pokazał buźki, ale nie martw się, ja do tej pory nie zobaczyłam jej bo mój synuś zawsze ma inne plany :ico_oczko: najważniejsze że dzicia przyrasta i jest z nią wszystko ok :-)
Jedyny plus jest taki, że włosy na nogach mi nie rosną :ico_brawa_01: Fajnie. Golę raz na 2 tyg i praktycznie nie odrastają- tylko jakieś pojedyncze cienizny! :D
oj, tak, ja też to mam, golę się przed każdą wizytą u lekarza, co 2 tygodnie średnio i zawsze malutko jest włosków :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

31 sty 2012, 22:34

evvelka, widze,ze i Ty do diety jestes zmuszona,ty przez zelazo,ja przez cukier :ico_zly: No ale co zrobic,damy rade :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sty 2012, 23:07

evvelka, a żelazo w tabletach miałas/masz? Pamiętaj że żelazo najlepiej się wchłania w towarzystwie wit,c :ico_oczko:
Ja też mam anemię, ale się na szczęście poprawiła ostatnio w 1 ciąży miałam cały czas i też nie bardzo cokolwiek pomagało

Oszczędzaj się dużo, bo ty ganiasz, sprzątasz, złościsz się i takie efekty

Ja też mam problem z imieniem męskim z dziewczynką byłoby mi łatwiej i też jakoś te żeńskie imiona bardziej w ucho wpadają i mój Damian też od początku tylko dziewczęce imiona zapodawał, bo chciał siostrę a tu chpacek i problem :ico_noniewiem:
Ale ja wiem, że to podświadomość mi figle płata, bo marzyła mi się dziewczynka,,,
Z imieniem Damiana było łatwo bo jeszcze parą byliśmy to wiedziałam, że to imię się mojemu P podoba i że jeśli będziemy mieć syna to właśnie tak będzie miał na imię więc przywykłam, ale teraz mam problem, bo żadne męskie imię mi się nie podoba :ico_puknij:

[ Dodano: 31-01-2012, 22:09 ]
Jedyny plus jest taki, że włosy na nogach mi nie rosną :ico_brawa_01: Fajnie. Golę raz na 2 tyg i praktycznie nie odrastają- tylko jakieś pojedyncze cienizny! :D
też tak mam, fajne to faktycznie :-D

Co do samopoczucia, to ja tak jak i Asiab mam OKROPNĄ zgagę i strasznie mi mały na przeponę uciska, śpi się źle, czasem źle się mówi i oddycha nawet jak stoję, ale cóż takie uroki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

01 lut 2012, 00:24

Musze jesc jeszce wiecej warzyw, pic sok z buraka ale nie marwit czyli te jednodniowe tylka sama mam robic, i wcinac wolowine. 3 razy dziennie ma byc posilek z miesa wolowego, kaszy badz ryzu brozowego i do tego warzywa i 2 inne posilki np. otreby z jogurtem na 2 sniadanie i jeszce jakis jeden :(
ojej...
dobrze, że tak umie doradzić ten lekarz, ale chyba trochę nierealnie. Chyba, ze ktoś tak lubi jeść (monotonnie).
A jakie masz wyniki???
ja mam mieć robione dopiero w 28tc :ico_noniewiem: późno... i staram się dbac by mieć dobrą morfologię... bo zwykle miałam anemię, tzn początki.
Tutaj czytałam angielskie wytyczne i lekka anemia (jeszcze nie problem) to nawet 10 jednostek których nie umiem napisać ;)
a poważna którą się "leczy" to koło 7 :ico_szoking:
A mój gin już 12 chciał suplementowac żelazem.
No nie ważne.
Ja podreperowałam mofrologię, hemoglobinę itd prostymi zasadami.
Mięso czerwone- OK ciut zwiększyłam, ale może nie az tyle jak Ty masz (codziennie?? o mamo...)
Moje podstawowe zasady to: unikanie kofeiny i teiny. (teraz piję kawulca raz dziennie, ale czarnej hernbaty wcale, bo wypłukują FE).
Wszędzie gdzie się da- natka pietruszki- na kanapki, do sałatki "greckiej", do sosów pod samo koniec gotowania, zupy (ale ja uwielbiam zieloną pietruchę).
No i wspomniana kiedyś pokrzywa (napar -herbatka w torebkach), koniecznie z cytryną, bo ma VIT c. A teraz zimą, z sokiem malinowym i cytryną- bardzo smaczne.
Buraka praktycznie w tym czasie nie jadałam/piłam. Nie przepadam.

czy dobrze mi się kołacze, że jak przyjmuje się Fe w tabletkach lub nawet w potrawie jakiejś, to należy nie łączyć z mlekiem???? bo hamuje wchlanianie??

ponoć bardzo dużo żelaza zawiera melasa z buraka :) można ją stosowac jak miód.

biniu, wydaje mi się, że juz pisałam (i to nie był żart), ze tak, zamierzam kupić zgrabną miskę plastikową do kąpania malucha.
Kształtem podobną do "wanienki" z Ikei, ale bez tych pręg na dnie. :D
jest mniej wywrotna, łatwiej wynieść i wylać wodę bo lepiej chwycić. Potem wykorzystac do czegoś innego.
Myślę, że i tak jak dziecię usiądzie samodzielnie to kupię takie siedzisko do wanny i będzie już w dużej wannie się kąpać.


No i koniec kolejnego dnia.
Ale mi sie ostatnio wlecze buuuuuuuuuuuuuuuuu

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

01 lut 2012, 09:42

evelka ja tez mam cos z heboglobina nie tak..zelazo tez bralam, jutro mam wizyte, wczoraj mialam badania... zobaczymy co wyjdzie..

Asiab doczekaliście sie w koncu mebelkow :) super, pochwal sie :ico_sorki:

Asiab- Myszko ja tez walcze ze zgagą... z Kubalem w ciazy mialam to samo... i ktos mi mowil ze jak sie ma straszna zgage tzn ze dzieciatko urodzi sie z dlugimi wlosami- to zapewne przesad ale Kuba mial dlugie czarne wlosy :) teraz blondynek...

Serniczka z tym szefem to masz racje kawal sku**syna :ico_olaboga: ale mam go w D... i tak wykorzystam swoja sytuacje jak najlepiej..a tak gadal zem nei zwolni jak wroce z macierzynskiego - teraz wiem ze nie moze :D

ja wczoraj tez sie doczekalam szafki i komody do kuby do pokoju..niestety nie nowe tylko od siostry ale wygladaja jak nowe.. lepsze takie niz zadne..
właśnie na tvn powiedzieli że od 8.02 koniec mrozów :-D jeszcze tylko tydzień i oby zima już nie wróciła :ico_nienie:
Oby to byla prawda.... ja chce juz wiosne, zeby zrzucic z siebie ciezki zimowy płaszcz....

Mam postanowienie poporodowe :D :ico_nienie: po urodzeniu i dojsciu do siebie zabieram sie za silownie... :) :ico_brawa_01: troche kicha taki pulpet wejdzie na sale pierwszy raz w zyciu... :ico_noniewiem:

Rybka wiadomo co u Dzwoneczka ?? kiedy wracają do domku ???

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

01 lut 2012, 09:52

wlasnie jeśli chodzi o żelazo to napewno pietrzuszka i pokrzywa
no i jeszcze kwas foliowy obok wit C powinien być brany
no i jak najmniej nabiału bo to ogranicza wchłanianie
ciężko jest wyjść z anemi w ciązy jak już tak długo się bujasz
ale wiecie że może się zdażyć że w labo się pomylili???

jakiś czas temu robiłam Jagodzie żelazo bo ją ciągle brzuch bolał
no i jej wyszło 5 czy 4 wiec właściwie masakra
ale coś mnie tkneło i powtórzyłam jej następnego dnia (bez podawania jakicholwiek leków) i miala chyba 18 (już dobrze nie pamietam)
Panie z labo nie umiały mi wytłumaczyć jak to się mogło stać
ale sie stało bo jeden wynik byl robiony u nas w miescie a drugi we wrocławiu

ja tez ledwo się ruszam i naprawdę łączę się w bólu

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lut 2012, 10:25

witam :ico_ciezarowka:

U ns za oknem -13,kurka - siedzimy w domu i nie wychodzimy,nie ma szans :ico_nienie:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 lut 2012, 10:39

Hej!
Ja mialam nie kupowac wanienki i uzywac od razu lezaczka w duzej wannie ale kolezanka przyniosla w niej ubranka no wiec mam te z Ikea. Juz teraz uzywam jako miské na pranie . Bede sie rowniez kapac z maluszkiem, ahhh juz sie nie moge doczekac!

Mi polozna kazala lykac zelazo co drugi dzien, popijajac sokiem pomaranczowym. Zero prod.mlecznych Do 4 godz przed i po lyknieciu, dlatego kylan przed pojsciem spac. Nie lykac tez innych tabl wraz z zelazem. Wcinac duzo zielska i czwrwonego mieska , mniaaam..... :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość