Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 lut 2012, 15:27

chyba tak jest, ale jak jeszcze przed porodem się pójdzie do USC CHYBA i zgłosi tatę dziecka to dziecko dostanie od razu jego nazwisko, i nie trzeba będzie go zmieniać. Więc to wygodniejsza opcja.
Przepraszam, że tak mało konkretnie piszę, bo słyszałam o tym kilka lat wstecz...

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

10 lut 2012, 15:29

evvelka mój brat był w podobnej sytuacji i jego córka miała nazwisko matki.. w gminie przy zameldowaniu byli oboje.. w sądzie na bank nie byli.. ale na roczek małej wzięli ślub, więc powiem Ci szczerze że nie wiem czy po ślubie dopiero mała zmieniła nazwisko czy już przy zameldowaniu.. przy okazji zapytam ich :-)

agasio stóweczka :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 lut 2012, 15:34

a dzieci czasami pokazuję ;) To pokażę Wam jeszcze zdjęcie najstarszego z najmlodszą (póki co) Milenką. Jedno z moich ulubionych :ico_oczko:

Obrazek
aaach...


A co do Damianów- no mój jest naprawdę wrażliwym cudnym dzieciakiem.
Od małego potrzebował mnóstwo uwagi i tulenia, ale teraz to oddaje.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

10 lut 2012, 15:46

Martalka, dzieciaczki super :ico_brawa_01:

agasio Obrazek

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

10 lut 2012, 15:59

martalka super sweetasne masz te dzieciaki :ico_wstydzioch: :-D
a ja mam znow wkur* ... ja pierdziele dzis jest piatek a ten wozek z allegro jeszcze nie przyszedl choc facet zapewnial ze bedzie w tym tyg i d*pa :ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 lut 2012, 16:00

witam.
z tym nazwiskiem matki się zgodzę. ja sama miałam taką sytuację. już na porodówce mi się pytali o takie szczegóły (między skórczami) i od razu powiedziałam, że maly będzie nosił nazwisko ojca. później przy wypisywaniu książeczki i wypisu ze szpitala chcieli od nas właśnie dokument który wystawia URZĄD MIASTA o uznaniu ojcostwa. Oni sobie go biorą i mają z głowy. Ale to trzeba przed porodem zalatwić.
Aby to dostać idzie się do UM mówi że chce się dokument o uznaniu dziecka. Na potwierdzenie trzeba mieć oczywiście książeczkę ciąży i dowody osobiste. Trwa to chwile - u nas jakieś 15-20min. Zbierają dane, Matka wypisuje wniosek, że zaszła w ciążę z taki a taki mężczyzną i że nosi w sobie jego dziecko i ustanawia tego a tego faceta ojcem dziecka. A tata pisze, że uznaje to dziecko. Oba podpisy i wystawiają akt.

I potem jest taka smieszna na nim regułka: ŻE JA ..... (dane ojca) UZNAJĘ DZIECKO POCHODZĄCE Z MATKI (dane matki). :ico_haha_01: :ico_haha_01: Nas to nieźle rozbawiło :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

[ Dodano: 10-02-2012, 15:02 ]
kingoza, a jakiś tel masz do tego gościa? może zadzwoń. a może awizo jakieś listonosz/kuruer zostawił? u nas często tak jest, bo nie mamy domofonu w domu i zostawiają papierki zawsze w skrzynce, bo nie chce im się tłuc na górę :ico_noniewiem: chociaż oczywiście windy działają bez problemu. :ico_puknij:

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

10 lut 2012, 16:21

dzieki dziewczynki za odpowiedzi ;) mam nadzieje ze jednak wezmiemy ten slub w kwietniu ;) wkoncu 4 lata juz po zareczynach prawie ilez mozna czekac ;)

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

10 lut 2012, 16:40

Dziewczyny niestety wyniki poszły w góre poryczałam sie oczywiście :ico_placzek: 20 mam wizyte u ginka prywatnego co jest w temacie cholestazy wiec jeszcze 10 dni bede brała te leki zwieksze dawke i bede sie modlic by wytrwać w domku do 35 tygodnia a pózniej niech mnie kladzie wtedy do szpitala :(

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

10 lut 2012, 18:07

tibby ten gosc wlasnie wyslal mi numer do sledzenia paczki i wszystko ok .. paczka wczoraj byla na wegrzech i teraz bedzie w serbii (przynajmniej tak mi sie wydaje :ico_sorki: ) :ico_sorki:
asiab bidulka :ico_sorki: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: bedzie dobrze

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

10 lut 2012, 18:08

asiab, :ico_pocieszyciel: dasz radę, a uśmiech Uleńki wszystko Ci wynagrodzi.

evvelka, pisałam do Ciebie na PV na temat tego nazwiska z życzliwości ze ze złośliwości. Właśnie ma to wyglądać jak tibby, pisała - tylko położna nam mówiła, że przed narodzinami teraz niby do sądu rodzinnego trzeba iść - może tylko u nas, bo gdy zostawimy to na "po porodzie" to wszystkie sprawy w USC musi załatwiać mama dziecka bo ona jest prawnym opiekunem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość