Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

16 lut 2012, 22:32

leukocyty ma poniżej normy.
Dużo poniżej?
:ico_pocieszyciel: cała trójka się męczy, a dodatkowo jeszcze zęby.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 lut 2012, 10:24

cześć :-D

przebiła się górna prawa jedynka :ico_brawa_01: czuć ją już pod palcem i od razu gorączki nie ma. Nadal Krzysiu bardzo kaszle-mokry kaszel.

Murchinson te wartości ma nieprawidłowe (w nawiasach normy)

WBC 3,75 [5,00-17,50]
LYMPH 1,45 [4,00-10,50]
LYMPH% 38,7 [45,0-65,0]
MONO% 19,5 [2,0-7,0]
EO 0,06 [0,30-0,80]
RDW-SD 34,7 [37,0-54,0]

[ Dodano: 17-02-2012, 09:25 ]
no i nie wiem czy dawać mu teraz ten antybiotyk jak gorączki nie ma :ico_noniewiem: tylko ten paskudny kaszel :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 lut 2012, 10:52

Cześć,
u nas dziś co chwila sypie więc nie wiem czy na spacer pójdziemy.
Markotka ja chyba bym się wstrzymała z tym antybiotykiem albo zadzwoniła do pediatry i spytała co teraz masz zrobić. Masz coś na ten kaszel?

Wczoraj małemu dałam rybę z pomidorami i nie dostał uczulenia-mam nadzieję że już więcej nie dostanie na pomidory :ico_sorki:
Ci z góry codziennie o stałej porze (20.30) włączają odkurzacz. Zawsze myślała, że odkurzają bo mają dopiero na to czas, jak im tak pasuje to niech odkurzają. No ale mój D zwrócił uwagę, że ich córka (17 m-cy) zawsze wcześniej zaczyna płakać (ok.19). Wiec co się okazało, oni włączają ten odkurzacz by ją uśpić :ico_szoking: -przyzwyczaili ją jak miała kolki i teraz mała zasnąć nie umie bez odkurzacza. Czasami w dzień też tak jest-najpierw jej płacz, odkurzacz włączony 5 min i cisza.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 lut 2012, 11:22

hej

Murchinson, tak mało pączków bo ja za bardzo sklepowych nie lubię a swoich nie robiłam ;-) a sąsiedzi teraz nieźle mają z córką :ico_olaboga:

zoola27 Tymonek normalnie spał w nocy,bo wcześnie coś ci zasnął :ico_sorki:

markotka biedny Krzyś :ico_sorki: może zadzwoń do lekarza i zapytaj co teraz robić :ico_noniewiem:


Milenka właśnie zasypia i coś katarek ma lekki :ico_noniewiem: pewnie od Hani podłapała,ale oby tylko na katarku się skończyło

na obiadek dzisiaj pomidorowa i rosołek,tylko czekam na A aż z zakupów przyjdzie,bo makaron już ugotowany :-)

pranie w końcu wstawiłam bo się 2 dni zbierałam :ico_haha_01:

dzisiaj śnieg już nie sypie temp. -2 to nawet przyjemnie :-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 lut 2012, 11:50

Chyba faktycznie zadzwonię do przychodni i zapytam co z tym antybiotykiem, bo nie chcę tak małego faszerować, ale znowu ten okropny kaszel bardzo go męczy.

Murchinson no właśnie nic na kaszel nie dostał :ico_noniewiem: sąsiedzi ładnie dziecko przyzwyczaili :ico_olaboga: ale moja mam opiekowała się kiedyś takim chłopcem i on też spał tylko przy odkurzaczu, kilka spalili :ico_olaboga:

Ania zdrówka dla Milenki :ico_sorki:

u nas rano posypało, teraz nic nie pada, ale na spacer raczej i tak nie pójdziemy.

Moja mama zdecydowała się na kota :-) chce wziąć ze schroniska, takiego jej wybrałam http://www.schroniskokonin.fora.pl/kocu ... ,3599.html
chciała takiego lelocha jak nasz Rysiek i wygląda na to, że to idealny kandydat :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 lut 2012, 12:02

Milenka właśnie zasypia
A mój właśnie wstał po 1.5h spania.
Zdrówka dla dziewczynek.

Markotka, kotek ładny. Zapytaj jeszcze czy możesz podać jakiś syrop na kaszel.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 lut 2012, 12:10

Ania zdrówka dla Milenki
dzięki :ico_sorki:

markotka, kotek ładny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tylko linka wykasuj a fotkę wklej samą :ico_sorki:
A mój właśnie wstał po 1.5h spania.
to o której Mati wstaje rano,że tak szybko ma drzemkę 1?

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

17 lut 2012, 12:28

Cześć dziewczyny!

Nie zaglądam, bo mamy gościa od przedwczoraj rana- Kuby bratanica przyjechała. Niby fajnie, o ciągle zajmuje się Maksiem, ale to ja sobie przynajmniej sprzątam :ico_sorki: No i już zostałam wykorzystana do śnieżnych zabaw- ulepiłyśmy 2 bałwanki, później wstawię fotkę jak nie zapomnę. Sanki też zaliczone :ico_oczko: U nas śniegu multum! Na wsi to dopiero jest prawdziwa zima, w mieście nigdy tego nie widać, pięknie jest :ico_brawa_01:

Markotka, ojj biedny Krzysiu :ico_sorki: Oby szybko wyzdrowiał. Ja na przeziębienie Maksia też antybiotyku nie chciałam, powiedziałam lekarce, że nie chce bo oni tylko na łatwizne, bach antybiotyk i po sprawie. Nam zapisała Bactrim, kaszel szybko przeszedł, ale na co ten lek dokładnie to nie wiem. Cieszę się, że przepisy smakują. A ostatnio wymyśliłam nową zapiekankę, wzorowałam się troszkę na chili con carne, wyszła pychotka :ico_brawa_01: Co do chleba to robiłam taki: 2 szklanki zakwasu żytniego, 150ml wody, 100g mąki żytniej razowej, 100 g mąki pszennej chlebowej albo razowej, 1 łyżka soli, łyżeczka cukru. Łatwy bo nie trzeba robić zaczynu, wszystko tylko wymieszać, zostawić do wyrośnięcie i piec. Wyszedł pyszny, ale muszę kupić mniejszą foremkę.
A Ty jakie chlebki piekłaś z tego bloga?? Chętnie spróbuje :-)

Aniu, wpraszam się do Ciebie na pomidorówkę :ico_oczko: u mnie dziś na specjalne życzenie zapiekane naleśniki z serem :ico_sorki:

Murchinson, ja zawsze tak pochłaniam pączki w tłusty czwartek bo bardzo lubię, a że kaloryczne to zjadam tylko w ten dzień. Ale tu na wsi ograniczony dostęp do moich ulubionych cukierni, więc zjadłam tylko jednego :ico_noniewiem: Ale niedosyt zaspokoiłam plackiem z jabłkami. Miałam przepis na takie dobre ciasto z rabarbarem, zamiast rabarbaru dodałam jabłka podsmażone na masełku z cynamonem i miodem, dałam kruszonkę i wyszła bardzo smaczna szarlotka.

Zoola, i jak oduczanie Tymonka od nocnego cycowania?? U nas tragedia :ico_sorki: Maksio przyzwyczaił się do nocnego ciumkania i od kiedy nie karmię piersią budzi się przynajmniej 10 razy w nocy :ico_sorki: daje wodę zasypia na 10 minut i znowu. Jak mu zrobię mleko wypija 20ml i zasypia :ico_sorki: Nie wiem jak ja mam go tego oduczyć :ico_sorki: Jak będę cycucha dawać to nigdy nie przestanę karmić piersią i będzie się na niego budził w nocy :ico_sorki: jestem bardzo niewyspana.
A mój K na zwolnieniu chory 2 noce śpi w pokoju Maksia, bo twierdzi, że się tak źle czuje i się wyspać musi :ico_olaboga:

A jutro na wesele :ico_brawa_01:

[ Dodano: 17-02-2012, 11:31 ]
100 g mąki pszennej chlebowej albo razowej,
Miało być 300g :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 lut 2012, 12:45

to o której Mati wstaje rano,że tak szybko ma drzemkę 1?
Ok.6 :-) jemu pory aktywności zostały takie same jak miał w brzuchu. Nam tak godzina nie przeszkadza bo D wstaje do pracy, ja też tak wstawałam jak pracowałam.
Nam zapisała Bactrim, kaszel szybko przeszedł, ale na co ten lek dokładnie to nie wiem.
Przeciwzapalny-stosowany w zakażeniach dróg oddechowych, skóry.
Zdrówka dla męża, długo go trzyma.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

17 lut 2012, 12:48

Aha, ANiu, miałam Ci jeszcze napisać, że chodzikom mówimy zdecydowanie nie :ico_sorki: czasem ich negatywne skutki widać dopiero po kilku kilkunastu latach. Dziecko samo wie kiedy jest gotowe na to by chodzić, nie można niczego przyspieszać, bo kręgosłupek jeszcze gotowy na to nie jest :ico_sorki:

[ Dodano: 17-02-2012, 11:50 ]
Zdrówka dla męża, długo go trzyma.
:ico_sorki: :ico_sorki: bo zamiast poleżeć, posiedzieć w domku, odpocząć, to lata, bo nie umie w miejscu usiedzieć. Właśnie odśnieża podwórko :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość