julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

19 lut 2012, 16:53

No i podobno jeszcze sprawy genetyczne wchodzą w gre. Moja koleżanka jest też teraz w ciąży no i gin powiedział że na 70% dziewczynka, a Mąż w domu mówi - "to nie jest możliwe i mogę się założyć o wszystko co mam - w naszej rodzinie po linii męskie jest wyłącznie męskie towarzystwo i jacyś tam lekarze kiedyś tłumaczyli innym zainteresowanym dziewczynką w rodzinie ze szanse sa znikome" Hm... nie wiem na ile ta teoria pokrywa się z prawdą.
Ja czytałam też książkę "chłopak czy dziewczynka" i tam autor twierdzi że np bardzo częste (np codzienne współżycie) daje większe szanse na dziewczynkę bo co z tego, że współżycie było w dniu owulacji jeśli dzień i dwa dni wcześniej też było i tamte plemniki już dotarły gdzie trzeba, a te z dnia owulki są dopiero w drodze :ico_oczko:
Oj teorii jest sporo, a w praktyce różnie to bywa. Ja miałam nieregularne cykle więc ciężko mi było wyliczyć kiedy będzie owulka, ale zawsze ją czułam. Tak więc i teraz dokładnie poczułam ostry ból z lewej strony (lekarz później powiedział ze ciąza jest z lewego jajnika), a dzień wcześniej było współżycie. Wyglądałoby wobec tego że będzie chłopak, ale z drugiej strony przytulanka nie były rzadko, więc kto wie kto wie :ico_haha_01:

Kasiala, rzeczywiście fajna okazja z tym USG :ico_brawa_01: Bratowa mojego Męża płaciła też za to bodajże 300 zł, a ja mam za darmo :-D Mój gin ma usg 3D w gabinecie prywatnym i nie pobiera za to dodatkowej opłaty - taki prezent dla stałych pacjentek, a w poprzedniej ciąży robił mi usg 4D w szpitalu i też oczywiście bez rzadnej kasy, więc tu mi się poszcześciło :ico_oczko: Choć przyznam szczerze, że jak na ostatniej wizycie robił mi zwykłe usg, a potem 3D, to na zwykłym o wiele lepiej Maleństwo sie pokazało :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 lut 2012, 16:58

np Ci co pracują z falami radiowymi, często mają laptopy na kolanach że plemniki grzeją itp i wtedy nie ważne w który dzień zawsze będzie dziewczynka.
Hehe... no mój mąż komórkę i laptopa to by nawet do łóżka zabierał :ico_oczko: Niech mi tylko marudzi że synka chciał,to mu powiem co wyczytałam od koleżanki z forum :ico_haha_01:

Marta26, nie martw się! Jak przypada po 4 babeczki na łepka to jeszcze jedną możesz wszamać :ico_oczko:
A jak Ci mało to na drożdżowca zapraszam. Jeszcze ponad pół blachy zostało :-D
a zapomniałam się pochwalić ze na gruponie zakupiłąm sobie za 119zł USG 3D/4D z zapisem na płytę DVD kolorowym zdjęciem i videoprinty (cokolwiek to znaczy :ico_noniewiem: ) a normalie kosztuje 300 zł :-)

Brzmi pięknie! Daj znać tylko czy udało Ci się na wizytę wbić bo słyszałam właśnie ze z tym gruponem są problemy :ico_noniewiem:
Ktoś wykupił kurs prawa jazdy i potem się okazało że firma nie ma wolnych miejsc narazie a jak już obiecali termin to zlikwidowali oddział w danym mieście :ico_zly:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

19 lut 2012, 19:42

Heh ja tez jestem ciekawa płci - my wspolzylismy 15 i 16 dnia cyklu przy cyklach 32/33 dniowych. 01.03 ide na wizyte ale moja lekarka ma slabe usg wiec pewnie tylko stwierdzi czy serduzko bije a kaze umowic sie do dwoch tygodni na usg genetyczne i tam dopiero sie dowiem jaka plec aaa juz sie nie moge doczekac:)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

19 lut 2012, 20:52

co z tego, że współżycie było w dniu owulacji jeśli dzień i dwa dni wcześniej też było i tamte plemniki już dotarły gdzie trzeba, a te z dnia owulki są dopiero w drodze
Dokłądnie ;-) Wiec raczje ciezko jest trafic - u nas byli i przed ii w trakcie i po owulce wiec nie wiem na co sa wieksze szanse - podobno lekarz mowil ze bardziej chlopak po usg - ale ja sie nie nastawiam :-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 lut 2012, 21:13

w naszej rodzinie po linii męskie jest wyłącznie męskie towarzystwo
a ciekawe od czego to zależy znaczy co odpowiedzialne za to. Ja wam mówiłam już że mój Paweł ma dwójkę rodzeństwa. Najpierw on potem brat i siostra, czyli dopiero za 3 razem córka się trafiła. Pawła brat ma dwóch synów, Pawła siostra ma też dwóch synów no i u nas wychodzi że będzie dwóch synów czyli może i u nich genetyka ma do rzeczy :-) Teściowa biedna czekała na wnuczkę ale się doczekać nie może bo już raczej żadne z dzieci nie chce mieć dzieci.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

19 lut 2012, 22:16

Gosia, no właśnie ja z tą genetyką też nie do końca kumam o co come on, ale podobno jakieś znaczenie to ma :ico_noniewiem:
A propos teściowej - to nigdy nie wiadomo - może jeszcze wymodli dla kogoś z Was córę? :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

19 lut 2012, 22:48

a ja stawiam :ico_tort: za rozpoczecie 17 tc wedlug om ;-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

19 lut 2012, 23:51

Qanchita ja juz kilka razy korzystałam z grupona i na szczęście skutecznie mam nadzieję ze i tym razem tak będzie :ico_sorki:

Gosia co do terminu to chce właśnie jutro zadzwonić i się umówić i tutaj pytaie kiedy najlepiej czy teraz czy może koło maja...? bo oferta ważna do końca czerwca i nie wiem kiedy lepiej iść zapytam babki przez telefon ona powinna wiedzieć... :-)

We wtroek idę do mojego ginka i mam nadzieję już się dowiedzieć kto jest mieszkańcem mego bebzolka :-D bo ja się nie pokaze to :ico_nienie: będę tam chyba siedzieć do skutku aż się obróci :-D

Co do tych plemniorków z chromosomem Xi Y to też może być że facet produkuje słabsze Y i syna miec nie będzie bo go X wcześniej wygryzą... u mnie w rodzinie od strony mam jest 2 chłopów i 2 babki i Brat mamy ma 2 synów i 2 córki moja mama ma 2 synów i dwie córki ( na zmiane chłopak dziewczyna chłopak dziewczyna) siostra mamy 2 chłopaków drugi brat mamy 2 córki i chłopak a moja siostra ma córę brat córę i My ponoć też córa :ico_szoking: ale się okaże jeszcze wczoraj na urodzinach babki mi wywróżył córkę ale to takie wrózenie z "fusów"...

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

20 lut 2012, 10:38

Kasiala, lepiej zadzwoń i zaklep sobie wizytę wcześniej bo jak znam życie to z tymi gruponami jest tak, że jak nie zapiszesz się wcześniej to później będziesz musiała się dopasować do tego co oni Ci zaproponują.
Odnośnie usg - podobno dobrze jest tuż przed badaniem zjeść coś słodkiego - Mamuch podobno wówczas jest aktywniejszy i będą większe szanse na zobaczenie co ma między nózkami :)

Madleine, :ico_brawa_01: za rozpoczecie 17 tc!

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

20 lut 2012, 10:48

no z tymi genami to jest prawda chyba- niektórzy faceci produkują więcej z X, inni z Y i już. Ale celowanie można zawsze wypróbować- tylko nie nastawiając się że na 100%zadziała :ico_haha_01: a geny to właśnie idą męską częscią- kobitka nie ma tu nic do rzeczy :ico_oczko:
ja jestem mega ciekawa czy faktycznie mam Agatkę ale dwóch ginów tak widziało i to na porządnym sprzęcie więc oby mnie w konia nie robili :ico_haha_01:
Madleine, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: idziemy jak burza kobitki. Wiosna zleci i będziemy tulić nasze skarby :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Thomasbulty i 1 gość