Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

22 sty 2012, 23:47

Aga, a skąd masz w ogóle takie informacje? Na jakiej podstawie wysnuwasz takie daleko idące wnioski...? Rozwiń trochę temat, skoro go zaczynasz...

Jakie to niby są stosowane metody konserwacji na bazie alkoholu przez firmy produkujące słodycze? Jakie słodycze są w taki sposób konserwowane?

Ja oprócz tego, że jestem mamą to jeszcze technologiem żywności i jakoś o podobnych rzeczach nie słyszałam, ale z chęcią dowiem się więcej :ico_oczko:

aga456
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2012, 00:53

26 sty 2012, 22:26

Takie informacje mam od osoby, która się tym zajmuje. Powiem Ci, że są takie badania, jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to odnoszą się one do sposobów przyjmowania alkoholu (wchłanianie, wziewanie itp. w takich badaniach są tez ujęte te dotyczące słodyczy).

[ Dodano: 26-01-2012, 21:40 ]
aga456, jak masz dobre dowody na to, że słodycze mogą powodować FAS napisałabym raczej do producentów słodyczy i różnych gazet dziecięcych, programów itd. W końcu jeśli faktycznie chcesz pomóc - najlepiej by pomogła burza medialna na ten temat, nie uważasz? Sama twierdzisz że o tym się nie mówi - więc spróbuj zrobić coś żeby się mówiło.

Bo straszenie kobiet w ciąży skutki będzie miało odwrotne - na pewno dzieciom nie wyjdzie na zdrowie.

Szczepionki powodują autyzm, słodycze FAS, strach jest mieć dzieci po prostu....



HM....myślisz, że istnieje opór przed tym, aby kontaktować się z producentami??? nic bardziej mylnego. To, że będą oni informowali o tym na produkcie nie świadczy o tym, że nie będą one zakupowane przez, osoby, które nie mogą go spożywać. To tak jak napis na papierosach: PALENIE ZABIJA, POWODUJE RAKA I CHOROBY SERCA. Czy to jest sposób na to??:/nie sądzę...wręcz przeciwnie to jeszcze bardziej wzmaga sprzedaż, patrząc na ilość osób palących papierosy, nawet wzrost cen ich nie przeraża.

Producenci, nie boją się o tym informować! oni na tym nie stracą.
Jednych odstraszą, innych przyciągną i tych będzie więcej.
Wszystko zależy od nas samych.



Jeśli chodzi jeszcze o to że, strach mieć dzieci to powiem tylko tyle, że z jednej strony masz rację nawet... bo cudem, jest narodzenie dziecka zupełnie zdrowego. (abstrahując od alkoholu).

pozdrawiam
A.

lilo

27 sty 2012, 10:09

aga456, no i ciągle brak konkretów z twojej strony.

A wywołanie burzy medialnej na ten temat spowodowało by dużo dobrego, bo ktoś by wreszcie sprawdził czy to prawda i więcej kobiet by się czegoś dowiedziało na ten temat.
Producenci, nie boją się o tym informować! oni na tym nie stracą.
Jednych odstraszą, innych przyciągną i tych będzie więcej.
Tak - z pewnością informacja że palenie zabija przyciągnęło do papierosów rzesze samobójców :ico_smiechbig:

Ilość palaczy się zmniejsza i na to są konkretne badania.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

21 lut 2012, 22:05

aga456, hehe że się tyle wypowiem w temacieto dzieci jedzące dużo słodyczy stają się alkoholikami od najmłodszych lat?
o czym Ty w ogóle piszesz, jakie konserwowanie za pomocą alkoholu, kobieto? za drogi biznes żeby do wszystkiego spirytus lali :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

21 lut 2012, 22:47

Poza tym proponowałabym nawet zrobić taki "wywiad środowiskowy" nawet w swoim najbliższym gronie. Spójrz na siebie i swój rozwój przez wszystkie lata, może też na rodzeństwo jeśli masz lub innych bliskich ludzi i zapytaj w miarę możliwości np. "mamo, czy jak byłaś ze mną w ciąży to jadłaś słodycze?" itp. Na pewno zdecydowana większość to ludzie normalni, prawidłowo rozwijający się itd., pomimo pewnych rzeczy, które może robiła ich matka będąc w ciąży, które mogłabyś uznać za niewskazane. Takie jest moje zdanie, mi także wydaje się to przesadą (z całym szacunkiem do Ciebie i Twojego stanowiska w tej sprawie aga456) :-)

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

22 lut 2012, 13:28

Tak - z pewnością informacja że palenie zabija przyciągnęło do papierosów rzesze samobójców
tekscik pierwsza klasa :-D :-D :-D

jak byłam w ciąży ze starszym to przez ostatni miesiąc musiałam MUSIAŁAM zjeść batona. A moja mama od czasu do czasu będąc ze mna w ciaży skusiła sie na piwo. Myśle, ze jestem całkiem dorodna i normalna :-D

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

22 lut 2012, 20:47

Cóż za kontrowersyjny temat....
Kobieta w ciąży nie może:
1. ....pić
2. ....oddychać
3. ....żyć
.
.
.
.
10 000000. ....marudzić
heh

Tak na dobrą sprawę wszystko teraz szkodzi. Dosłownie wszystko.
I jakby się tak zastanowić, to musielibyśmy wykluczyć z naszego życia każdy produkt, nie pomijając zwykłej wody.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

23 lut 2012, 22:04

A przykłady, spójrzcie na Pełne maluchów o niskiej wadze urodzeniowej itd, w CENTRUM Zdrowia Dziecka itp.
jakbyśmy na forum przeprowadziły badania która kobieta jadła cukierki z alkoholem bądź też pozwoliła sobie na spożycie jakiegoś alkoholu i podając wagę urodzonego dziecka... to ciekawe jaki by wynik wyszedł :ico_oczko:

u nas na forum dorodne dzieci się rodzę :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość