marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

26 lut 2012, 15:46

ło jaka tu cisza....
trudno wpadnę później :ico_oczko:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

26 lut 2012, 15:53

Dzień dobry. Wpadłam się pochwalić, że kupiliśmy małemu nocniczek i od dziś zaczynamy naukę robienia kupki do nocniczka :ico_brawa_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 lut 2012, 15:55

Pisałyście o czyszczeniu noska, Oliv to już po tych katarach co miała, to tylko jak już wodę morską biorę to już głową kręci na wszytskie strony
Moja tez ma od bardzo dawna katar.Wcześniejszy miała prawie 3 tyg , choć sama nie wiem jak to możliwe.I teraz znów ma juz tydz

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 lut 2012, 15:56

witam
u nas chorobowo, wczoraj jak wracalismy z urodzin Kala zaczela wymiotywac :ico_olaboga: potem jeszcze raz w nocy jak wypila mleczko to tez zwrocila :ico_olaboga: zamaist mleczka dostawala wiec herbatke, myslalam ze rano juz bedzie fajna, ale po kaszce znow :587: wiec wprowadzilismy lekko dietke..zjadla sucharki na herbatce i wymiotow na szczescie nie bylo :ico_sorki: ale przypaletala sie goraczka, po czopku spadla, juz drugi raz spi, zobaczymy jak sie obudzi..na obiadek zrobilam jej ryz z marchewka :ico_noniewiem: mam nadzieje ze to nic powaznego, ale jak do jutra bedzie goraczkowac to trzeba bedzie isc do lekarza :ico_noniewiem:
a poza tym weekend znow mija nieublaganie..czlowiek tyra caly tydz z mysla o weekendzie, a on tak szybko przeminie :ico_noniewiem:

kwiatunio roznice widac, jak schudniesz 30 kg to wogole bedzie czad, a zauwazylas tez czy skora ci sie kurczy wraz z utrata kg?

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 lut 2012, 15:57

Dzień dobry. Wpadłam się pochwalić, że kupiliśmy małemu nocniczek i od dziś zaczynamy naukę robienia kupki do nocniczka :ico_brawa_01:
Poważnie ??

No każdy robi jak uważa ale dla mnie to głupota.
Znajoma tak sie chwaliła i podniecała bo sadzała synka w wieku twojego.I fakt robił kupkę do nocnika jak miała koło 9 miesięcy ale on nie miał tej świadomości że to on robi i nic to nie dało bo potem zaprzestał i dzis ma 2 latka i nadal nie robi do nocnika ani siku ani kupke.,

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

26 lut 2012, 17:16

No każdy robi jak uważa ale dla mnie to głupota.
głupota bo co? Bo Twojej koleżance się nie udało? Widocznie źle uczyła. Wiadomo, że dziecko w tym wieku nie rozumie wielu rzeczy. Ale przynajmniej oswoi się z nocniczkiem. A już 9miesięczne czy roczne dużo rozumie i może samo zacznie prosić. Na przykład moja koleżanka fajnie nauczyła swoją córę. Całą noc robiła tylko siusiu, a z rana koleżanka sadzała ją na nocnik i ona cisnęła kupkę, potem biła brawo jak się udało i schodziła, a miała raptem 9 miesięcy, a gdy miała 11 sama prosiła na kupkę i nie robiła do pampersa nawet w ciągu dnia. A gdy miała rok już nie potrzebowała pieluchy nawet na noc, bo trzymała i siusiu i kupkę, a pieluchę nakładają jej tylko na wyjścia, gdzie nie będzie toalety. Więc to może się udać, wystarczy się lepiej postarać. Wiadomo, że początkowo to będzie tylko zabawa i nie zawsze się uda. Ale grunt to się nie poddawać i dążyć do celu.
Dla mnie głupotą jest w wieku prawie 3 czy ponad 3lat zmieniać dziecku pampersy a mam takie znajome, które tak robią :ico_nienie:. Jeszcze rozumiałabym na noc, ale w ciągu dnia :/
[ Dodano: 26-02-2012, 16:20 ]
ladybird23 oja zdrówka wam :ico_sorki:

[ Dodano: 26-02-2012, 16:21 ]
kwiatunio roznice widac, jak schudniesz 30 kg to wogole bedzie czad, a zauwazylas tez czy skora ci sie kurczy wraz z utrata kg?
o to samo miałam spytać :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 26-02-2012, 16:26 ]
ladybird miałam Cie zapytać ale ciągle mi umyka, jak usypiasz Kalinkę? Macie jakiś wypracowany sposób czy zawsze inaczej?

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

26 lut 2012, 18:01

witam weekendowo :-D

to widze, ze wszystkie dzieci maja awersje do czyszczenia noska :/ ja sie staram robic to jak najszybciej i jak najdelikatniej ale i tak zawsze jest marudzenie i placz :ico_olaboga:


kwiatunio
no widac roznice, brawo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: fajnie jak widac ze dieta cos daje to od razu Cie to motywuje :ico_sorki:

co do przybierania po diecie to jest tak, jak izus mowi - ludzie mysla ze na diecie schudna to pozniej moga jesc co chca.. a niestety jesli ma sie sklonnosc do przybierania na wadze to diete trzeba miec permanentnie :ico_noniewiem:

dziekuje za mile slowa o zdjeciu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a Twój Oliś jaki nosek ma ciemny :-)
no wlasnie nie wiem czemu :ico_noniewiem: tak na zywo ma lekko marchewkowy ale na zdjeciach mocno widac :ico_noniewiem:

Kocura najlepszego dla Maciuni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_tort:
Wpadłam się pochwalić, że kupiliśmy małemu nocniczek i od dziś zaczynamy naukę robienia kupki do nocniczka :ico_brawa_01:
ooo szybciutko :ico_szoking: my raczej zaczniemy jak Olis bedzie mial z roczek, zeby sam juz mogl sobie isc i siadac :ico_oczko:

ladybird zdrowka dla Kaluni :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

A u nas dziwne kupki ida, od wczoraj Olis zrobil tylko pare bobkow, takich calkiem twardych, jak psia kupka :ico_olaboga: tylko malutkich.. nie wiem czy moze to od tego, ze zaczelam mu dodawac zoltko do zupki?
Maly non stop probuje stac juz w lozeczku, zaraz znow bedziemy musieli obnizyc :ico_olaboga: Kupilismy mu wczoraj taka kulke co ucieka zeby sobie wiecej raczkowal :ico_oczko: tylko panele mamy i nie puszcze go tak bo jak gibnie to niezle moze przywalic a jak rozloze gruby koc to ona nie chce sie turlac :/
Tu mam dwa krociutkie filmiki ze stojacym lobuzem
http://www.youtube.com/watch?v=xzi5ZYtjPCE

http://www.youtube.com/watch?v=3HbbQZ0DF4Q

no i :ico_tort: na 7 miesiecy mojego lobuza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale to szybko leci, juz coraz blizej do roczku :ico_olaboga:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

26 lut 2012, 18:19

Agus O to mój tak samo się chwyta za poduchy na kanapie lub za szczebelki i cyk do góry i nóżki mu się tak śmiesznie chwieją jak waszemu. Sprytne te nasze dzieciaki :ico_brawa_01:
ooo szybciutko my raczej zaczniemy jak Olis bedzie mial z roczek, zeby sam juz mogl sobie isc i siadac
tak jak pisałam na razie to będzie tak w formie zabawy i oswojenia się z nową rzeczą. Ale mam cichą nadzieję, że załapie przed roczkiem :-)

[ Dodano: 26-02-2012, 17:19 ]
no i na 7 miesiecy mojego lobuza ale to szybko leci, juz coraz blizej do roczku
no szybko strasznie :ico_olaboga:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 lut 2012, 20:22

głupota bo co?
Znam więcej przypadków niż opisałam. Ale twoje dziecko i robisz jak chcesz. Ja tylko swoje zdanie wyraziłam.
Dorota Zawadzka kiedyś to fajnie powiedziała że dziecko musi zrozumieć i dorosnąć do tego.Dokładnie nie pamiętam tych słów ale coś tak to brzmiało.
:ico_tort: na 7 miesiecy mojego lobuza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mała śpi teraz laba

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

26 lut 2012, 20:48

Dzień dobry. Wpadłam się pochwalić, że kupiliśmy małemu nocniczek i od dziś zaczynamy naukę robienia kupki do nocniczka :ico_brawa_01:
popieram twój pomysł :ico_brawa_01:
Ja zaczęłam sadzać Martynkę jak miała jakieś 6 miesięcy. Zawsze z rana była kupka do nocnika :ico_oczko:
Wiadomo zdarzały się wpadki :ico_oczko: Ostatecznie pożegnaliśmy się z pieluchami w dzień jak skończyła półtora roku :-D później tylko na noc

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość