mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

09 mar 2012, 15:22

Sto lat dla Solenizantek :ico_brawa_01:

biniu_s,
w te pierwsze wiosenne tygodnie to najwyzej pieluszke tetrowa klamerka na budke dopniesz jak slonko bedzie w czambo grzalo, albo parasolke jak masz. No i pamietaj ze latem lepiej nie plukac ubranek w plynie do plukania bo wtedy dziecka skora gorzej oddcyha i moga pojawic sie potowki.... a to jest zmora.
Ja kupie cos z filtrem ale dopiero w lato, do lata bede chronic po prostu przed promieniowaniem. Ja dla 9miesiecznej Nell mialam z apteki z Iwostin i byl super , w ogole lepiej zaopatrywac sie w apteczne produkty a nie drogeryjne, takie jest moje zdanie :ico_sorki: do doopki bede uzywac maki ziemiaczanej profilaktycznie a jak cos sie pojawi to mam sudokrem, bo do tej pory nieraz Nell potrzebuje. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

A tak w ogole to mam refleksje :-D Niemowlak lezy i pachnie i dodatkowo ma przemywana doopke z 6 razy dziennie a mimo to chcecie kapac codziennie :-) A przedszkolak, upieprzony nieraz, pocacy sie juz, brudzacy to im odpuszczacie :ico_haha_01: Nie to zebym cos sie czepiala :ico_haha_01: kazdy robi jak chce, ja tez nie kapie codziennie ale niemowlaka tym bardziej nie. tu jest zalecana kapiel co 3-4 dzien i codzienne obmywanie dziecka mokra szmatka nasaczona czyms do mycia czego nie trzeba splukiwac, np oliwka (bez parafiny of korz) ;-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 mar 2012, 15:52

Sto lat dla Solenizantek :ico_brawa_01:

A tak w ogole to mam refleksje :-D Niemowlak lezy i pachnie i dodatkowo ma przemywana doopke z 6 razy dziennie a mimo to chcecie kapac codziennie :-) A przedszkolak, upieprzony nieraz, pocacy sie juz, brudzacy to im odpuszczacie :ico_haha_01: Nie to zebym cos sie czepiala :ico_haha_01: kazdy robi jak chce, ja tez nie kapie codziennie ale niemowlaka tym bardziej nie. tu jest zalecana kapiel co 3-4 dzien i codzienne obmywanie dziecka mokra szmatka nasaczona czyms do mycia czego nie trzeba splukiwac, np oliwka (bez parafiny of korz) ;-)
mam podobne podejście :ico_oczko:
Chociaż pierwsze dziecko kąpałam twardo codziennie i dziwiłam sie że wymoczony w johnsonach łuszczy się jak sucharek :D
Milenuszkę musiałam kąpać częściej niż bym chciała czasami, bo ona ulewała tak do 3 miesiąca :D i często na siebie :ico_oczko:
Z noworodkiem jest tyle fajnie, że położy się maleństwo na ręku i nonono pod kranem można obmyć i dowidzenia :D Gorzej, ja ma się dwa krany jak my tu w UK- jeden z gorącą, drugi z lodowatą wodą :ico_haha_01:


kingoza, w UK porody domowe są w ramach normalniej opieki zdrowotnej.
Każdy szpital ma kilka TEAMÓW, część z nich jest od prowadzenia ciąż i porodów w szpitalu (więcej ich jest) i zwykle jest jakiś team do porodów domowych. Ale kobietki są normalnie zatrudniane przez NHS czyli brytyjskie nfz.
nie płacę nic. I niby poza folią ochronną i bawełnianymi materiałami (pod tyłek na czas rodzenia) nie muszę mieć nic.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

09 mar 2012, 16:02

Chociaż pierwsze dziecko kąpałam twardo codziennie i dziwiłam sie że wymoczony w johnsonach łuszczy się jak sucharek :D
robilam dokladnie tak samo :-D i inwestowalam w coraz drozsze balsamy i kremy do skory atopowej, ktore potem zmywalam w codziennych kapielach :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 mar 2012, 16:15

Chociaż pierwsze dziecko kąpałam twardo codziennie i dziwiłam sie że wymoczony w johnsonach łuszczy się jak sucharek :D
robilam dokladnie tak samo :-D i inwestowalam w coraz drozsze balsamy i kremy do skory atopowej, ktore potem zmywalam w codziennych kapielach :ico_haha_01:
my trafiliśmy do dermatologa oczywiście :D który dał nam ulotkę płynu do kąpieli, który nic a nic nie pomogł :D bo nadal smarowałam oliwką (z parafiną ofkors), namiętnie i codziennie :ico_haha_01:
Potem prałam ciuszki w płatkach mydlanych, bo to na pewno proszek winny. Cuda wianki.

A Bart ma normalną skórę, tylko przedobrzyłam z kosmetykami, kąpielami....
człowiek uczy się na własnych błędach. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 mar 2012, 16:20

hej,ja dopiero teraz,bo od rana z malym u lekarza,fryzjera,zakupy,obiad itp :ico_oczko:

Martalka - a widzisz ,mi wlasnie o te sprzety chodzilo,ze w szpitalu maja nkubator itp,nie wiedzialam,ze w domu tez to bedziesz miala :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

jagoda - babcia zarabista :ico_szoking: Kabarecik zlota jesien :-D :ico_brawa_01:

justyna - przymulenia wspolczuje ale wazne,ze mozesz siedziec w domu juz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Myszka - no prosze,to beda razem swietowac 18 kwietnia :ico_brawa_01:

wisnia - ja tez bylam w ciazy jak bralismy koscielny,bo 8 kwietnia bralismy cywilny - taki tylko dla nas,bez rodzicow,rodziny - tylko my i swiadkowie a potem impreza w dyskotece ze znajomymi,ktorzy o fakcie zostali poinformowani w ten sam dzien :-D Rodzicom tez dopiero po slubie powiedzielismy :ico_oczko:

No i zaraz zaklepalismy pierwsza wolna date na koscielny,a to byl dopiero 2 wrzesien :ico_olaboga: A staranka zaczelismy juz w lutym przed slubem ( ale data w urzedzie byla zaklepana) :ico_oczko: w sierpniu zaszlamw ciaze ale tez szalalam na weselu jak dzikus,az mama moja na mnie krzyczala :ico_oczko: Ale Andrzejkowi nic sie nie stalo :ico_oczko: Tylko nie moglam nic jesc,tylko pilam i pilam :ico_olaboga:

Gusia,Syliwa

Obrazek
- nie wiedziałam, że to lekarz coś zaproponuje, myślałam, że samemu trzeba o to zadbać.
- nie nie,to lekarz zaleci,bo to zalezy tez od tego czy dziecko bedzie jadlo sama piers,czy sama mieszanke :ico_sorki:
ahhh marzenia
- no wiesz,one nic nie kosztuja :ico_oczko:
Moje dzieci dzis energia rozpiera,mam chcec ich pozabijac :ico_zly: Dobrze,ze babcia jest :ico_olaboga:
A tak w ogole to mam refleksje
- no tak,ale moj przedszkolak umyje sobie raczki i nie poci sie tak bardzo i nie sika sobie do majtek,a po kupie tez wyciera mokra chusteczka pupe,a moje noworodki ulewaly,tzn Andrzej ulewal i nie bylo szans,zeby go nie kapac codziennie,bo w tych faldach sie zbieral smrodek - kazde cycanie to byla glowa mokra - bo to wysilek jak przebiegniecie maratonu,do tego te slodkie faldki w ktorych sie zbieraja brudy - kazdy takiego maluszka chce na raczki,a to pocalowac i ja jakos tak w glowie mam juz poukladane,ze maluszek musi byc codziennie kapany :ico_wstydzioch: Co nie oznacza wcale,ze jak jest chory czy np jak z Zuzia wiedzialam,ze w nocy jade na tursnus,to nie kapalam,bo balam sie,ze bedzie chora i nie rwalam z tego tytulu wloskow z glowy :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

09 mar 2012, 16:24

iw_rybka, synek u fryziera czy TY
moja mama tez krzyczala na mnie ze tak szaleje. nie wiem czy pamietasz ale bylam z toba na watku styczniowym bo mialam termin pod koniec miesiaca, ale w 6 tygodniu poronilam a za 2 miesiace znow zaszalam w ciaze z zuzia

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 mar 2012, 16:31

iw_rybka, synek u fryziera czy TY
- synek :ico_oczko:
. nie wiem czy pamietasz ale bylam z toba na watku styczniowym
- nie pamietam :ico_wstydzioch: To po slubie poronilas? :ico_szoking:

[ Dodano: 09-03-2012, 15:32 ]
a jeszcze mi sie przypomialo,ze moje dzieci po kapieli lepiej spia :ico_wstydzioch:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

09 mar 2012, 16:43

iw_rybka, poronilam wkwietniu a w lipcu znow zaszlam a ciaze a 22 sierpnia mielismy wesele.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 mar 2012, 16:47

wisnia3006, uffff to dobrze,ze nie po slubie,bo bys pewnie sobie nie darowala :ico_sorki: :ico_sorki:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

09 mar 2012, 16:48

Rybciu kochana, kazda mama robi to co uwaza za dobre. Sama wiedzialas czy od malej dawalo skisnialym mlekiem spod szyi czy nie :-D Ja tylko refleksje mialam :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość