Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

30 mar 2012, 12:02

Gosia, z tą kobyłą to dobre :)
No, ja już Wam pisałam kiedys że na innym forum spotkałam się z dezaprobatą odnośnie moich planów l4.

Ja mam młodego szefa bezdzietnego, ale i on i koleżanki były nieraz świadkami moich lotów do wc celem :587: i wiedzą, że już czas mi odpocząć i zająć się ciążą

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

30 mar 2012, 14:09

Hej Laseczki, nie było mnie chwilę, ale musiałam troche więcej czasu udzielić Dawisiowi bo chyba wkraczamy w bunt dwulatka, więc czytałam, ale nie nadążałam pisać ;)

Martuś, super że u Ciebie jest ok :) Widzisz jednak leżenie pomogło! :ico_sorki:

Kasiala, wózek drogi, ale solidny - myślę że to dobra inwestycja. Posłuży jeszcze dla drugiego dzieciaczka, a później jako używany też bez problemu sprzedasz ;)

Madleine, artykuł "świetnie" świadczy o autorce, a jeszcze gorzej o wydawcy :ico_puknij:

Gosia, z tą kobyłą rozwliłaś mnie na łopatki! :ico_smiechbig:

Mnie też strasznie korcą zakupy malusich rzeczy, ale bardzo dużo mam po Dawisiu i na pewno nie będę szalała. Chociaż ostatnio dałam sobie na to przyzwolenie właśnie po wizycie u gina - po moich entuzjastycznych komentarzach i żarcikach gdy wypatrzył mi córę, powiedział że tak go rozśmieszyłam że mam dziś od niego badanie gratis (a chodzę prywatnie i z usg płacę 200 zł). No to jak tu nie przeznaczyć tej kwoty na coś malusiego słodziusiego? Więc mam 200 zł odłożone i jak na połówkowym już potwierdzi mi płeć ostatecznie, to troche zaszaleję :ico_oczko: A tak wogóle, to postanowiliśmy z Mężulem że skoro mamy po Dawisiu dla drugiej dzidzi prawie wszystko, to kaskę odkłądamy na jakąś dobrą lustrzankę, bo my mamy zwykły aparat, który wcześniej się sprawdzał, ale jednak nie uchwyci wszystkiego tak fajnie jak lustrzanka, a dzieciaki tak szybko rosną i się zmieniają :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

30 mar 2012, 14:38

powiedział że tak go rozśmieszyłam że mam dziś od niego badanie gratis
Fajny lekarz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tak samo lekarki mniej dają zwolnienie
Ja dostaję na 3 tyg. ale też teraz z nią pogadam żeby mi chociaż na miesiąc dała...jakiś ważny wyjazd wymyślę albo coś :ico_oczko:
I masz racje! Moja prowadząca sama nie proponowała w sumie zwolnienia bo jak powiedziała, nie jest zwolenniczką siedzenia w domu skoro nic złego się nie dzieje. A lekarz (facet), który robił mi prenatalne i teraz te połówkowe powiedział że zaleceniem jest teraz L4, bo już wystarczy! Teraz mam odpoczywać. Akurat złożyło się tak że już tydzień miałam L4 więc powiedział że bardzo dobrze!

Moje starsze dziecię wreszcie zrobiło sobie drzemkę więc i ja mogę odpocząć :ico_sorki:

[ Dodano: 30-03-2012, 14:41 ]
bo chyba wkraczamy w bunt dwulatka
Bądź silna i pamiętaj że jestem z Tobą :ico_oczko: Na szczęście są na to sposoby, ale wszystko trochę trwa. U nas jest już o niebo lepiej, chociaż zdarzają się jeszcze krótkie akcje. Tyle że teraz już wystarczy wytłumaczyć mocniejszym tonem i znów jest ok:)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 mar 2012, 15:14

ja dostałam wypłatę i mi się nie zgadza :ico_noniewiem: jest za duża. No i mama powiedziała że pracodawca ( bo to od niego dostaję pensję a oni się z zusem rozliczają) pewnie zapłacił mi nie za miesiąc czyli za marzec a do 16 kwietnia czyli do czasu kiedy mam zwolnienie :ico_noniewiem: tylko wtedy wychodzi że ja mam sporo za małą pensję :ico_olaboga: nie wiecie jak to jest? Któraś dostawała za zwolnienie od pracodawcy za okres dłuższy niż miesiąc?

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

30 mar 2012, 15:16

ja dopiero dostane w przyszlym miesiacu wiec nie moge Ci pomoc,najlepiej zadzwon tam do ksiegowosci i sie dowiedz - powinni Ci pasek przeslac to by wtedy bylo wiadomo...

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

30 mar 2012, 15:16

gosia888, tez dotawalam od pracodawcy a on sie z zusem rozliczal. Ale nigdy nie dostalam wiecej. Wez pod uwage ze L4 to srednia zarobkow z jakiegos okresu czasu. Jesli wiec mialas premie czy cos to sie to wlicza.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

30 mar 2012, 15:40

Dokładnie Gosia, może miałaś premie w ciągu roku? Wtedy wlicza się ją do średniej i lepiej na tym wychodzisz :ico_sorki:
O tym, żeby płacono za okres L4 a nie za przepracowany miesiąc, to pierwsze słyszę :ico_szoking:
Mi też płaci pracodawca i później rozlicza się z ZUS (pracuję w korporacji).

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

30 mar 2012, 15:58

Witam :ico_ciezarowka:

Gosiu ja rowniez nie pomoge moje pierwsze pieniazki dostane tez dopiero za miesiac :ico_noniewiem:

A ja jestem po wizycie wsztystko dobrze i oby tak dalej :ico_sorki: nastepna wizyta za 2 tyg.13 kwietnia a 11 USG juz nie moge sie doczekac :ico_haha_02:

Ach no i oczywiscie stawiam ogromnego torta :ico_tort: za skonczony 30 tydzien :ico_szoking:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

30 mar 2012, 17:14

Bądź silna i pamiętaj że jestem z Tobą :ico_oczko: Na szczęście są na to sposoby, ale wszystko trochę trwa. U nas jest już o niebo lepiej, chociaż zdarzają się jeszcze krótkie akcje. Tyle że teraz już wystarczy wytłumaczyć mocniejszym tonem i znów jest ok:)
Dzięki kochana :ico_buziaczki_big: może przy okazji podrzucisz mi kilka sprawdzonych przez Was sposobów? ;)

Aniula, :ico_brawa_01: za 30 tydzień!

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 mar 2012, 18:59

wsztystko dobrze i oby tak dalej
super :ico_brawa_01: no i gratuluję 30 tygodnia.

Dzwoniłam do księgowej i niestety jej nie było już w poniedziałek zadzwonię. A co do mojej wypłaty to ja miałam stałą pensję w życiu żadnej premii ani nic dlatego się zdziwiłam bardzo. No nic będę czekała do poniedziałku dzięki :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość