fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

02 kwie 2012, 02:57

Agunia, Babe-boom - to rzeczywiście ciekawa książka, lecz nie da się jej pochłonąć w jeden wieczór, bo obfituje w bogactwo rozważań... Zacytuję Wam fragment z okładki : "Chociaż inspirację książki stanowi Ewangelia według Św. Mateusza, autor zaprasza do wspólnej podróży w głąb siebie czytelników wszystkich wyznań oraz tych niewierzących. Czytanie Ewangelii według Mateusza nie wiedzie bowiem koniecznie- twierdzi autor- do religijnosci, ale dojrzałości, spokoju i pogody ducha."

lilo

05 kwie 2012, 16:50

Moje ostatnie książki:
"Kwiaty na poddaszu" - bardzo wciągające
"Historia Manon Lescaut" - coś dla lubiących historie w stylu "Trędowatej", mi się nie podobało
Opowiadania Marii Konopnickiej - powrót do szkoły i przeszłości Polski, teksty o głębokich wartościach dzisiaj zapomnianych
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 09:20 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

05 kwie 2012, 17:13

właśnie zaczynam" kwiaty na poddaszu" w kolejce czekają "Dziewczyna która igrała z ogniem" oraz "Domek z piasku, który runął"

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

05 kwie 2012, 19:36

lilo, zainteresowałaby mnie ta historia Manon Lescaut , bo opera Pucciniego pt "Manon Lescaut" jest przepiękna, ale skoro odradzasz, to się nie zabieram :).
Teraz czytam "Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu" R.R. Smitha. Rewelacyjna filozofia w skrócie. W pigułce. Kolejna, bardzo refleksyjna ksiązka w moim zbiorze.

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

05 kwie 2012, 20:55

fejara, a powiedz coś więcej o tej książce, bo tytuł bardzo mnie zainteresował :ico_oczko: To jest coś z literatury pięknej, czy raczej takie naukowe? :-)

lilo

06 kwie 2012, 09:30

lilo, zainteresowałaby mnie ta historia Manon Lescaut , bo opera Pucciniego pt "Manon Lescaut" jest przepiękna, ale skoro odradzasz, to się nie zabieram :).
Wiesz, to kwestia gustu pewnie - kupiłam tą książkę jako dzieło w serii Arcydzieła Literatury Światowej a w sumie to takie romansidło, no ale Romeo i Julia to też romansidło :ico_oczko: :ico_haha_01:


A oprócz tego właśnie skończyliśmy z synem czytać "Dzieci z Bullerbyn" i jesteśmy w trakcie "Nowych przygód Mikołajka" :ico_oczko:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

07 kwie 2012, 00:09

Po przeczytaniu "Starcia królów" G. R.R.Martina, przemknęłam (dosłownie w 2 dni) książkę "Podróżnik WC" Cejrowskiego, a teraz czytam "Nawałnica mieczy, cz.1: Stal i śnieg".

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

10 kwie 2012, 21:23

ja teraz czytam `klub niewiernych żon` :D

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

12 kwie 2012, 00:04

Czytam Śniadanie z Sokratesem. Podtytuł: Filozofia na talerzu (R. Smith). Zawsze unikałam książek filozoficznych. Egzamin z filozofii zdawałam trzy razy i uznałam się za kompletna kretynkę filozoficzną. Uważałam, że teksty filozoficzne muszą być trudne, niezrozumiałe, z słownictwem, do którego bez słownika nie podchodź. A ta książka daje się czytać bez większego wysiłku i dotyczy zwykłych życiowych spraw.

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

13 kwie 2012, 00:51

fejara, a powiedz coś więcej o tej książce, bo tytuł bardzo mnie zainteresował :ico_oczko: To jest coś z literatury pięknej, czy raczej takie naukowe? :-)
Agunia, filozoficzna, ale nie nazwałabym jej naukową...
W kazdym razie, po ambitnych książkach przyszedł czas na rozluźnienie zwojów mózgowych ;). Dziś zabieram się za A.R. Reystone- "Dziewiąty Mag". To fantastyka. Podobno fajna. Zobaczymy :)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość