Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

Moj 4,5 letni syn sie boi

23 sty 2012, 12:52

Pomocy co ja mam robic... to juz jest meczace.. jestem bezsilna ;( moj synek od pewnego czasu boi sie zostac sam w pokoju..dodam ze leki sa takze w dzien..gdy ide po cos do kuchni on wola mamo ja nie chce byc sam boje sie chodz do mnie..jak mowie kubusiu zaraz wracam to on krzyczy przestraszony mamo chodz... :( nie oglada bajek ani filmow co moga to powodowac.. ... wiem tylko tyle ze w przedszkolu kolega go raz nastraszyl ze sa potwory... budzi sie w nocy i pyta mnie czy nie ma potworow..tlumaczymy mu ze nie ma sie czego bac..nie pomaga :( co robic ??????

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

23 sty 2012, 13:06

tlumaczyc spokojnie,ze potworow nie ma albo jak to nie pomoze,towymyslec ,ze jakas jego zabawka np mis jest super bohaterem i potrafi odstraszyc potwory :ico_sorki:
My chodzimy do kosciola,wiec synek wie co nie co o bozi,aniolach strozach itp,wiec co wieczor modli sie i tlumaczymy,ze jak sie pomodlil,to teraz aniolek czuwa nad nim itp

Jedyne co zostaje,to przeczekac :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

23 sty 2012, 13:21

Sylwia tłumaczyć rozmawiać... A może wybralibyście się do sklepu i kupili mu jakąś maskotkę i powiedzieli że od dziś on też ciebie będzie pilnował. My mamy również powieszonego nad łóżkiem drewnianego aniołka który pilnuje żeby nie było w nocy koszmarów.

Może Kubuś pilnuje ciebie z tego powodu że czuje się już zazdrosny, może nie mówi o tym ale boi się? Nie wiadomo co tam dziecku w głowie może siedzieć

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

23 sty 2012, 15:38

Z tym misiem.... sprobujemy :) moj mlody nie chce do kosciola chodzic... :/ tez mamy aniolka i tez mu mowie ze aniolek stroz jest.. ehh rozumek dziecka...

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

23 sty 2012, 19:44

a może niech namaluje te potwory, byle wszystkie, i je wspólnie zgnieciecie, wywalicie do kosza i wyniesiecie na smietnik??

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

24 sty 2012, 16:23

martalka ooo tak zrobie... tylko on nie jest skory do malowania ;/ jej

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

06 lut 2012, 14:53

Moja ma ostatnio podobnie -tylo twierdzi, że to dlatego, ze kiedyś oglądała Ben tena...

Napisz czy pomogło!!

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

22 lut 2012, 22:48

Odświeżę nieco temat i powiem, jak ja ten problem rozwiązałam, a wyglądało to dokładnie tak samo! Jacyś koledzy z przedszkola powiedzieli Małemu, że są potwory, dodatkowo kiedyś zobaczył kawałek Scooby Doo i była ogólna masakra. Mimo że powtarzałam mu ciągle, że potworów nie ma, to jednak codziennie, gdy robiło się szaro za oknem Mały gdzie by nie był, pytał o te .... potwory! Dlatego zaczęłam poruszać ten temat przy innych dzieciach, przy starszych kuzynkach, które rozumiały stwierdzenie "nie ma potworów prawda?"+kiwanie głową etc. i powtarzały za mną "tak! nie ma żadnych potworów!" Mały innym uwierzył niemalże od razu!! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
tradycyjka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 23:00

10 kwie 2012, 23:15

Kiedyś w jakiejś superniani też był podobny problem poruszany i niania zastosowała metode wyganiania potworów. Razem z dzieckiem odprawiały jakiś rytuał wyganiania potwora z pokoju i od tamtej pory dziecko spało spokojnie, bo problem pojawial sie w nocy.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość