Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

14 kwie 2012, 11:17

Witam dziewczyny :-)

ale u Nas cisza ho ho ho a na Wiośnie tyle się dzieje :ico_haha_01: wiecie ze Ryba urodziła :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mamusia28 wyczytałam artykuł ze powinno się odczuwać 10 ruchów na godzinę i to są wszelkiego rodzaju kopnięcia, przesunięcia, wypinania więc można liczyć a w razie czego najlepiej zadzwonić do lekarza zeby powiedział co i jak no ale ciszę się że Marysia uraczyła Cię kopniaczkami :-D

Gosia i jak tam Twoje ucho? Oby nic się nie rozwinęło :ico_sorki:

Qanchita a jak zdrowie w Twoim prywatnym "szpitalu"? Poprzechodziło czy dalej Was meczy :ico_chory:

a u mnie hmmmm bez zmian mam napady obzarstwa a później mecza mnie mdłości wieczorem :ico_chory: normlanie cały czas jestem głodna i nawet jak zjem to zaraz po głodna jestem :ico_wstydzioch: :ico_sorki: tak mam od 2 dni wrrrrrr i aż na głos w brzuchu burczy :-D

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

14 kwie 2012, 11:34

Mamusia28 wyczytałam artykuł ze powinno się odczuwać 10 ruchów na godzinę i to są wszelkiego rodzaju kopnięcia,
A moim zdaniem to nieprawda. mi lekarz mowil ,ze minimum 10 ruchow w ciagu dnia i to powinno sie liczyc dopiero od 29 tc bo wczesniej to wcale tak nie musi byc - dostalam karte ruchow i tam rowniez jest tak napisane. . Dzieci tez spia w brzuchu po kilka godzin. ja nie czuje np po 10 ruchow na godzine ,a wszystko jest w porządku.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

14 kwie 2012, 11:37

Madleine, ja to wyczytałam ze od 27 tyg powinno się tak czuć tzn ja jak chodze to praktycznie nie czuje małej ale jak się położe to wyliczę spokojnie na siedząco też wyliczę ale fakt nie zawsze tak jest :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

14 kwie 2012, 11:38

ja dostalam taka karte i tak tam jest napisane - moim zdaniem akurat to jest nierealne zeby całą dobę czuc ponad 10 ruchow na godzinę :) to by dzidzia musiala cały czas sie wierscic :-)

"Karta ruchów płodu wg Cardiff jest prostą i skuteczna metodą nadzorowania stanu płodu w warunkach domowych. Metoda ta polega na liczeniu i rejestracji ruchów wykonywanych przez dziecko w jamie macicy w kolejnych dniach począwszy od trzeciego trymestru ciąży.

Sposób wykonania

Obserwację rozpoczynamy codziennie o 9.00 rano i kończymy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas na karcie odnotowuje aktualną godzinę poprzez zaznaczenie odpowiedniego kwadratu.
W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka.
Jeżeli do godziny 21:00 kobieta zaobserwowała mniej niż 10 ruchów, to ich ilość należy nanieść poniżej grubej kreski karty w kwadrancie odpowiadającym liczbie odczuwanych ruchów."

ja sie tego trzymam bo moj mał czasem po 2-3 godziny potrafi spać i mam wtedy spokoj :-) No ,ale moze w 3 trymestrze to sie zmieni :-) Ale Mamusia jest w tym samym tyg co ja i moim zdaniem kilkugodzinna cisza nie powinna sie tak martwic.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

14 kwie 2012, 12:30

no napewno bo ja w 24 mniej ruchow czulam

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

14 kwie 2012, 12:37

Witajcie - co do ruchliwości mojego dziecka to dzisiaj np po wpiciu Inki na mleko skopala mnie dosc mocno kilkarazy, teraz pije sok pomaranczowy i tez co jakis czas kopnie. Jednak kilka dni temu te ruchy bylu bardziej intensywne i kopala gdzies wyzej i duzo czesciej a teraz mam wrazenie ze strasznie nisko jest pod pepkiem i takie wielogodzinne przerwy przyprawiaja mnie o zawal. Wogole to wczoraj wieczorem strasznie sie zle czulam, zeslablam dostalam bolesci i skurcze - maz chcial mnie zawiesc do szpitala ale nospa i magnez pomogly. Dzisiaj tez jeszcze jak ide na siii i siedze odczuwam dyskomfort ale moze tak u mnie ma byc? W piatek sie okaze na wizycie chyba ze uda mi sie przelozyc na wczesniej.
Co do obzarstwa to ja tez jestem non stop głodna - zjem sniadanie juz mam ochote na owoca, zjem owoca juz mi sie chce zupy i tak w kolko i mam wrazenie ze jem wiecej......a brzuchol rosnie....

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

14 kwie 2012, 12:39

Co do obzarstwa to ja tez jestem non stop głodna

ojjj to mnei przeraza bo ja jestem glodna caaaaaały czas, tylko bym jadła i jadła,juz cała rodzina sie ze mnie śmieje ;-)A mnei to przeraza bo waga idzie w gore. Teraz staram sie zagluszac glod wlasnie owocami,rzodkiewkami ale ciezko jest :ico_olaboga:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

14 kwie 2012, 12:48

JA też jem wesole kanapki - sałatka, pomidor, ogorek, rzodkiewka , owoce.... i teraz mnie bierze ostatnio na slodkie dzisiaj zjadlam 2 paski czekolady (wstyd sie przyznac) ale to dlatego ze glukoza wyszla wczoraj super:) wiec po tylu dniach postu sobie odpuscilam

[ Dodano: 14-04-2012, 12:49 ]
AAA tak wogole skonczylam 24 tydzien :) :ico_tort:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

14 kwie 2012, 13:25

Mamusia28, wraz z pozniejsza ciaza, wzrostem maluszka i rosnacym brzuchem ruchy bedzieszmiala corazrzadsze. A lada moment kopniaki zamienia sie w wiercenie i przemieszczanie.
Co do 10 ruchow na 1h to chodzi nie dokladnie o tu kopniak 3 razy tam z reki 5 razy... Tylko o cyklicznosc ruchow. Jeden kopniak i cala reszta ruchow co za nim ida to jest 1 ruch. Przerwa.... I znow dziecko figluje... to jako 2.Tak mi mowiono.
Pod koniec ciazy tez mialam schizy ze sie nie rusza to trzepalam brzuchem :-D

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

14 kwie 2012, 13:43

Marta26 niestety nie ma internetu,ale mialam dzis wizyte i wszystko jest ok :) Agatka dalej jest Agatką i wazy ponad 1900 g :-) :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość