Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 kwie 2012, 09:02

Agunia, za moich czasów matma jeszcze nie była obowiązkowa ale ja i tak zdawałam bo byłam dobra z matmy,gorzej z językiem obcym bo w tej dziedzinie kiepściutko u mnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

19 kwie 2012, 21:25

a słyszałam,że i historia ma być obowiązkowa :ico_szoking:
No co Ty? :ico_szoking: Tym bardziej mnie to dziwi, że słyszałam, że ilość godzin nauczania historii ma się zmniejszyć jeszcze :ico_noniewiem: W ogóle te reformy szkolnictwa, które mają teraz wejść są absurdalne moim zdaniem. Szczególnie te dotyczące ponadgimnazjalnych szkół. Jak dobrze, że mnie to już nie będzie dotyczyło...

A powiedzcie mi, bo pogubiłam się już w tym - jak to jest z tym pójściem do 1 klasy podstawówki? Od 6 r.ż. się idzie już obowiązkowo? Macie dzieciaczki w tym wieku mniej więcej, to się pewnie orientujecie lepiej ode mnie. I coś też kiedyś była mowa o tym, żeby dzieci w 3 klasie podstawówki też jakiś taki test sprawdzający pisały - to to ostatecznie się przyjęło, czy nie?

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 kwie 2012, 06:55

Agunia, Ja nawet nie wiem jak to jest,ja chodziłam jeszcze starym trybem czyli 8 klas,i moim zdaniem dużo lepiej tak było,to gimnazjum smieszne to moim zdaniem glupota,dzieciaki wiecej wagaruja i nie chca kończyć szkoły bo wiecej sie od nich wymaga.
Puki co mój synek idzie do 1 klasy i mam nadzieje że mu sie spodoba.


justyna25, mnie tam sie całkowicie pomieszały języki obce :-D w podstawówce miałam niemiecki,w średniej i niemiecki i angielski,na studiach angielski i wyszlo z tego to że nic nie umiem :-D
Justyna a to "za moich czasów" zabrzmiało jakbyś babinka była :-D :-D :-D

dziewczyny macie facebooka?? :-)

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

20 kwie 2012, 13:45

dziewczyny macie facebooka?? :-)
Ja mam :ico_oczko:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 kwie 2012, 17:07

Agunia, fajno fajno :-D poproszę namiary na PW i zaproszenie wyślę :-D

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

20 kwie 2012, 20:05

No to przeżyłam horror...we wtorek z powodu zbyt rzadkich ruchów moja lekarka dała mi skierowanie do szpitala...no i się zaczęło...na początku wykryli, że mam jakieś grzyby i dali mi antybiotyk...później stwierdzili wielowodzie i ...brak żołądka u małego...tzn. może i ten żołądek jest, ale dziecko nie połyka płynu a żołądek pusty oznaczać może brak żołądka...jeżeli chodzi o ruchy, to nie można było zrobić zapisu nst, bo maluch się tak wierci, że serducho skacze z jednej na drugą stronę...nie można było go zmierzyć, tak się wiercił...wracając...przeżyłam horror, bo jednak nie będę rodzić tam gdzie miałam, jednak nie zaplanuję sobie cesarki, bo skoro maluch nie połyka płynów, to może oznaczać, że pomiędzy buźką a żołądkiem jest jakaś przeszkoda, która blokuje połykanie, a to oznacza, że zaraz po porodzie będzie musiał iść na chirurgię dziecięca, wsadzą mu sondę i zobaczą co dalej...to była najgorsza doba mojego życia...dzisiaj lekarz na usg stwierdził, że żołądek jest (nie wiem, czy powiedział to, żebym już się nie martwiła, czy faktycznie go widział, ale dziwne jest to, że przez dwa dni trzech lekarzy żołądka nie widziało)...tak naprawdę niewiadomo, czy funkcjonuje, ale najważniejsze, że w ogóle jest (jeśli faktycznie jest)...wypisał mnie do domu, właściwie na moją prośbę, a raczej żądanie, ale prawda jest taka, że i tak by to zrobił w poniedziałek, bo z wielowodziem można donosić ciążę, ponieważ maluch mimo wszystko się rozwija prawidłowo (tak mi sugerowali, chociaż mówili, że tak naprawdę usg wszystkiego pokazać nie pokaże...teraz będę chodzić kontrolować ilość płynów FI czy jakoś tak...dziś lekarz powiedział, że ten płyn jest na górnej granicy...w poniedziałek idę już do poradni patologii ciąży na badanie...jestem już w domu, ale spokojna to już chyba do samego porodu nie będę...miało być tak dobrze, ale już mam dosyć...kolejne 9 tygodni (o ile nie trzeba będzie wywołać porodu, a jeśli tych płynów będzie za dużo to trzeba będzie poród wywołać) będzie najgorszym czasem mojego życia...maluszek ma 1770g i niby rozwija się prawidłowo, chociaż dla mnie to prawidłowo będzie gdy już się urodzi i gdy będzie zdrowy...teraz każdy dzień i każdy wieczór zaczyna się od łez...nie panuję nad tym...ale dziś już wiem jedno - nigdy więcej żadnych dzieci...już po prostu mam dość...

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

20 kwie 2012, 20:10

O jeny.... :ico_szoking: aniulka, trzymaj się, zobaczysz, będzie wszystko dobrze na pewno, trzymam kciuki, żeby się wszystko dobrze zakończyło :ico_pocieszyciel:
A mąż w domu, czy sama jesteś? Bo kiedyś wspominałaś, że często go niestety nie ma. A samej to pewnie teraz tym bardziej ciężko... :ico_pocieszyciel:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 kwie 2012, 22:06

aniulka8503, kochana zrób sobie usg u pani dr.Pasińskiej to jest genetyk,bardzo dobra,przyjmuje w klinice ginekologiczno-połozniczej Victoria,naprawde polecam usg kosztuje 100zł.Ale napewno wszytsko jest ok:)

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

21 kwie 2012, 12:28

Jak mąż wróci to idę do doktora wasilewskiego...ponoć jest najlepszy w mieście, zobaczymy...na razie staram się funkcjonować, chociaż łatwo nie jest...

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

21 kwie 2012, 17:03

aniulka8503, tak dr.wasilewski jest dobrym lekarzem,ale teraz wam genetyk by sie przydał,co by porządnie przejżał maluszka .Ale puki co nie stresu sie napewno dobrze będzie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość