JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 lut 2012, 11:02

o widzisz na jąką mądrość wpadłaś
Czasem zdarzają mi sie przebłyski w mózgu :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
brownskin
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 17:34

26 lut 2012, 13:06

Córka mojej siostry też chodziła na naukę języka. W sumie bardzo miło to wspominają :)

ewelka81
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 22 sie 2011, 03:19

27 lut 2012, 03:15

moja siostra która jest nauczycielką angielskiego twierdzi, że dziecko nie wiele jest w stanie się nauczyć w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, bardziej ważne jest tu osłuchanie i przyzwyczajenie do języka, na naukę przyjdzie czas tak mniej więcej w pierwszych klasach szkoły

link został usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 16:20 przez ewelka81, łącznie zmieniany 1 raz.

Walczykk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:00

14 mar 2012, 16:48

zależy co ona rozumie przez 'nie wiele' mój syn ma dopiero 4 lata nie całe, ale już uczymy go od ponad pół roku angielskiego, potrafi dużo pojedynczych słówek, przedstawić się po angielsku powiedzieć gdzie mieszka i ile ma lat, oraz liczyć do 20, mnie rodzice też od najmłodszych lat uczyli angielskiego co mi wyszło na dobre w przyszłości bo w szkole nie miałem najmniejszych problemów z tym językiem, a z biegiem lat łatwość nauki innych języków bardzo się przydała w życiu zarówno osobistym jak i zawodowym, dlatego polecam od najmłodszych lat uczyć swoją pociechę ;)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

15 mar 2012, 09:46

Ja myśle, ze z drugim obcym jezykiem warto trochę odczekac, bo się dziecku moze mylic, tak jak np. dzieci dwujęzyczne od urodzenia mieszają języki w rozmowie. Dla nich to pestka, ale dla rozmówcy często masakra :-)
z tym akurat ja mam inne zdanie, jako że na codzień patrzę na dzieci dwu a nawet trój języczne. Mieszaja języki i nie sa tego świadome w ogóle, mówią w tym w którym się otaczają najcześciej i wstawiaja słowa innych w zalezności z kim w danej chwili mają doczynienia, ale dla tych dzieci jest to czymś naturalnym, a że my rodzice mamy problem? Hmmm to już nasz problem nie dzieci, bo one pochłaniają języki migiem.

Ja bym zapisała jeśli dziecko tego chce i to czuje. Np. zapiszesz i widzisz, ze dziecku to odpowiada ok niech uczęszcza na kursy, ale jeśli powie czy da do zrozumienia, że nie ma chęci na kolejną naukę to zaprzestać bo może się zrazić do języka jak i każdej innej nauki

moja córa ma doczynienia z 3 jezykami - nie włada dobrze jeszcze żadnym z nich ale świadoma jestem, że angielski będzie jej podstawowym, z racji, że niebawem zacznie wiecej czasu spędzać w anglojęzycznych klasach, już ma słowa których po polsku za cholerę nie zna a po angielsku jak najbardziej:) I rozumie słowacki i jak ciocia słowaczka u nas jest to też mówi po jej - dzieci sie łatwo przestawiają - my jak znamy język dobrze to tez szybko przestawiamy sie z jednego na drugi:)

Awatar użytkownika
zosiaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2011, 12:38

19 mar 2012, 16:58

Mój młody od lutego uczęszcza do szkoły języka francuskiego w naszej okolicy i ma zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 min. Na początku się bałam, że to może trochę za dużo dla malucha (dodam, że młody ma jeszcze angielski w przedszkolu), ale synek zawiązał tam znajomości i chętnie chodzi. Zajęcia i sale są przystosowane są specjalnie do dzieci (kolorowo, są zabawki, miękkie kanapy, ale i stoliki). Widzę, że młodemu nauka języka sprawia przyjemność, dlatego uważam, że jeżeli dziecko to cieszy to nie ma co się wahać z zapisaniem go na jakiś kurs. Nie dość, że dziecko będzie robiło coś co mu sprawi radość, to jeszcze będzie miało łatwiej w dalszej edukacji.

Awatar użytkownika
barka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 12 sie 2011, 12:08

20 mar 2012, 11:03

Dzieciaki należy od małego przyzwyczajać do nauki języków. Trzeba tylko ich w odpowiedni sposób zachęcić. Moje są przekonane do książek LIPPY AND MESSY: Link usuniety przez obsługe forum Wykazują naprawdę duże chęci do nauki. :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 11:38 przez barka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
koralik123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:36

30 maja 2012, 14:21

Jestem jak najbardziej za tym aby dzieciaki uczyły się języka od najmłodszych lat, wtedy szybciej i łatwiej przyswajają wiedzę. A czy używacie z dzieckiem w domu fiszek, albo piszecie zasady dotyczące czasów na różne kolory tak aby lepiej to się utrwaliło?

Awatar użytkownika
KokaiPL
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:16

29 cze 2012, 12:08

Wydaje mi się, że warto. Dzieci o wiele szybciej się uczą nie tylko języków. Nauka w formie zabawy pozwoli osłuchać się z językiem, nauczyć wielu słówek:) Musimy jedynie pamiętać, aby nie zmuszać malucha do niczego, dzieci szybko się nudzą i zniechęcają. A chodzenie na zajęcia z przymusu mija się z celem.

madlen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:52

09 lip 2012, 15:01

Ważne jest, żeby język obcy był równie często obecny w życiu naszego malucha co język ojczysty. Dzięki temu dziecko oswaja się innym akcentem i w przyszłości z dużą łatwością radzi sobie z jego nauką. Wiadomo, że dziecko nie nauczy się w przedszkolu gramatyki, ale słówka na długo pozostaną w jego pamięci.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość