gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

15 cze 2012, 22:47

No właśnie Kochane, prosze aby każda, której biszkopt zawsze się udaje
mi jeszcze nigdy się nie zdarzyło by nie wyszedł. Chociaż teraz to robię z mąki bezglutenowej ale przepis jest ten sam dla normalnej mąki mam go od mamy i jej tez zawsze wychodzi.

4 białka ubić na sztywno dodać 3/4 szklanki cukru dalej ubijać plus żółtka i dalej ubijać no i na koniec dodać 3/4 szklanki mąki wymieszanej z 1 łyżeczką proszku do pieczenia i już wymieszać to wszystko łyżką.

A jak zaczynam robić biszkopt to włączam piekarnik na 100 stopni z termoobiegiem nie wiem czy już jest nagrzany czy nie jak wkładam ciasto i podnoszę temperaturę na 160 stopni i tak piekę na oko. Dziubię patyczkiem do ciasta by sprawdzić czy się upiekło.

[ Dodano: 15-06-2012, 22:49 ]
jajek nie trzymam w lodówce więc są w temperaturze pokojowej ale nie wiem czy to takie ważne. Mąki nigdy nie przesiewam.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 cze 2012, 22:51

No właśnie Kochane, prosze aby każda, której biszkopt zawsze się udaje dokładnie napisała co i do czego, bo się przymierzam do pieczenia, ale biszkoptów jeszcze nie piekłam - przeważnie jakieś kruche ;)
Chyba nie istnieje coś takiego jak niezawodny biszkopt :-) Ja już wiele razy jadłam ciasta na pysznym biszkopcie a jak sama robiłam wg tego przepisu to wychodził różnie.
Dużo zależy też od piekarnika!

Jeśli chodzi o ciasto to polecam ten:
4 jaja
4 łyżki cukru
4 łyżki mąki (babuni najlepiej)
1 łyżeczka proszku do piecz.
Piec w temp. 150-180st przez ok 20 min

A na tort polecam taki:
8 jaj
8 łyżek cukru
3 łyżek mąki ziemniaczanej
5 łyżek mąki wrocł.
2 łyżeczki proszku

Ubijamy białka, do sztywnej piany dodajemy żółtka utarte z cukrem i na koniec mąkę wymieszaną z proszkiem (najlepiej mąkę wsypywać powoli przez sitko, biszkopt będzie wówczas bardziej puszysty).
Piec w temp. ok 150-180 st ok 40 min

[ Dodano: 15-06-2012, 22:54 ]
jajek nie trzymam w lodówce więc są w temperaturze pokojowej ale nie wiem czy to takie ważne. Mąki nigdy nie przesiewam.
podobno wszystkie składniki powinny mieć zbliżoną temp.
A co do mąki to właśnie słyszałam że jak się nie przesieje to ciasto nie chce ładnie rosnąć:)
Spróbuję następnym razem wrzucić na żywca :ico_oczko:

agesss
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 05 lis 2011, 20:33

15 cze 2012, 23:44

witajcie kasiela dziękuję za nr tel.powiadomię jak będę rodzić!!! dodałam Cię na fb jak potwierdzisz wtedy dodam następne chętne ;)
a dzis byłam u adwokata i ciężko ta sprawa może wyglądać ale powinnam wygrać ot jeszcze maleństwa na świecie nie ma a już mu problemy zaczynają być robione co za życie!!!
a mi dziś strasznie mleko tzn.siara cieknie z piersi ale jednej czy to znaczy że to już??? :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

16 cze 2012, 00:50

dodałam Cię na fb jak potwierdzisz wtedy dodam następne chętne ;)
potwierdzone :-)
ja mało ciast piekę ale biszkopt zazwyczaj wychodził mi ale przepisu nie mam bo został w panieńskim domu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

16 cze 2012, 08:26

a mi dziś strasznie mleko tzn.siara cieknie z piersi ale jednej czy to znaczy że to już???
Niestety nie pociesze sie bo to niestetty nie jest objaw porodu. Mojej kolezance w 20 tyg juz tak siara leciala z piersi,ze wszystko miala mokre...

ja lece do fryzjera i potem na wesele!!!!!!!!!!!!! Milego dnia!!

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

16 cze 2012, 08:32

Witam wczoraj wrocilysmy do domku w poniedzialek mam sciagany szew
doczutam was pozniej musze wszystko sobie poukladac
pozdrawiam was kochne cioteczki

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

16 cze 2012, 09:33

Witaj Aniula :ico_brawa_01:

wstawiaj szybciutko foteczki Poleczki :) bo my tu już z wywalonymi jęzorami czekamy z niecierpliwoscią :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

16 cze 2012, 09:57

Gosia, Qanchita, wielkie dzięki za przepisy! Na pewno wypróbuję obydwa :-D i dam znać który się zaprzyjaźnił z moim piekarnikiem :ico_oczko:

Aniula, Polusia, witajcie Dziewczyny w domku forumowym :ico_brawa_01: Odpoczywajcie, tulcie się, całujcie i pokażcie się na zdjeciach w wolnej chwili. Polusia na pewno jest słodziutka. A jak Nadia zareagowała na siostrzyczkę? :-)

Madleine, fajnej zabawy na weselu!!! Obyś dobrze się czuła i na parkiecie mogła nawet poszalec :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

16 cze 2012, 10:26

wstawiaj szybciutko foteczki Poleczki :) bo my tu już z wywalonymi jęzorami czekamy z niecierpliwoscią
wlasnie!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


Dziewczyny no i stało sie - zrobily mi sie pierwsze 2 rozstepy na brzuchu...teraz to juz pojdzie lawinowo..za tydzien bede miala caly brzuch pocharatany :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Myslalam ze caly tylek i piersi w rozstepach wyczerpaly moj limit ale jak widac nie :ico_zly:

agesss
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 05 lis 2011, 20:33

16 cze 2012, 12:12

Aniula Witaj w domku ale Ci dobrze już masz to za sobą i możesz cieszyć się maleństwem moje gratulacje.Czekamy na zdjęcia :ico_haha_01:
Kasiala dziękuję za dodanie ale jest nas na fb.
Dobrego dnia u nas w belgii dzisiaj straszna pogoda więc zajmuję się końcówką sprzątania rozłożeniem wózka i łóżeczka i gorącą kąpiel niech już wychodzi i mój uparciuszek :ico_sorki: Bo już w brzuchu miejsca brak :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość