Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

22 lip 2012, 09:54

tibby, chyba Ci się pomyliło, Madleine w dniu porodu miala 37tc+4d czyli byla juz w bezpiecznym okresie, 38 tydzien.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

22 lip 2012, 17:37

to na pewno będzie dobrze!

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

22 lip 2012, 19:21

Martalka, jakie Milcia ma pomysły na "zaczepianie" Jasia, i jakie miał Damian w jej wieku na "zainteresowanie się" siostrzyczką? Już tłumaczę o co mi chodzi - jestem w trakcie zamawiania kołyski - wybraliśmy drewnianą i nie wiem czy mam zamówić też ochraniacz :ico_noniewiem: Sprawy estetyczne mnie nie ruszają, bardziej zastanawiam sie nad bezpieczeństwem. Z jednej strony ochraniacz ogranicza nieco cyrkulacje powietrza,a z drugiej - przez szczebelki Dawiś bardzo łatwo sięgnie do Siostry i nie wiem co może zrobić - może nic, a może zeche rączne lub nóżkę wyciągnąć przez szczebelki, lub oczka otworzyć? za bardzo fantazjijję? :ico_noniewiem: :ico_oczko: No na prawdę nie wiem... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

23 lip 2012, 00:05

Damian był bardzo delikatny zawsze. Nigdy nie nadusił, nigdy nie wkladał paluchów do oczu, ale to oczywiście bardzo kuszące dla dzieci.
Ja też, zamiast "nie dotykaj" itp zwrotów zaczynających się na "nie" stosowałam, "zobacz jakie ma..." "pocałuj rączkę", "pogłaskaj w ten sposób" I działało.

Milena jest z natury mało delikatna. Ale ostatnio stara się być.
Z jej akcji na bieżąco mam: włażenie do gondolki w której śpi Jaś (gondolka wniesiona po spacerze osobno od stelaża stoi sobie na sofie). Raz go poważnie przygniotła.
Mocne przytulanie- nie ma czucia, że robi to mocno. Np, chce pocałować ale opiera się przy tym dłonią na brzuszku Jasia (ti wtedy jak on leży nisko- kocyk, leżaczek itd).
Przy koszyku w jakim śpi jaś nie kręci się praktycznie wcale. A jak już, to tylko podaje smoka. Nie ma możliwości nic więcej zrobić.
Ochraniacz na kolyskę wzięłabym. Jakby ograniczył widocznośc dla starszaka, to zwykle zajęty zabawą zostawi śpiącą Malutką w spokoju.
Bo jak juz oczka widzą, to dziecko chce dotknąć, przytulić.
Jak ja słyszę "ooo dziidziiiiii" to lecę bo wiem że będzie wielka milość do Jaśka.

Oooo... był okres, że mila upodobała sobie wkładanie paluchów do buzi jasia. Bo on te palce ochoczo ssał :ico_haha_01: a ona rechotała :ico_haha_01: Brudne łapska :ico_noniewiem:
Czasami starszak nieświadomie może krzywdę zrobić :ico_olaboga:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lip 2012, 09:17

Czasami starszak nieświadomie może krzywdę zrobić
No mi właśnie o to tylko chodzi, bo taki dwulatek nie jest ani złośliwy ani jeszcze na tyle świadomy co to wyrządzenie krzywdy, ani kumaty że coś kogoś może boleć... myślę że do wszystkiego podchodzi jak do zabawy, ale jakoś na tą "zabawą" trzeba panować :ico_oczko:

NICOLA_1985

23 lip 2012, 10:43

hej
mnie troche nie ma bo siostra jest u mnie, jezdzi codziennie na kursy do opola w jeden dzien nawet z nią byłam i robiła mi makijaż penmanentny, jak zejdzie opuchlizna to Wam pokaze fotki :ico_oczko:
doczytam Was wieczorkiem i poodpisuję, napisze tez co u nas słychać :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lip 2012, 11:49

Nicola, fajnie, a gdzie robiłaś? Ja mam delikatnie na ustach :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

23 lip 2012, 12:00

u nas bez zmian. czekam z niecierpliwością za urlopem. :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

23 lip 2012, 14:50

Julka moja siostra mi robiła w Opolu byłyśmy na kursie, tzn. ona się uczyła na mnie i na kilku innych dziewczynach robiła usta , kreski na powiekach i brwi, mi zrobi jeszcze brwi ale to jak się spotkamy następnym razem czyli prawdopodobnie w swieta BN w grudniu :ico_oczko: chciala mi zrobic teraz ale maszyna ktora zakupiła chyba jest felerna i musi ją wymienić

[ Dodano: 23-07-2012, 14:52 ]
dobrze mieć taką siostrę z takimi zdolnościami makijaż permanentny za darmo hehe :-D :ico_brawa_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lip 2012, 22:04

Oj Nicola, odważna z Ciebie dziewczyna! Ja bym się nie odważyła zeby ktoś się na mnie uczył tatoo :ico_oczko: nawet kochana siostra, mająca najlepsze intencje :ico_oczko:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość