Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

16 sie 2012, 21:29

No to kicha troszku ale może w inny dzień pojedziesz.
zakupy-trudno. Tylko kurde, co z autem :ico_noniewiem:

Ooo, właśnie M. wszedł i mówi,że mam dwa kable od świec przecięte :ico_szoking:
Wziął latarkę i poszedł zobaczyć- no kurna, szczury jakieś??? No bo kto by mi przeciął?

[ Dodano: 16-08-2012, 21:34 ]
Agus no, może i o to chodziło moni :-)

A co do meldunku i pesel... myślę i usiłuję sobie przypomnieć.
Z pesel to szybko powinno pójść. U nas był przy odbiorze aktu urodzenia z usc.
A meldunek- to chyba tylko wpisują do swoich akt w urzędzie i też powinno pójść od ręki.

No, Maciek blondynek się zrobił :ico_haha_01:

Aaa i jedno spańsko miał w dzień- bite 3 godziny!!! Wstał o 14, a o 18.30 bardzo był już zmęczony. Kąpiel go budzi, bo szaleje po całej dużej wannie :-D Zasnął koło 19.20.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 sie 2012, 21:38

mysle ze moni chodzi o to, ze na zdjeciu gdzie Ciebie widac bardzo widac jakie podobne jestescie z Zuzia (zdj w podpisie :-) )
dokładnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

16 sie 2012, 21:43

dokładnie
:-)
no właśnie różnie ludzie gadają- że bardzo podobna do mnie, albo,że do M., więc sama nie wiem. Ja jakiegoś podobieństwa dużego nie widzę.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

16 sie 2012, 21:45

Kocura, ale Ci Maciuś urósł :ico_olaboga: . Całkiem inny chłopak jak w podpisie. Fajne włoski ma :-) . Rzeczywiście Zuzia podobna do Ciebie, Maciuś na razie mniej.

Aguś zameldowanie od ręki jest, ale pesel to chyba co miasto to inaczej. U nas było tak, że jak małego byliśmy zgłaszać do urzędu stanu cywilnego, że się urodził to oni zgłaszali miastu i my mieliśmy chyba po tygodniu iść do Urzędu Miasta po odbiór peselu.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 sie 2012, 21:48

U nas był przy odbiorze aktu urodzenia z usc.
no wlasnie a u nas tesciowa zalatwiala wpisanie do ksiag i powiedzieli jej ze pesel musimy osobiscie :ico_zly: na gazeta.pl pisze:
Kolejnym krokiem jest zameldowanie dziecka i uzyskanie numeru PESEL. Tego nie musimy załatwiać osobiście. Urząd Stanu Cywilnego przesyła wszystkie dane nowego obywatela do Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych Urzędu Miasta Krakowa, skąd po około dwóch tygodniach możemy odebrać wszystkie dokumenty
wprawdzie pisza o Krakowie ale we Wro powinno byc podobnie. sama juz glupieje bo tu pisze tak, ludzie mi mowia ze usc sam wysyla, a ona ze tylko osobiscie.. jakby mi sie to udalo zalatwic w jeden dzien byloby cudownie, zwlaszcza ze to wszystko w jednym budynku :ico_oczko:

[ Dodano: 16-08-2012, 21:51 ]
jula aha widzisz to moze byc roznie.. a myslalam ze w calej Pl tak samo :ico_noniewiem: jak zalatwie osobiscie to chyba pozwola tesciowej odebrac, a nawet jak nie to przyznany juz bedzie mial wiec mu nie zabiora. jak bylismy w kwietniu to nie zdazylismy zrobic i teraz musze specjalnie leciec bo inaczej nie wiem czy nastepny paszport dla niego nam wyrobia :ico_zly:

[ Dodano: 16-08-2012, 21:56 ]
aa i mam jeszcze jedno pytanie - odnosnie toreb na pieluchy, to znaczy tych na wozki.. macie jakis magiczny sposob zeby torba nie spadala w dol ramy wozka? mam dwie totalnie rozne torby i obie zjezdzaja, czasami mnie trafia jak po raz nty musze ja podciagac, czasami jest ciezka to rozumiem, ale dzisiaj wzielam tylko picie, portfel i bluze Malemu i i tak mi spadala, jak Wy sobie z tym radzicie?

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

16 sie 2012, 22:03

Agus co do pesla to u mnie było jak u julii jakodebraliśmy akt urodzenia to zgłosili Małą i po 2 tyg dopiero był pesel do odebrania.

Co do torby tonie pomogę, bo takowej nie mam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 sie 2012, 22:09

dzieki marcz :ico_sorki: a z ta torba mnie zadziwilas, to jak gdzies idziesz z Mala to gdzie wszystko wkladasz? :ico_szoking:

[ Dodano: 16-08-2012, 22:10 ]
aha a u nas akt urodzenia byl odebrany juz w marcu.. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 16-08-2012, 22:11 ]
kurcze nie chce dzwonic do urzedu bo boje sie ze jak powiem ze za granica to bede miala problem zeby go w Pl zameldowac :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

16 sie 2012, 22:18

Agus, ale jak zadzwonisz z pytaniem to nie musisz się przedstawiać.
A z tym,żeby odebrała teściowa to myślę,że nie będzie problemu- napiszesz jej upoważnienie najwyżej. U mnie M. coś tak odbierał mojego z urzędu miasta.

Agus, a co do torby- jak używałam głębokiego, a potem siedzącego to miał w zestawie orginalną torbę i ona miała zastrzaski przy rączkach- trzymały torbę. A poza tym miałam tak ustawioną rączkę,że nie spadałaby nawet bez zatrzasków.
Teraz mam zwykłą spacerówkę i są 2 rączki, mam zwykłą starą, prostą torebkę, i ona faktycznie spada do samego oparcia, ale torebka jest na krótkim pasku i ok jest.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 sie 2012, 22:33

ale jak zadzwonisz z pytaniem to nie musisz się przedstawiać.
sluszna uwaga :-D bo przeciez nawet jak przyjade go zameldowac to nikt nie bedzie sie tam na mnie czail.. ahh :ico_noniewiem:

o takie zatrzaski by mi sie przydaly.. mam oryginalna torbe i wlasnie to mnie denerwuje ze ona powinna byc jakos dopasowywana do wozka.. a domyslam sie ze Ty masz raczke ktora sie reguluje gora dol, a moja idzie tylko nizej (w glab rur wozka) lub wyzej, ale nie w 'poziomie'. a paski sa takie dlugie jakby slon mial ja nosic.. szukam wlasnie na ebayu fajnej, problem w tym ze jedyna jaka mi sie podoba jest taka sama jak mojej znajomej, ktora w dodatku ma wozek taki jak ja.. to znaczy ja mam taki jak ona, prawie. ale zielonych nie ma duzego wyboru, a taka bym chciala....

sorki ze Wam przynudzam ale poklocilam sie z M i nawet tysiac nie cieszy jak kiedys.. :ico_puknij:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

17 sie 2012, 07:24

a z ta torba mnie zadziwilas, to jak gdzies idziesz z Mala to gdzie wszystko wkladasz?
no z reguły z wózkiem to w dalekie podróże nie chodzę :-) A jak już idę to pampka na zmianę i chusteczki to pod wózek wrzucę, picie do torebki mojej i tyle;) Uwielbiam duuuże torebki więc zawsze mam duuużo miejsca:)

Agus a Ty jesteś zameldowana w PL? Bo jeśli tak to dziecko z marszu dostaje taki adres zameldowania jak matka.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość