Awatar użytkownika
Alka30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:00

20 sie 2012, 23:24

jenny1983 cały czas trzymam kciuki i myślami jestem z Wami! I powtarzam w myślach -UDA SIĘ - Ty też moja droga to powtarzaj! I modlę się za Was :ico_sorki:

aruless, ja też mam synka i w klinice ostatnio dowiedziałam się że szans prawie nie ma na drugie dziecko... walcze bo co pozostało, czeka mnie kolejna 3 operacja... ale co zrobić... o marzenia trzeba walczyc do końca świata! Ale pamiętaj już masz dla kogo żyć... ja tak właśnie sobie to tłumacze!

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

21 sie 2012, 08:27

Dziewczyny wybaczcie że o to pytam.... :ico_sorki: ale ja zawsze mówię szczerze i mam nadzieję że nie będziecie mieć mi tego za złe :ico_sorki:

Rozumiem Misie i Jenny ich walkę o dziecko.... ale dlaczego np ty Alka i Aruless jeżeli teraz nie możecie, pojawiły się problemy z zajściem z kolejną ciążą tak bardzo chcecie walczyć? Macie zdrowe dzieci, jesteście matkami macie już dla kogo żyć.... Taka walka przynosi wam teraz ból, żal itd...

:ico_sorki: :ico_sorki:

aruless

21 sie 2012, 09:39

walczę, bo bycie mamą jest cudowne, walczę, bo wiem, że moje serce jest tak pojemne, że miłości w nim więcej niż dla jednego dziecka, walczę, bo mimo, że w przypadku dzieci stawiam na " jakość, a nie ilość" to wiem, że mogę wychować dwoje wspaniałych dzieci, chcę dziecko, bo uwielbiam patrzeć i kształtować kawałek siebie, walczę i będę walczyć, bo mam taką teorię, ze Bóg widząc tyle zła i cierpienia na świecie daje dzieci, by człowiek dostając tak niewinny i bezbronny prezent uczył się cierpliwości, miłości, walczę, bo dziecko potrafi obudzić w człowieku pokłady ogromnej miłości, o której nie mamy pojęcia, ze istnieje.
argument pt. masz jedno dziecko, po co ci drugie jest kuriozalny, człowiek realizuje się przez całe życie, całe życie dąży, by być lepszym w każdej dziedzinie, jeżeli kolejne dziecko sprawi, że będę szczęśliwa, przy czym sprowadzenie na świat owego dziecka będzie wiązało się dla niego z wielką miłością i gwarancją dobrego życia to dlaczego mam nie walczyć. właśnie tym bardziej moja walka jest " usprawiedliwiona" ponieważ wiem czym jest macierzyństwo; jak to w życiu, kiedy " posmakujesz" czegoś co lubisz, kiedy poznasz świat o jakim nie miałaś wcześniej pojęcia, to w momencie kiedy ten świat wymyka ci się z rak, kiedy się oddala i zaczyna brakować chcesz, by powrócił i robisz wszystko, by znowu był. ( co oczywiście nie znaczy, że będę do końca życia rodzić dzieci, bo lubię niemowlęta ;)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

21 sie 2012, 10:10

aruless :ico_sorki: :ico_sorki:

często spotykam się ze stwierdzeniem: że musi być drugie dziecko aby to pierwsze nie było samotne...
jak dla mnie to akurat żaden argument :ico_oczko:

więc dziewczyny trzymam kciuki za wasze staranka i kibicuję wam

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

21 sie 2012, 10:33

Alka i Aruless jeżeli teraz nie możecie, pojawiły się problemy z zajściem z kolejną ciążą tak bardzo chcecie walczyć?
a dlaczego nie mają???

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 sie 2012, 14:44

Macie zdrowe dzieci, jesteście matkami macie już dla kogo żyć.... Taka walka przynosi wam teraz ból, żal itd...
- ja mysle,ze wlasnie dlatego,ze jak juz sie ma dziecko,kochana istotke i wiesz,ze mozesz dac jeszcze jedno zycie,jeszcze jednego takiego kochanego czlowieka,to tym bardziej sie chce.
Pisze z wlasnego doswiadczenia,bo jak wiecie o Szymusia staralismy sie 8 m-cy i tez momentami bylo ciezko ale caly czas sobie powtarzalam,ze skoro mam dwoje dzieci - to MUSZE zajsc w ciaze jak zaplanowalismy i sie udalo :ico_oczko: Wierzylam,ze Bog da nam jeszcze jedno zycie :ico_brawa_01:
tym bardziej moja walka jest " usprawiedliwiona" ponieważ wiem czym jest macierzyństwo
- dokladnie :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

21 sie 2012, 15:42

aruless napisał/a:
tym bardziej moja walka jest " usprawiedliwiona" ponieważ wiem czym jest macierzyństwo
- dokladnie :ico_sorki:
Zgadzam się też to tak odbieram i czuję.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

21 sie 2012, 16:02

Alka i Aruless jeżeli teraz nie możecie, pojawiły się problemy z zajściem z kolejną ciążą tak bardzo chcecie walczyć?
a dlaczego nie mają???
ale ja nie powiedziałam że nie mają, tylko zapytałam dlaczego.

Mam kuzynkę która ma 4 letniego synka i ostatnie trzy lata poświęciła na próbach w zajsciu w kolejną ciaże. Tak pragnęła zostać kolejny raz matkę, że nic innego sie nie liczylo. z synkiem byla babcia, bo ona od lekarza do lekarza. Sama ostatnio stwierdziła że straciła dzieciństwo swojego synka. Teraz próbuje to nadrobić, ale nie da się cofnąć czasu

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

21 sie 2012, 19:46

moni26, a ja myślę że to jest każdego prywatna intymna sprawa,i każdy robi to co czuje ,jednych uszczęśliwiają zwykłe przyziemne rzeczy,drudzy chcą miec liczną rodzine,inni jeszcze są szczęśliwi że są sami i żyją tylko dla siebie...
tak już jest i każdy ma prawo wyboru decydowania o swoim życiu
każdego co innego uszczęsliwia

:-D :-D :-D :-D
jenny co u Ciebie????

aruless

21 sie 2012, 19:51

wiesz Moni mam wrażenie, że po prostu szukasz pretekstu, by delikatnie mi dowalić, liczyłaś na to, że napiszę, że chcę drugie dziecko, żeby pierwsze nie było samotne, a tego nie napisałam, teraz dajesz do zrozumienia, że przez moje starania zaniedbuję synka i że będę potem żałować. w jakieś dyskusji już wyszło, że mamy odmienne poglądy na wychowanie i traktowanie dzieci.
i tak uważam, że moje podglądy są lepsze, bo są moje,
tak, będę nadal starała się o dziecko bez względu na to co o tym myślisz i jak mnie oceniasz
tak, możesz wbijać delikatne szpileczki, bo widzę, że lubisz dyskusje na poziomie ad persona a nie ad rem
czekam na gromy

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość