Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

23 sie 2012, 00:23

betina, :ico_haha_01:

Co do ilości godzin, nad którymi sie zastanawiasz, z doświadczenia wiem że lepiej na początku dać pociechę na krócej żeby sie zdążyło oswoić, zapoznać i nie zniechęciło od początku aż tak długim oczekiwaniem na rodzica. Potem (przyjamniej u nas tak było), można wydłużyć czas poprzez aneks do umowy :ico_haha_01:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

23 sie 2012, 07:13

u nas też nie ma godzin bezpłatnych bo wychodziłob na to że na pory posiłków trzeba dziecko odbierać, "przedszkole realizuje 5-cio godzinną podstawę programową w godz 7:30-13:30 z godzinną przerwą na posiłek (tzn. sniadanie, drugie sniadanie, obiad, podwieczorek= godzina) według ramowego rozkładu dnia pracy przedszkola" więc posłając dziecko na 5 godzin musimy placić 54zł opłaty stałej plus 4zł dziennie za wyżywienie

betina super przedszkole macie, że dają możliwość wyboru godzinn i są to godziny bezpłatne

dziewczyny dobrze radza że obie opcje są dobre, z jednej stron łatwiej zostawić na sam czas zabawy do godz 12 szczególnie jeśli mąz miałby możliwość odprowadzić małego rano, z drugiej jeśli spi jeszcze w południe opcja z drzemką też nie byłaby zła ( dzieci zazwyczaj nie mają problemu z drezmką w przedszkolu) wdaje mi się że zawsze możesz zmienić te godziny więc na twoim miejscu narazie wybrałabym pierwszą opcje do 12, a potem zobaczysz jak będzie i w razie czego zmienisz.

Olek zapisany jest od 7-16, ponieważ naliczane jest od godziny a różnica w opłacie stałej między 8 a 9 godz wynosi 8zł miesięcznie, natomiast jeśli spóźnimy się po dziecko naliczana jest opłata 5zł za każda rozpoczętą godzine, ja będe zaprowadzać go tak jak do żłobka koło 7:20 i odbierze go moja mama po 15, dałam sobie do 16 bo różnie bywa i może się zdarzyć że będzie do 16

tak to wygląda w naszym przedszkolu

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 sie 2012, 09:20

więc posłając dziecko na 5 godzin musimy placić 54zł opłaty stałej plus 4zł dziennie za wyżywienie
u nas jak zauważyłam w przedszkolu jak byłam wczoraj jest rozpiska płatnych godzin dla tych co są dłużej niż 5 h
wychodzi nam 110 zł wyżywienie i 80 zł opłaty stałej
dla tych co są 5 h nie ma nic,czyli ma się rozumieć,że opłaty stałej też nie płacą? :ico_noniewiem:
a z wyżywieniem to u nas jest tak,że te dzieci co są na 5 h muszą przyjść ze swoim jedzeniem na 2 śniadanie

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

29 sie 2012, 10:07

rozmawiałam w sprawie tych godzin z mamą znajomego która jest dyrektorką w innym przedszkolu

ta poradziła by na początek zaprowadzać go na godz 8-13 a nie 9-14 bo wybierając tą 2 opcje musiałabym odjąć 2 godziny na drzemkę a przy 1 zaś będzie miał non stop kontakt z dziećmi a później gdy wrócę do pracy zapisać na więcej godzin,a skoro i teraz śpi popołudniami przy dzieciach w przedszkolu zaśnie równie łatwo

prócz tego okazało się że Tomek dostał się do starszej grupy (tj.są 2 grupy maluchów 2,5-3 latki oraz 3-4 latki) obawiałam się sobie radę bo połowę dzieci znam i są o głowę większe od niego i bardziej rozwinięte jednak rozwiała moje wątpliwości mówiąc ,że lepiej będzie ze starszymi dziećmi szybciej się nauczy wszystkiego a dzieci jak gąbki chłoną wiedzę,a panie są od tego by dzieci nie odtrącały żadnego i pilnowały by były w 1 grupie zgodni

Viki1976
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:20

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

23 sty 2013, 00:48

Mój synek chodzi od 9 do 15. Ale pierwsze dwa tygodnie były bez leżakowania (odbierałam go o 13). Dyrektorka doradzała i inne przedszkolanki, nie tylko z tego przedszkola, że lepiej od razu z leżakowaniem. Łamałam się od samego końca, czy jest sens aż na takie przeżycia narażać dziecko, zwłaszcza, że w domu już od dawna nie sypiał w ciagu dnia. KOniec końców zdecydowaliśmy, że od razu z leżakowaiem, ale sami do nas w pierwszym dniu zadzwonili z przedszkola, że jednak lepiej będzie przez parę dni wcześniej go odbierać. Płakał bidulek:( Na szczęście to tylko ten pierwszy tydzień okazał się trudny i dobrze, że mogłam wziąć z pracy urlop, żeby wcześniej go odbierać

stobejczyk
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2013, 01:11

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

12 mar 2013, 02:05

[attachment=0]dziecko-w-samolocie-infografika. Moja siostrzenica w Niemczech nie chodzi do przedszkola, ale od 1,5 roku chodzi do takiego dziecięcego klubiku. Najpierw na 1 godz, miała kontakt z dziećmi, ale nie za długi. Teraz ma 3 lata i chodzi na 4 godz. Jest super. Jak do nich jeździmy, to mała bardzo się cieszy i niestety wiem, że zaburzamy jej rytm. Robi się trochę marudna. Nasza mała (3 m-ce młodsza) też wypada z rytmu. Z trudem znosi podróż.
Teraz latamy samolotem do Kolonii, żeby było szybciej.
A propos - znalazłam taką, bardzo ciekawą i formację jak zabezpieczyć dzieci na podróż samolotem. Informacja jest w formie Infografiki
na stronie: http://www.tanie-loty.com.pl/promocje/w ... afika.html

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

25 mar 2013, 21:27

stobejczyk... reklama ach reklama... co ma samolot do godzin w przedszkolu hmmm

moja poszła od razu od 8 do 15 - 16 a nawet czasem 17 bo nie było inne opcji i sobie bardzo dobrze poradziła
ale też myslę że ta wersja bez spania jest lepsza, bo jak już idzie to niech ma kontakt z dziećmi a nie spanie ;)
poza tym wcale nie wszystkie dzieci dobrze znoszą spanie w nowym miejscu, bo jednak sen się z mamą i domem kojarzy i wtedy tęsknią bardziej a jak jest zabawa to nie ma czasu na tęsknotę :)

no i u nas jest tak że im mniej godzin zadeklarujemy w karcie zapisu tym mniejsza szansa że się dziecko dostanie - mówiąc w skrócie pierwszeństwo mają te dzieci, które idą na więcej godzin, bo inaczej przedszkole nie zarabia...
no i też te bezpłatne są w stałych godzinach (chyba 9-14) bo to ta podstawa edukacyjna a wiadomo że nie będą każdemu dziecku oddzielnie zajęć organizować w grupie 25 osobowej...

justa77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2014, 01:30

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

08 lut 2014, 01:38

Mój syn - z racji mojej dotychczasowej pracy musi być w przedszkolu od 9-17. Nie jestem tym zachwycona, ale cóż - innego wyjścia nie było Czas przeszły, bo pracę właśnie straciłam - i teraz zastanawiam się, czy zmniejszyć liczebność godzin (przedszkole prywatne, więc nie stanowi to o cenie) - czy nie, nie wiem jaką pracę (miejmy nadzieję, że w ogóle znajdę) znajdę i nie chcę mu robić mętliku w głowie. Oczywiście, każda chwila z nim, bezcenna - szczególnie że jesteśmy tylko we dwoje - ale jak myślicie - zapewne skrócenie do 15.30-16 bedzie dla niego niezauważalne, ale myślę, że jakbym go chciała odbierać np. o 13-14 to później powrót do dłuższych pobytów mógłby być problematyczny, nie?

Smykolandia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:57

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

29 mar 2014, 11:55

Tak,godzina 13 to moim zdaniem za wcześnie,ale tak powiedzmy 15 już jak najbardziej tak i potem gdybyś znalazła prace to dziecko nie odczuje że jest w przedszkolu dłużej,to dobra opcja.

zosia63
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2014, 22:09

Re: JAKIE GODZINY NAJLEPSZE

22 lip 2014, 17:42

my zaczynamy od 1 sierpnia od 8:00do 16:30 ehh boje sie tsrasznie..maly jest kontaktowy lui dzeci..ale ja cala w nerwach



================
Najlepszy stomatolog Katowice

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość