martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

10 wrz 2012, 21:14

viomil29, ja zadnych witamin teraz nie zazywam,jak zakonczylam kwas foliowy jakies 3 tygodnie temu tak nic nie biore,a przepraszam wapno biore.jak bylam ostatnio na wizycie u poloznej to mi powiedziala ze wszystkie wyniki krwi sa dobre, a ze ona mi niec nie mowila zeby brac cokolwiek to ja zapomnialam zapytac.

U nas sie wszystko dobrze,za 3 tygodnie idziemy na usg,troszke sie boje bo to polowkowe,zeby wszystko bylo dobrze.
Dziewczyny mam pytanko,w ktorym tygodniu poczulyscie ruchy dzidziusia?bo mi lekarka mowila ze juz w 16stym tygodniu mozna poczuc,a ja niewiem albo gapa ze mnie albo ... bo chyba nic nie czulam jeszcze :ico_puknij:
Pozdraiwam i spokojnego wieczoru

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

11 wrz 2012, 12:20

witajcie,
ja poczułam ruchy naszego maleństwa pod koniec 18 tygodnia ciąży:)) cudowne uczucie!!
każda kobieta czuje pierwsze ruchy dzidziusia w innym terminie więc spokojnie, przyjdzie czas:)
ja łykam witaminy dla kobiet w ciąży bo miałam małą anemie ale teraz juz dużo lepiej:)
pozdrawiam:)

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

16 wrz 2012, 00:03

Witajcie bardzo tu pusciutku, dziewczyny co u Was slychac?
U nas narazie wszystko dobrze, niewiem czy mi sie wydawalo ale dzis w nocy obudzilam sie bo czulam jakies ruchy,bardziej kopniecia w moim brzuszku :ico_brawa_01: raczej mi sie nie snilo bo jak sie obudzilam to jeszcze czulam,czekalam dzis caly dzien na jakies musniecie ale narazie cisza :ico_haha_01:
Czy jak juz odczulyscie pierwsze ruchy malenstwa to potem codziennie odzczuwalyscie?
Sorki za takie pytania,ale czekam na to z niecierpliwoscia i po dzisiejszej nocy chcialabym znowu poczuc!

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

17 wrz 2012, 13:57

martuss, ja pierwsze ruchy odczuwałam jako takie bulgotanie, przelewanie w brzuchu, nie były to wyraźne kopniaki. Na początku nie codziennie, a im dziecko większe tym częśćiej je będziesz czuła. Jeślki trafi Ci się taki wiercioch jak mój Filip, to zapewniam Cię, że będziesz miała jeszcze dość tych ruchów. Ania była spokojniejsza

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

17 wrz 2012, 14:04

martuss, ja pierwsze ruchy czułam dokładnie w 18tc. To był 01.11 :ico_haha_01: po powrocie z cmentarza pamiętam, że położyłam się odpocząć na kanapie i poczułam bulgotki :ico_brawa_01:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

17 wrz 2012, 21:38

laupina, tibby, no takie bulgotanie to juz czulam wczesniej, a wlasnie w nocy w piatek obudzilam sie z takimi kopniaczkami :-D przez dwa ostatnie dni byla cisza,tylko takie bulgotki.A dzis rozpoczynam 18 tydzien wiec poczekam az moje malenstwo zacznie regularnie brykac...
Dzieki dziewczynki za odpowiedz to mnie troszeczke uspokoilo.

Dzis mnie zaczelo w dole brzucha bolec z prawej strony,to tak jak by to jajnik,jesli nie przestanie mnie bolec przez noc to jutro bede musiala zadzwonic do lekarza.
Czy to normalne takie bole? bo to pierwszy raz mnie tak boli?! :ico_chory:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

18 wrz 2012, 09:43

martuss, jej, to już 5 okienko weszło! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja myślę, że to normalne. nie ma się czym martwić. ale jeśli chcesz się uspokoić, to oczywiście telefon i wizyta u lekarza nie zaszkodzą. :-)

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

18 wrz 2012, 09:47

hej hej u nas ok oprocz tego ze mam lekki eskurcze takze ja biore 6 razy mahgnez witaminy maturelle i zelazo

za to ja kopniaki poczulam w 18 tyg i teraz mnie kopie i to bardzo, ale ja juz mam 9 kg na plusie super nawet nie wiem kiedy one przyszly i nogi mi przytyly biodra i faktycznie brzuch mam juz jak na 8 miesiac lekar zmowil, npo coz. a ja musze zrobic usg w 30 tyg bo na polowkpowym malo moczu mial Wiktor w pecherzu i musimy to sprawdzic ale najprawdopodobniej wysiusial sie przed badaniem ale powiem wam ze mam stres

A my dzi snie spalismy bo moja Klaudia cala noc spedzila na sedesie a dzis wymioty super swietnie.... ale narazie widze poprawe

Jak wyprawki moja juz cala aby czekam na ciuszki z ANglii i wozek mam fajny bebe confort streety nowy udalo mi sie wylicytowac za 800 zld :ico_oczko: :ico_spanko:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

19 wrz 2012, 10:32

tibby, oj tak juz w 5 okienku jestesmy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: bardzo szybko ten czas zlecial,a moj mezusio ciagle powtarza: jeszcze duzo czasu mamy na wszystko. :-D
I moj bol przeszedl na drugi dzien jak wstalam.

Ja jeszcze nic nie kupowalam, a w sumie mam tylko wanienke dla naszego sloneczka bo udalo nam sie kupic nowa za £0.50 na carboocie- ale jest nowiusienka z kubusiem puchatkiem,wymylam ja i czeka gotowa.A za porzadne zakupy zabiore sie jak moja siostra do mnie przyjedzie, a to juz za 2 i pol tygodnia.
Zrobimy im cudna niespodzianke bo oni jeszcze nic nie wiedza ze sie spodziewamy dzidziusia, w sumie nikt z naszych rodzin niewie :ico_haha_01: , na poczatku nic nie mowilismy bo chcielismy dobrnac do 12 tygodnia,a teraz jakos tak nie moge sie zebrac zeby oznajmic rodzince...
A ze nie spotykam ich na codzien wiec oni sie nic nie spodziewaja :ico_oczko: a przez telefon nie widza zadnych zmian :-D

MonikaDietetyk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 21:29

19 wrz 2012, 21:42

proszę nie dublować postów
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2012, 22:14 przez MonikaDietetyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość