Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 19:57

Witam dziewczynki!
Jestem w 7,5 miesiącu ciąży, więc to już 3 trymestr. Wyniki z żelaza przeraziły lekarza, że aż zapytał mnie jak ja jeszcze chodzę. :-D No, ale nieistotne. Istotne jest to, że chciałam spytać co myślicie o zażywaniu vita buerlecithin? Łyżka dziennie. Niby tam jest 16% alkoholu, ale przecież ja nie będę piła butelki dziennie tylko jedną łyżkę, a poleciła mi to mama. Mówi, że ona brała przy anemii w ciąży i bardzo jej to pomogło. Chciałabym czuć się bardziej żywa, bo niestety jednocześnie robię praktyki, opiekuje się domem, zajmuje studiami, córką, mężem. Dużo robię i dużo chodzę i niestety nie mogę sobie pozwolić na leżenie, a nie mam siły na nic. Najmniejsze czynności to ogromny wysiłek. :ico_olaboga: I chyba już po prostu jestem zmęczona i potrzebuje jakiegoś kopa. :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:08

A ginekolog nie przepisał Ci żelaza ?
Ja brałam Tardyferon.

lilo

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:09

Ja bym nie ryzykowała, to jednak byłaby codzienna dawka alkoholu :ico_noniewiem:

Twoje samopoczucie to brak żelaza - a to można poprawić i odpowiednia dietą i lekami - coś ci lekarz przepisał?

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:12

Przepisał jakieś tabletki. Ja należę do mało cierpliwych i chciałabym szybko. :P A mam siostrę pielęgniarkę i mówiła, że anemię się dłuuugo leczy. A ja już na prawdę nie mam siły.

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:13

Ja bym nie ryzykowała, to jednak byłaby codzienna dawka alkoholu :ico_noniewiem:

Twoje samopoczucie to brak żelaza - a to można poprawić i odpowiednia dietą i lekami - coś ci lekarz przepisał?
A co do diety to głównie wątróbki, serca, ogólnie podroby, szpinak, buraki. Na nic z tego patrzeć nie mogę.

lilo

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:20

Zawartość żelaza w 100 gramach produktów spożywczych; wątroba wieprzowa smażona – 20 miligramów, drożdże piwne – 18 miligramów, grzyby suszone – 11 miligramów, kasza gryczana – 10,9 miligrama, kakao – 10,7 miligrama, soja – 8 miligramów, morele suszone – 7,8, żółtko jaja – 7,2 miligrama, wątroba – 6,6 miligrama, fasola – 6,5 miligrama, mąka pszenna – 3,9 miligrama, płatki owsiane – 3,9 - 4,5 miligrama, śliwki suszone – 3,9 miligrama, szpinak gotowany – 3 lub więcej miligramów, szynka wędzona – 2,5 miligrama, kura – 1,5 miligrama, groszek zielony – 1,9 miligrama, brokuły gotowane – 0,8 miligrama, maliny, jeżyny, porzeczki – 0,9 miligrama, ryż – 0,8 miligrama, winogrona, brzoskwinie – 0,8 miligrama, pomidory, cebula, kapusta, sałata, selery, banany, borówki – 0,6 miligrama, ryby (średnio) – 0,7 miligramy, mleko – 0,05 miligrama.
Naprawdę nic nie wybierzesz z tego dla siebie?

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: vita buerlecithin w ciąży

09 paź 2012, 20:59

To co wybieram zawiera właśnie mało żelaza. Kurczę, kupiłam tą vitę, ale chyba jednak nie bede jej brać. Tzn, inaczej, za dwa tygodnie mam wizytę, zapytam po prostu lekarza, jeżeli nic się nie poprawi.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: vita buerlecithin w ciąży

10 paź 2012, 00:49

natka pietruszki ma duzo zelaza i pamietac trzeba,ze jednoczesne z zelazem trzeba lykac wiyamine c,ktora ulatwia wchlanianie zelaza. Ja tez bralam Tardyferon i biore do dzis.

Tej dawki alkoholu jednak bym dziecku nie serwowala!

lilo

Re: vita buerlecithin w ciąży

10 paź 2012, 08:24

To co wybieram zawiera właśnie mało żelaza.
No to trzeba wybrać coś co ma więcej - czasem trzeba jeść nie żeby smakowało tylko jak to mówią "przez rozum" :ico_oczko:
Przepisał jakieś tabletki. Ja należę do mało cierpliwych i chciałabym szybko. :P A mam siostrę pielęgniarkę i mówiła, że anemię się dłuuugo leczy.
To czemu ta Vita ma w takim razie pomóc tak błyskawicznie, skoro "normalne" leki nie?

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: vita buerlecithin w ciąży

10 paź 2012, 11:41

To co wybieram zawiera właśnie mało żelaza.
No to trzeba wybrać coś co ma więcej - czasem trzeba jeść nie żeby smakowało tylko jak to mówią "przez rozum" :ico_oczko:

Tylko ja właśnie nie bardzo mogę. Ze względu na mdłości. W tej ciąży od bardzo wielu rzeczy mnie odrzuca i nie dam rady zjeść na siłe, bo ląduje w toalecie. :ico_olaboga:
To czemu ta Vita ma w takim razie pomóc tak błyskawicznie, skoro "normalne" leki nie?
Ja tam nie wiem, mama mówiła, że na nią podziałało szybko i dobrze to sie tego trzymam. :ico_oczko:

Ale postanowiłam jednak zacząć to brać po porodzie. Teraz buraki jedynie jem i na pierogi ze szpinakiem jestem w stanie się przemóc. :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość