Agaluk
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 20 cze 2009, 09:44

24 mar 2011, 13:19

Moja siostra też stosuje leki homeopatyczne u swoich dzieci i jest zadowolona. Czy to czopki Viburcol, czy Euphorbium.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

24 mar 2011, 13:26

opinie sa podzielne, oczywiście wiele osób stosuje takie leki, ale czy to nie działa bardziej na naszą psychike jak na prawdę leczy? nie ma potwierdzenia, że te leki lecza. mi proponowaneo na egzeme mojej córci, znajoma mówiła że jej kolezanka nie wiedziałą co zastosować już to zastosowala homeopatie, oczywiscie zadowolona, ale tez bym była zadowolona jakbym wydała kase niepotrzebnie i widziała choć na chwilkę lepiej wyglądającą skórę u mojego dziecka. Ja osobiście nie wierze w te leki

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

25 mar 2011, 14:40

Ale trudno mówić o działaniu leków homeopatycznych na psychikę maleńkiego dziecka. Jeżeli np. po wspomnianym Viburcolu dziecko się uspokaja, to jak to obiektywnie wytłumaczyć? Bo w przypadku ludzi dorosłych, to całkiem możliwe, że działa psychika :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

25 mar 2011, 15:10

hmmm powiem tak, podajesz dziecku lek, wierzysz że zadziała i wtedy dostrzegasz jakieś zmiany, tyle, że ty się uspokajasz sama przy tym to i dziecko robi się spokojniejsze, przecież wiadome, że dziecię czuje od nas że coś się dzieje, jak my mamy kiepski humor to dziecko tez jest mniej spokojne. Nie jestem psychologiem, ale takie sprawy można wytłumaczyć:) Ja oczywiście nie neguję, bo jak ktoś chce niech podaje i sam też bierze dane leki, wyraziłam tylko swoja opinię na dany temat.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 mar 2011, 01:55

hmmm powiem tak, podajesz dziecku lek, wierzysz że zadziała i wtedy dostrzegasz jakieś zmiany
pamietam nasze pierwsze szczepienie
po prostu masakra :ico_szoking: Zuzia płakała chyba godzinę i to tak strasznie jakby ją ze skóry obdzierali
podałam jej viburcol i dziecko po paru minutach zasnęło :ico_noniewiem:
to nie była moja psychika ;-)
u nas tak samo działały kuleczki osanit na zabkowanie a to tez homeopatyczne
moim zdaniem dziala
najbardziej smieszy mnie to jak ktos podaje dziecku viburcol a sam twierdzi ze homeopatia to bzdura ;-)

precelek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2011, 15:32

01 kwie 2011, 14:17

homeopatia wcale nie jest bzdurą,ale bezpiecznym sposobem wyleczenia dzieciątka,albo przynajmniej profilaktycznego sposobu zapobiegania przeziębieniom,a co gorsza ,grypie.Ja jak widzę że mój maluch zaczyna łapać przeziębienie od razu podaję 1 fiolkę oscillococcinum rozpuszczonego w piciu i mały przechodzi przeziębienie znacznie łagodniej.Zazwyczaj po 2 dniach po chorobie ani śladu :ico_haha_01:

kiniaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2012, 17:09

Re: Co myślicie o homeopatii?

18 paź 2012, 10:48

Ja nie wierzę w homeopatię, raz pediatra leczył w ten sposób moją córkę i nic to nie dało. Homeopatia to wymysł, natomiast wierzę w zioła, bo i mnie i córcię leczą.

tretinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:24

Re: Co myślicie o homeopatii?

21 paź 2012, 14:22

placebo i tyle, przestan uzywac bo z pewnoscia nie pomoze dziecku.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość