liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Viburcol na receptę?

27 wrz 2012, 12:49

Byłam dzisiaj w aptece i Pani przede mną chciała kupić viburcol właśnie, pamiętam, że te gdyby nie te czopki mój maluch przepłakałby kilka nocy więcej, wiem, że kupowałam go bez recepty, a teraz aptekarka mówiła, że na receptę, wiecie coś na ten temat? od dawna tak jest? lekarz mi mówił, że to bezpieczny lek, coś się zmieniło?

Awatar użytkownika
tradycyjka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 23:00

Re: Viburcol na receptę?

27 wrz 2012, 14:35

A to pierwsze słyszę, żeby viburcol był na receptę, jeszcze z pół roku temu kupowałam go bez problemu w swojej osiedlowej aptece. Nie wiem jak teraz, bo dawno go nie potrzebowałam, ale z ciekawości zajrzę do apteki i zapytam. Zresztą to jest lek homeopatyczny, z tego, co kojarzę, więc nie powinien być na receptę :/.

karolgaro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:37

Re: Viburcol na receptę?

28 wrz 2012, 09:07

No właśnie, kupowało się bez recepty i nie było żadnego problemu, a teraz trzeba dodatkowo chocić do lekarza po bezpieczny moim zdaniem lek. Znalazłam taką petycje na ten temat nawet http://www.facebook.com/events/213517425442928. Mam nadzieję, że coś razem zdziałamy:)

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: Viburcol na receptę?

28 wrz 2012, 11:18

Niestety jest na receptę,ja też go chciałam kupić jakiś czas temu i farmaceutka mnie poinformowała że niestety jest już tylko na receptę :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
tradycyjka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 23:00

Re: Viburcol na receptę?

29 wrz 2012, 13:47

Ale nie wiecie, skąd to całe zamieszanie z tym viburcolem? Skład się zmienił czy co? Dla mnie to niedorzeczne, żeby lek homeopatyczny był na receptę, zwłaszcza, że nie było po nim żadnych skutków ubocznych. Ma szereg różnych zastosowań, nie tylko na kolki i bolesne ząbkowanie, ale też w stanach niepokoju czy rozdrażnienia przy infekcjach. Można spróbować z tą petycją, a nuż uda się coś wskórać.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Viburcol na receptę?

29 wrz 2012, 18:29

hm myślę, że to co piszą właśnie w tym wydarzeniu na fejsie może być prawdą, duże koncerny się zmówiły i narobiły tylko problemów, paracetamol kupisz przecież bez recepty, a po bezpieczniejszy lek musisz się wystać w kolejce do lekarza, PARANOJA! z tego co wyczytałam to zmienili lekko nazwę czopków, wcześniej był viburcol n bez recepty a teraz jest viburcol c na receptę...
ja już podpisałam petycje, kto może to podpiszcie, to chwilka.

peperomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2012, 00:46

Re: Viburcol na receptę?

05 lis 2012, 20:45

zawsze cos wymysla, zeby utrudnic zycie ;) a co do nazwy to macie racje, to jest viburcol C- ten na recepte. Tak w ogole to od tego czasu minelo juz kilka tygodnii, nadal jest na recepte czy moze to jednak wycofali ?

karolgaro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:37

Re: Viburcol na receptę?

06 lis 2012, 16:21

No właśnie, jak to jest? udało się nam, bo wyszłam z życia "internetu" na trochę i nie wiem nic co się dzieje i na jakim etapie jest wszystko. Mam ciche nadzieje, że wszystko wróciło do normy.

holo99
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2012, 17:38

Re: Viburcol na receptę?

02 gru 2012, 17:40

Nie mam pojęcia,jak to się wszystko skończyło.Trzeba w takim razie przeszukać Internet.Co do leków natrafiłam ostatnio na coś szokującego:/ Paracetamolu u dzieci łatwo przedawkować i może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.Leki homeopatyczne są znacznie zdrowsze.

Awatar użytkownika
tradycyjka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 23:00

Re: Viburcol na receptę?

25 mar 2014, 23:18

A słyszałyście, że viburcol znowu jest sprzedawany bez recepty? Widać, podpisywanie petycji coś dało. W końcu leki homeopatyczne na bazie ziół nie powinny być na receptę. Tym bardziej, że są całkowicie bezpieczne.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość