Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: wiosna-lato 2013

15 lis 2012, 20:35

Tibby moja jako 1,5 r dziecko tez nie mowila alemowie dosc to dyskomfort dla dziecka bez pieluchy to ulga,na sile nauczylam tydzien placzu i zasikane rzeczy az wkoncu sama pokazywala ze chce na nocnik i sama zaczela siadac, i jak reka odjal, uwazam ze najlepsza pora wlasnie do oduczenia to do 2 lat, potem coraz ciezej, moja kolezanka oduczyla jak mial 4 lata bo nie chce. Wyobrazacie sobie 4 latka walacego w pieluchy?okropne

No ale kazda robi jak uwaza to tylko moje doswiadczenie

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

Re: wiosna-lato 2013

15 lis 2012, 23:54

Dziewczynki ja Was dopinguję ile się da w tych Waszych dolegliwościach ciążowych i przy każdej wizycie u gna !@#$%^&*

Tibby Tobie jeszcze nie gratulowałam! Zdrówka w ciąży i dużo cierpliwości, chociażby w pracy która nie daje wytchnienia.


Co do pampów to ja również mam swoje zdanie. Mój Granio ma 3 lata i na noc regularnie jeszcze zakładam mu pampersy. Wole pominąć stres jego, mój męża i dążyć do celu powoli a nie trupach. Każdy ma swoje sposoby. A ja mam taki, dość delikatny ale działa i cieszę się z tego. Trzeba tu brać pod uwagę nie tylko wiek dziecka i determinację, ale to na co możemy sobie tak naprawdę pozwolić.
U mnie była taka sytuacja że jeśli żłobek by z nami współpracował jak należy to pewnie pampów byśmy się pozbyli znacznie wcześniej. I jeśli któreś z nas nie pracowało by to też było inaczej. A że czasu dla siebie mieliśmy bardzo mało to niestety tak to się wszystko potoczyło. Pewnego dnia się zmartwiłam posikiwaniem synka i poszłam do lekarza ale zostałam uspokojona, bo lekarka mi powiedziała, że każde dziecko ma swój czas na to aby dorosnąć do tego żeby zrzucić ten jak ja to nazywam ciężar z pupy. Dla porównania podam przykład córki mojej siostry. Ona o rok wcześniej pozbyła się tego, ale sytuacja w przedszkolu była jasna a siostra wywierała dużą presję na małej i efekty były. Ja nie miałam serca a i tak się doczekałam.
Wyobrazacie sobie 4 latka walacego w pieluchy?okropne
Bywa i tak, ale ja nie oceniam... Może i okropne ale na każdego przyjdzie czas, żeby nie walić w pieluchy...

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:08

Ja sobie zakładam, ze jak dziecko będzie na tyle rozumne, że wie co to siusiu i co to nocnik to od razu zacznę używać tetrowych pieluch i tych pieluchomajtek aby nie ciekło po nogach. Wiem, będą pewne odparzenia i inne bolączki, ale wolę miesiąc się przemęczyć tak niż kolejny rok lub dwa z pampersami. Pempersy są wygodne ale niezbyt rozwijające.
Też nie chciałabym używać smoczka :ico_nienie: , ale to życie pokaże :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:23

Pempersy są wygodne ale niezbyt rozwijające.
to samo pomyślałam.
Zapytajcie swoich mam, jak my mieliśmy tylko pieluchy tetrowe to jak długo to trwało nim zaczęliśmy korzystać z nocnika :ico_oczko:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:33

Ja ostatnio jak bylam u tesciow to taka wyszla rozmowa na temat pieluch tetrowych i moj maz stwierdzil ze nie bedziemy uzywac pampersow tylko pieluchy tetrowe bo tesciowa zaczela gadac ze to jest lepsze i tansze... i moj maz tak sie nakrecil jak jego matka zaczela gadac o tych pieluchach tetrowych ze szok ! potem nie szlo mu przetlumaczyc ze takie male dziecko robi czesto kupke i trzeba bedzie to non stop prac a ja jestem wygodna i nie ebdzie mi sie chcialo. tesciowa zaczela mowic ze jak urodze to bedzie wiosna i takie pieluchy tetrowe moment na balkonie wyschna itd. szkoda gadac kobieta dziwna. w XXI wieku juz nikt nie uzywa pieluch tetrowych tylko pampersy. rozumiem ze mozna z czasem jak juz dziecko bedzie wieksze zakladac tetrowe zeby oduczyc w ogole pieluch juz ale nie jak dziecko jest male...

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:37

a co do smoczkow to smoczki sie przydaja ale w szpitalu po porodzie bo dzieci czesto placza i wtedy zazwyczaj kobiety daja smoczka dzieciom a w domu juz nie uzywaja. moja siostra w szpitalu dawala smoczka synkowi ale po wyjsciu ze szpitala do domu juz nawet synek jej nie chcial smoczka i w ogole nie uzywala nigdy.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:45

no pampersy lepsze dla malutkich dzieci, ktore kupkają 3 razy dziennie, ale tylko do czasu :) mam nadzieję, że moje też nie będzie dopominało się smoczka :)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:58

witam :), Szymuś w przedszkolu , a ja leniuchuje,

ja oduczyłam pieluch synka jak miał ok 2 latka, często sadzałam go na nocnik, pielucha była sucha, aż w końcu ją zdjęliśmy :),

jeśli chodzi o smoczek to w szpitalu nam się akurat nie przydał, ale w domu to mu zawsze dawałam tylko do zasypiania, a potem go wyjmowałam, ale to też gdzieś było do ok 2 roku, jednego dnia gdzie mi się zapodział ten smoczek i powiedziałam mu że nie mogę znaleźć i nawet o niego nie wołał :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2012, 10:59 przez donatka26, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 10:59

Co do odpieluchowywania to Jasio długo już chodzi bez pieluchy ale ciagle przez wakacjie zdarzało mu sie zsiusiac ale coraz rzadzie az wkońcu ok . pieluszek nie trzeba używac tetrowych jest teraz natyle fajnych wielorazówek że niema potrzeby zwijac tetry wystarczy kupić gotowe wielorazowego uzytku Jak potrzebowałam pieluszki przy oduczaniu siusiu to uzywalm tylko wielo kieszonki albo formowanki ostatnio wyposarzyła sie w kopaktową i powiem wam że super sprawa bo piorem i mam zawsze niemusz sie martwić że mi jednorazowych braknie pozatym to materiał na pumie a nie plastkik

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 11:06

Monika to Cię uspokoję, mąż mojej siostry też się tak nakręcił przy pierwszym dziecku na tetry, ale bardzo szybko mu przeszło kiedy zobaczył jak często dziecko potrafi zrobić kupkę. A siostra powiedziała mu że ma gdzieś pranie tego i jak chce to niech sam pierze i przebiera.
Zapytajcie swoich mam, jak my mieliśmy tylko pieluchy tetrowe to jak długo to trwało nim zaczęliśmy korzystać z nocnika
no moja teściowa opowiadała że mój mąż zaczął korzystać z nocnika kiedy miał 6 miesięcy czyli wtedy kiedy zaczął siadać. Ja jednak staram się nie porównywać tamtych czasów do tych z tego względu, że młode mamuśki teraz muszą szybko wracać do pracy i zwyczajnie brak czasu na to aby upilnować dziecko i sadzać je na nocniku kiedy tylko się zauważy że mu się chce. Chodzi mi tu o czas w którym mamy są w pracy a dzieci są pilnowane przez kogoś innego.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość