Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 12:19

No to się zaczęło. Nasze "idealne" dziecię pokazało na co go stać.

Po pierwsze - funkcja wstawania na nóżki opanowana do perfekcji, niezależnie czy przy kaloryferze, ścianie czy w łóżeczku, nawet lampka stojąca na ziemi jest wystarczająca.
Po drugie - przestawianie nóżek prowadzi do celu, potrafi przy fotelach czy kanapie przejąć nawet cały pokój jak coś tam dojrzy.
Po trzecie - raczkowanie już nie jest fajne.
Po czwarte - po co leżeć w łóżeczku i spać (zasypiać samemu), lepiej wstać, gryźć szczebelki i wołać, płakać.
Po piąte - po co spać w nocy jak można w dzień. Miałam niespodziankę w nocy - królewicz obudził się o 3 i nie miał zamiaru spać tylko ćwiczyć umiejętność wstawania. Cały dom postawił na nogi. Po 4 poległ udobruchany butelką mleka (które było już dobry tydzień temu odstawione w nocy). A teraz od 10.00 śpi (oczywiście po arii w łóżeczku).

Nikt mnie nie przekona, że mniej problemowe większe dziecię niż mniejsze :-D
Ślina leci ciurkiem z buzi..., czyżby kolejne zęby? Plucie śliną, też jest fajne.

Macierzyństwo każdego dnia zaskakuje :-D

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 12:42

dzwoneczku kochana, strasznie mi przykro :ico_pocieszyciel: trzymaj się jakoś :ico_pocieszyciel:
rybka miałam tą samą pozycję zaproponować. położna pokazała mi ją, jak powiedziałam że małemu nie bardzo podoba się prawy cyc :ico_sorki:
biniu no to masz super artystę.. ja się tam nie śmieję, bo mnie czeka to samo- co prawda mój jeszcze nie raczkuje, ale z chodzika elegancko można piekarnik i szuflady otwierać- a jaka zabawa jest jak się z szuflad skarpetki swoje po pokoju rozrzuca :ico_haha_01: kupiłam jemu samochodzik ze światełkami- nie interesowały go kolorowe światełka, mrugająca antenka czy super muzyczka- on tylko szukał jakby tu rozmontować te kółeczka co się tak pod spodem tak fajnie kręcą :ico_haha_01: a jakie nerwy toto małe pokazuje jak coś się jemu zabroni :ico_noniewiem:
a dziś w nocy może pełnia była czy coś, bo mojemu też odwidziało się spanie o 3 nad ranem :ico_noniewiem: pomijam że co 2 godziny budził się z wielkim krzykiem :ico_sorki:
u nas już obie górne dwójki przebiły się, dolnych póki co ani widu ani słychu- więc może parę dni spokoju będzie :ico_sorki: a ogólnie to Piotrek wędruje po całym tapczanie- kawałek przeturla się, kawałek odepchnie.. coraz lepiej wychodzi jemu pozycja do raczkowania- wczoraj nawet zaczął bujać się do przodu i tyłu ale równowagę stracił.. no i najlepsze- mówi mama, dada i papa :ico_haha_02: ale śmiesznie to mu wychodzi, bo widać po mince że się mocno stara cokolwiek powiedzieć.. normalnie syn mi dorasta :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 12:53

biniu, no nie, łatwiej raczej nie będzie :ico_haha_01: Udowadnia mi to mój już 8 latek każdego dnia.
A co do wstawania w nocy, ot nowa umiejętność. Siła rozwoju taka jest. Gdyby dziecku była obojętna nowa umiejętność to niczego by się nie uczyło. To ćwiczy i po nocach. :ico_oczko: Wytrwałości :ico_haha_01:
Mój póki co ćwiczy jedzenie po nocach. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 16:23

witam laseczki.... dos dlugo nie nie bylo ale mala daje mi niezle popalic I nie mam za bardzo czau ani ochoty :ico_sorki: w nocy budzi sie czasami 3 razy ... :ico_placzek: a ta w ogole to mamy juz 3 zabki :D I wazymy 8 kilo :-D

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 22:22

Dzwoneczku strasznie mi przykro [*] :ico_placzek:

U nas nocki straszne Ulka sie budzi ze 100 razy i ciumka cyca na przemian ze smokiem nie mam sił a rano trzeba wstać do pracy :((( podejrzewam ząbki ma już wie jedynki dolne i chyba idą jej następne kilka razy w nocy jej smaruję żelem to wtedy na godzinke jest spokój.

Rybko Ula tez lubi bardziej jedego cycusia prawego woli i to widać gołym okiemże prawą pierś mam większą bo częsciej przystawiam w nocy to ulce obojętne z której je ale w dzień karmię ją z pod pachy tak jak na tym zdjęciu.

Pozdrawiam wam dziewczynki :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

19 lis 2012, 22:51

biniu - ladne tempo Czarus ma:)

Asienka - dzis nawet poprobowalam i zjadl,a pozniej na wieczor,jednak wolal tradycyjnie -ciezko za nim nadarzyc :)

No i widze,ze Twoj synek tez juz chce ruszyc w swiat za Czarkiem :)

Szymek ma teraz laskawszy okres,bo nawet troche w lezaczku posiedzial - duzo sie slini,obiadow jesc nie chce,kaszek nie chce,sztucznego mleka,ktore mu podalam w akcie desperacji - tez nie chce - tylko cycki. No i mowi tata :) Malo swiadome to raczej,bo on generalnie duzo gada i krzyczy - aga ga,a da da,tata,agaaaaaa i tak wkolo :)
A zebow brak...

Martalka - Szymek tez w nocy je,budzi sie okolo 1,3 i 6 - jak za noworodka,a jak ma dobra noc,to potrafi dopiero o 3 sie obudzic i spi do rana.

Asiab - wspolczuje tych nocek :(

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

20 lis 2012, 01:13

Rybko, Jaśko też tak gada :ico_brawa_01: Najczęściej jak się cyckiem napoi, odczepia się, i mi prosto w oczy "opowiada", potem wielke AAAAMMMMM i chwile znowu je, i znowu gada :ico_haha_01: A ja pękam ze śmiechu :ico_haha_01:

Zaraz pewnie pobudka numer 1.
Nie wiem czy jest sens zasypiać tylko po to by zostać wybudzoną zaraz jak tylko pierwszy sen zacznie łapać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

20 lis 2012, 12:45

asiab nie martw sie... moja Oliwka tez sie budzi czesto po to aby lezec ze mna w lozku I sie przytulac I przy cycusiu drzemac :ico_sorki:
rybka :ico_smiechbig: moja tez gada "tata" ale po grecku ale to raczej brzmi... - a baba ba baba ba ma ... - he mama juz nie mowie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

20 lis 2012, 22:08

A ja pękam ze śmiechu :ico_haha_01:
- no ja tak samo :-D
Nie wiem czy jest sens zasypiać tylko po to by zostać wybudzoną zaraz jak tylko pierwszy sen zacznie łapać :ico_noniewiem:
- hehe,ja mialam tez takie dylematy i najczesciej jak czekalam,to akurat byla ta laskawa noc,kiedy szanowny pan budzil sie o godzinie 3 ;-)
moja tez gada "tata" ale po grecku
- tez dobrze :-D

U nas dzis fajny dzien,tylko wciaz martwe sie tym jego nie jedzeniem! Niby skonczyl 7 m-cy,jednak urodzony miesiac prawie przed terminem,wiec moze jeszcze moze jechac na tych cycorkach,co ? Jak myslicie? :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

21 lis 2012, 00:00

Rybka, wg mnie, może spokojnie. A nie ciągnie go by złapać coś z talerza od was? Jak go ciągnie, to zawsze dokładaj coś co się dla niego nada- jakieś warzywko. Ja chcę sobie kupić książkę kucharską do poradnika "bobas lubi wybór" bo brak mi pomysłów na bobaskowe jedzenie. I ogólnie na jedzenie dla dzieci. I ogólnie bobasy lubią wybór. Zdrowe dziecko wie co ma łapać :D Tylko dać możliwość.
Nuda powala w naszym menu. :ico_oczko:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość