Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

21 cze 2012, 08:50

skrzypowita, albo jakiś inny suplement diety. ja łykam jeszcze tran w kapsułkach. włosy mam silne i zdrowe. a dość często maluję, suszę, prostuję.
dodatkowo odżywki. tu już musisz sama dopasować jaka najlepiej by Ci pasowała. ja używam fructisa maseczki jedno minutowej.
na efekty trzeba jednak troszkę poczekać :))
co do diety to nie stosuję nic szczególnego.

Awatar użytkownika
MarKospl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2012, 22:38

02 wrz 2012, 23:06

Jeśli chodzi o suplementy diety to wybieraj te, które zawierają wyciąg z pokrzywy czy skrzypu polnego. Pomocna jest też czarna rzepa. Nie tylko wpłyną zbawiennie na Twoje włosy, ale również skórę i paznokcie. Jak chcesz mieć mocne włosy to zrezygnuj ze związywania ich w ciasne kucyki czy koki. W kosmetykach do włosów również szukaj ekstraktu ze skrzypu, pokrzywy i czarnej rzepy. Dodatkowo możesz pić z nich herbatki.

MACROVITA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:57

05 wrz 2012, 19:08

Trzeba uzupełniać takie mikroelementy które każda kobieta traci podczas okresu- żelazo, cynk, selen, w przeciwnym razie odbije sie to na kondycji włosów!
Jeśli w twoim pożywieniu bedzie za mało witamin czy białka- włosy stracą połysk i będą łamliwe. Kolejna zasada- żadne kosmetyki nie uzupełnia właśnie tych braków witaminowych! włos odżywia sie również od środka, od cebulki po same końce!
Witaminę F, która ma dobroczynny wpływ na wygląd włosów, znajdziesz m.in. w kiełkach pszenicy, migdałach, nasionach słonecznika, orzechach, awokado i oleju roślinnym. Sygnałem niedoboru tej witaminy może być łamliwość włosów i łupież.
Warto również łykać tabletki na włosy (są one również na paznokcie) ze skrzypem polnym, a z resztą łatwo znaleźć takie produkty. Ale pamiętaj, najistotniejsza jest pięlęgnacja. To czy przesuszasz włosy suszarką, czy spłukujesz szampon dostatecznie mocno, czy w ogóle stosujesz szampon do swojego rodzaju włosów.

blacklilly
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 08:03

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

02 paź 2012, 12:28

Myślę że skuteczne będą specjalne suplementy diety :) mojego doświadczenia one bardzo pomagają :) polecam!

k000las
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2012, 19:37

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

09 paź 2012, 17:39

Wg mnie przedewszytkim musimy pamietac o tym ze wlosy uwielbiaja żelazo, witaminkę A, kwas foliowy, biotynę, witaminy z grupy B, białka i nienasycone kwasy tuszczowe. Dobrze wplywają też cynk magnez oraz krzem:)Dobrrze na kondycję włosów wpływa tez beta - karoten zawarty w żółto-pomarańczowych i czerwonych owocach lub warzywach (np. będzie to marchew, brzoskwinia, papryka, jabłko).Kiedyś kolezanka powiedziala mi ze je galaretki te slodkie i te np z drobiu i mowi ze to pomaga;)ja nie próbowałam więc nie wiem. Być moze dlatego ze w warzywnych galaretkach występuje duża ilość warzyw itp. Nie mozemy zapominac o (zielonych)warzywach, soczewicy, drożdżach, orzeszkach, brokułach i kalafiorze, i np. o produktach nabiałowych a takze o kielkach zbozowych. Nie powinno sie jesc za bardzo slodkich owocow, produktow bogatych w duze ilosci cukru, poniewaz węglowodany powodują szybkie przetluszczanie się a nawet tłusty lupiez. Ja do takiej diety stosuję ostatnio np. odżywkę do wlosów farbowanych Link usunięty przez obsługę forum no i mogę stwierdzic ze wloski nabierają ladnego blasku:))
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MonikaKosmyk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2012, 04:01

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

16 lis 2012, 03:15

Ja polecam suplementy diety dobrać, albo udać się do dietetyka, który dopasowuje dietę do potrzeb organizmu, bo każdy organizm jest nieco inny.

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

20 lis 2012, 12:17

Może warto najpierw zrobić sobie badania, sprawdzić czy brakuje mikroelementów i witamin, a potem uzupełniać ich brak. A nie zaszkodzi brać suplementów, może Skrzypowita, albo belissa.

Woziaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:04

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

18 sty 2016, 15:07

Jedzenie nie wpływa na włosy. :) Chyba że jesz jakieś dzwine chemikalia.


____________________________________________________________________________________________________________________________________________
http://www.buldeckawozniak.pl

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

19 sty 2016, 09:25

nie zgodzę się z Tobą bo odpowiednia dieta ma bardzo duży wpływ na kondycję naszych włosów.

Polianna1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2016, 14:48

Re: co jeść by mieć zdrowe włosy?

05 lut 2016, 15:10

Ja brałam skrzyp polny. Bardzo polecam stosowanie oleju kokosowego na włosy. Włosy zdrowiej wyglądają i lepiej się układają.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość