Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 21:30

Dziewczynki mam do was pytanie - otoz na mikolajki chce zrobic Tiramisu - i mam problem z alkoholem - ja nie mam bede jadla ale goscie tak:) - mam w domu wodke, miod pitny, wino, wiśniówke -ktory z tcyh alkoholi moge dodac? Myslalam o wodce i dokupic aromat migdalowy? Kupno alkoholu nie wchodzi w gre- predzej zrobie inny placek:)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 21:51

Mamusia w życiu nie robiłam tiramisu ani żadnego innego ciasta do którego się dodaje alkohol więc Ci nie pomogę.

Ja byłam w kinie z Tomkiem i siostrzenicą na Dino Mama. wynudziłam się strasznie ale Tomkowi się podobał i jeszcze Mikołaj był w kinie więc podwójna radocha :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 22:11

Dziewczynki mam do was pytanie - otoz na mikolajki chce zrobic Tiramisu - i mam problem z alkoholem
Ja zawsze zaparzam ekspresso i do tego wlewam trochę spirytusu i tym nasączam :ico_oczko: Więc jeśli dodasz wódkę to myślę że będzie ok...a dlaczego Ty nie masz jeść? Kawałeczek pysznego tiramisu nie zaszkodzi Marysi :ico_oczko:
Ja byłam w kinie z Tomkiem i siostrzenicą na Dino Mama. wynudziłam się strasznie ale Tomkowi się podobał i jeszcze Mikołaj był w kinie więc podwójna radocha :ico_brawa_01:
Ja dzisiaj byłam z Jolką i dwoma starszymi bratanicami na bajce pt. "Renifer Niko ratuje brata"...w 3D więc całkiem miło się oglądało :-D
link nie dzialał i w koncu zmieniłam, zoabczcie teraz :ico_sorki: na gorze :ico_oczko:
a ja żadnego linka nie widzę :ico_placzek: Też chcę zobaczyć :ico_sorki:

Kasiala bądź dobrej myśli... usunięcie woreczka teraz to zabieg laparoskopowy więc siostra szybko dojdzie do siebie. I trzymam kciuki żeby te inne podejrzenia się nie sprawdziły :ico_sorki:

Gosia pytałaś czy już przeszliśmy na spaceówkę...chwilowo :-) Spacerówka x-landera składa się razem ze stelarzem więc zajmowała dużo mniej miejsca w bagażniku niż gondola. A że zakupy zapowiadały się prawie całodniowe to nie miałam sumienia cały czas trzymać małego w foteliku samochodowym. Spacerówkę rozłożyliśmy i przynajmniej miał wygodnie do spania :ico_sorki:

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 22:22

hej wieczorkiem,
tiramisu nie robiłam, ale zjadlabym..na pewno Quanchita Ci swietnie doradziła z tym alkoholem, ja chyba tez dodalabym po prostu wodki, mniam :ico_oczko:

Gosia - no fajnie fajnie z tymi godzinami pracy, gorzej z kasiorką :ico_oczko: ale cos za coś i rozumiem Cie z tym podejściem do spania syna, tez bym wybrala taka opcje na twoim miejscu..zreszta wiele jest takich domów w dzisiejszych czasach

zazdroszcze Wam tych wyjść do kina, my siedzimy w domu (tzn az tak nie siedzimy bo moja Laura to juz nawet ze mna w stolicy była hehe ale nie dla przyjemności a z konieczności), z różnych powodów, a żal mojego starszaka, ale może na wiosne jakos sobie odbijemy

Quanchita - a u siebie w kinie byliście czy w Poznaniu?my zazwyczaj do plazy cinema city chodzimy

co do linka, hm wczoraj wklejalam, powklejałam tez zdjęcia, ale potem usunełam wiekszość :ico_wstydzioch: jakos tak nie lubię :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: tzn nie dla wszystkich :ico_wstydzioch:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 23:32 przez Aleksandrowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 22:48

dzieki - dodam w takim razie wodke:)
Aleksandrowicz sliczne dzieciaczki - sama słodycz.
Ja dzisiaj jestem padnieta - caly dzień bawiłam sie z Marysia - dawniej spała 3 razy dziennie a teraz od kilku dni ma tylko 2 drzemki i jakos sie nie przestawilam. Wczoraj tez nie zjadla na noc kaszki i w nocy wstawalam czesto wiec rano wypruta bylam. Teraz tez na raty jadla i kaszki niewiele wiec nie wiem jak pospi dlugo:/
ogolnie moje dziecko wszytsko szybko nudzi - musze tanczyc, spiewac, czytac ksiazki, pokazywac obrazki, na macie sie z nia bawic itp i ciagle czyms ja zajmowac bo inaczej zaraz marudzi - najbardziej jednak lubi byc noszona- straszna z niej ciekawska do szafek ciagnie - wyjmuje bibeloty i zrzuca na ziemie. Mam do was pytanie czy wasze dzieci zaczely cos mowic? Mojej sasiadki coreczka 5 grudnia skonczy 4 miesiace i ponoc wola ciagle mama a mojej Marysi sie nawet nie zapowia cokolwiek powiedziec.

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 23:11

Aleksandrowicz sliczne dzieciaczki - sama słodycz
czekam teraz na wasze dzieciaczki :-)

co do "mowy" naszych maluszków, wg mnie tamto dziecko po prostu sobie głuży, bo w 4-5 miesiacu typowe jest jakies tam głużenie, głosne piski, smiechy, jakas tam melodia języka powtarzana, dopiero w 6 miesiacu typowe jest gaworzenie, mroczenie przez gardło...moja mala dopiero niedawno wlasnie zaczeła gaworzyć a juz ma skonczone 5 miesięcy zaraz 6 skończy, a z kilka dni gaworzy typu gigi, gaga, predzej jakies tam aa aaaaa było jedynie jakby cos mowiła do nas tym "a" takie zdanie aa aaa :ico_oczko: a najwiecej do brata nawija i znim zreszta sie śmieje, cieszy na niego najbardziej, dziś tez dzieki niemu tak gaworzyła, jak sie wyglupiali przed spaniem, tzn jak brat szedl spać i były bajeczki i kolysanki, bo mała ma ostatnio cięzki zasypianie :ico_noniewiem: juz kilka razy ja dokarmiałam teraz bo sie ostatnio ciagle wybudza

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 23:25

Aleksandrowicz piękne dzieciaczki :ico_brawa_01: Synek blondasek a córcia póki co czarnulka :-) U mnie oboje blondasy...po rodzicach :ico_haha_01:
Quanchita - a u siebie w kinie byliście czy w Poznaniu?my zazwyczaj do plazy cinema city chodzimy
A to Ty z Poznania? Do Plazy na filmy chodziliśmy z mężem często póki dzieci nie było. A teraz tylko nasze małe szamotulskie kino wchodzi w grę. Dzisiaj np bratowa zgodziła się zostać na 2 godzinki z Tymkiem (między karmieniami) a ja w zamian wzięłam bratanice do kina. Do Poznania to już cała wyprawa...przynajmniej godzina na dojazd w obie strony no i aż żal po sklepach nie polatać jak jest się już w Plazie :ico_haha_01: (swoją drogą to wczoraj tam właśnie na zakupach byliśmy)

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 23:30

Quanchita - w Poznaniu kiedys mieszkaliśmy i tez często bywaliśmy w cinema :ico_oczko: w poznaniu rodziłam synka, a od ponad 3 lat mieszkamy w nowym tomyslu, to moze się kiedys w tej plazie spotkamy haha?my tez czesto tam jezdzimy, tzn jesli jedziemy, bo w poznaniu ostatnio rzadko jesteśmy, atrakcja plazy to tez pizza hut dla mojego synka:ico_oczko:
no młody blondas, a mała od początku czarnulka, w szpitalu na nia cyganeczka mówili haha, my blondyni nie jesteśmy, ale i blondynów i ciemnych mamy w rodzinie, zarówno u rodziców męża jak i moich

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 23:33

czekałam Quanchita na Ciebie cobys zobaczyła nas i teraz znów usunęłam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 gru 2012, 23:36

czekałam Quanchita na Ciebie cobys zobaczyła nas i teraz znów usunęłam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Obejrzałam :ico_sorki:
Co do "gadania" w wieku 4 miesięcy to to naprawdę jakieś cudowne dziecko musi być :ico_oczko: Raczej powiedziałabym tak jak Aleksandrowicz, że mała sobie takie sylaby akurat upodobała. Tymek np lubi bu-ba :ico_haha_01: A Jola ciągle powtarzała ta-ta-ta-ta-ta i też jako pierwsze słowo powiedziała tata jak miała 7m-cy a mama dopiero jak miała 9m-cy. Z ciekawości zapiski odkopałam :ico_oczko: I też 9m-cy miała jak zaczęła pięknie raczkować. Ciekawe czy mój mały gnom też będzie chciał latać po czterech:)
to moze się kiedys w tej plazie spotkamy haha?my tez czesto tam jezdzimy,
Możemy kiedyś zrobić mały meeting i dogadać się jak jeszcze Gosia będzie u szwagra pod Poznaniem :ico_oczko: Ogólnie nasz wątek jest dość mocno porozrzucany po całej Polsce.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości