Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 13:32

ja tez juz o 22 ide spać :-)
Zazdroszcze spania do 11,mały już zawsze od 7 na nogach...ostatnio do 10-11 spalam w lipcu :-)

My już po spacerku,kupilam małemu na mikołaja skarpetki z grzechotką,przyszly jego zimowe butki i w lumpeksie znalazlam fajna koszule i bezrekawnik dla niego.
Teraz drzemka,ja jak zwykle robie pranie.Na 15 mamy kontrole u kardiologa - już ostatnia ze wszystkich zaleconych po wyjsciu ze szpitala. Mam nadzieje,ze ten przeciek miedzyprzedsionkowy zniknal. ( to podobno fizjologia dla wieku).
Popoludniu jedziemy odebrac nianie elektroniczna.
Moja mama znowu chora wrrr,ale ciesze sie bo moj brat dostal prace!!!!
Teraz mial tragedie z kasą bo w poprzedniej pracy wypłata zalezala od ilosci transportow,a jest martwy okres w budownictwie i w tym miesiacu dostal wyplaty 500 zł...a tu dziecko,oplaty,swieta....dól masakryczny.A teraz ma miec stala pensje i jest bardzo zadowolony wiec ja tez :-) W tym miesiacu mu pomagamy finansowo a w syczniu juz powinno byc lepiej.

Dziewczyny po urodzeniu dziecka jestem tak wrazliwa,ze szok.Wczoraj ogladalismy jakis serial i taM polica zabierala ojcu dziecko i to dziecko tak plakalo ,a ja razem z nim....nie moge patrzec na takie rzeczy bo od razu rycze.W innym serialu babka poronila i ja znowu 15 min placzu...jakas taka beksa jestem,ale we wszystkich dzieciach od razu widze Marcinka i wlos mi sie jezy na glowie,ze moglby w jakikolwiek sposob cierpiec - maz mowi ze mi zabroni TV ogladac :ico_noniewiem: :ico_oczko:

Ale sie rozpisalam :-)
Marta26 sliczne zdjecie w podpisie - Agatka ma cudne oczy!!!!!!!!!

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 13:39

Aleksandrowicz ta, jestem pedagogiem. A co do matematyki to 3latki w przedszkolu uczą się dodawać i odejmować w zakresie 5ciu, uczą się wyrażeń " mniej", "więcej", " tyle samo". Teraz w 4latkach Matylda uczy się operacji matematycznych w zakresie 10ciu.
Ja obawiam się tylko tego, że szkoła nie będzie przygotowana- trzeba wiedzieć ile minut 6latek potrafi się skupić na jednej rzeczy, jak powinna być propocja czasu na naukę i zabawę, itp.
Nie wspomnę już o rzeczach natury technicznej- np. świetlica dla maluchów ( bo u mnie będzie to rzecz niezbędna); oddzielenie maluchów od starszaków ( póki co u nas w szkole jest jeden gmach dla podstawówki i gimnazjum; tak samo z szatnią).

A co zostawania na drugi rok w pierwszej klasie jestem przeciw ( to odnośnie postu Marty).

A z innej beczki- bo nie pisałam Wam- byłam w sobotę z Marcelką u pediatry na dyżurze, bo ciągle ten kaszel ją męczył. I tam lekarz bez specjalizacji osłuchiwała Ją z 15 minut ( co chwila przystawiała stetoskop do noska, bo Mała miała ostry nieżyt); w końcu postawiła diagnozę: zapalenie oskrzeli. Mała dostała antybiotyk augumentin, ambrosol na odkrztuszanie. W poniedziałek poszłam z Nią na kontrolę do naszej pediatry i diagnoza: Mała ma oskrzela i płuca czyste!!! A te furczenia to z noska bzlo. Efektem tego Marcela jest niepotrzebnie na antybiotyku, a ambroslu nie podaje si dzieciom poniżej 1 r.z., a dawka antybiotyku byla za duza. Tak sie szkola mlodzi lekarze, szkoda ze na dzieciach
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012, 13:44 przez Tośka_30, łącznie zmieniany 1 raz.

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 13:42

Madleine to norma. Ja tez tak mam. Ostatnio ogladalam film Obława+ to o Żydach, ale sie naryczałam jak dzieci im odbierali

Kciuki za wizyte

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 13:54

Ostatnio ogladalam film Obława+ to o Żydach, ale sie naryczałam jak dzieci im odbierali
ja takich programów to nawet nie oglądam. Zawsze byłam straszna płaczka.
A co zostawania na drugi rok w pierwszej klasie jestem przeciw ( to odnośnie postu Marty).
też uważam że lepiej dwa razy w zerówce niz w 1 klasie. Ale czasem jak nie ma wyjścia to lepiej zostawić niż tyły ciągle. Bo jak raz się opóźni to ciężko nadrobić.
ja tez juz o 22 ide spać :-)
ja o 24 ale śpię do 8.

Madleine
fajne zakupy :ico_brawa_01: ja kupiłam Maksiowi w biedronce książeczkę fisher price
Obrazek

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 13:56

Gosia a kiedy kupilas

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 14:34

Tośka dzisiaj. Miało być od 3 grudnia były 3 zabawki ta książeczka takie klocki fajne duże i taka ośmiornica po 43zł. No i w jednej biedronce puścili tylko 5 sztuk w tym 4 wzięły pracownice a ja się obejrzałam dopiero wczoraj i już nie było a dzisiaj tak sobie poszłam po coś innego a tam do wyboru do koloru :ico_szoking: i mi pracownica powiedziała że dopiero wczoraj wieczorem dotarły. Więc masz dużą szansę że dostaniesz jeszcze.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 14:39

na allegro ta książeczka z przesyłką za 71zł jest :ico_olaboga: bo to dwujęzyczna
Obrazek

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 18:35

Gośka, lecę kupić :)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 19:20

Gosia bardzo fajna ta książeczka :ico_brawa_01: Szkoda że na to nie wpadłam. Może pod choinkę małemu kupię.
Na Mikołaja kupiłam taką zabawkę do kąpieli którą się do wanny przyczepia . Jak mały będzie już twardo sam siedział to mam zamiar kąpać dzieciaki razem w dużej wannie i wtedy mam nadzieję że się przyda.
Dla Jolki mamy szczoteczkę elektryczną, mikrofon bo ostatnio ciągle do dezodorantu śpiewa i coś słodkiego.

A wiecie co moja mała menda dziś zrobiła..tak nacisnęła Tymka na nosek że przez 10 minut się płaczem zanosił :ico_placzek:
Nie wiem co w nią wstąpiło...nigdy wcześniej żadnej krzywdy mu nie robiła :ico_olaboga: I sama powiedziała że zrobiła tak, bo chciała żeby mocniej płakał :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 gru 2012, 20:33

I sama powiedziała że zrobiła tak, bo chciała żeby mocniej płakał
:ico_olaboga: :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość