Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 15:36

Pierniczki też musze upiec, ale rzadna mi przepisu nie podesłała :ico_pocieszyciel:
Ja mam fajny przepis. Nie są twarde tylko takie fajne kruche:)

1kg mąki Wrocł.
125 ml miodu
250g masła
3 jaja + 1 żółtko (to jedno białko zostaw do smarowania pierniczków przed wsadzeniem do piekarnika)
1 łyżka sody
125 g cukru
1 łyżka kakao
opakowanie przyprawy korzennej

Miód zagotować z 4 łyżkami wody, przyprawą, cukrem i kakao. Pozostawić do wystygnięcia.
Masło utrzeć z jajkami. Wsypać mąkę, sodę i wlać przestudzoną miksturę z miodu.
Wyrobić ciasto, najlepiej ręcznie. Jakby było za miękkie to dodać jeszcze mąki (ja dodałam jeszcze małą szklankę).
Ciasto rozwałkować na grubość około 5mm i wykrawać ciasteczka.
Piec w piekarniku w temp. 150st przez 10-15 min. (Będziesz widziała po kolorze )
Powinno wyjść 120-150 sztuk...zależy od wielkości foremek :ico_oczko:
Dziewczyny mam pytanko, bo teraz zmienił się kalendarz wprowadzania posiłko- zaczynałyście od glutenu( czyli kaszki anny), czy nie stosowałyście sie do tych zaleceń???
Dla mnie ten nowy kalendarz to jakaś ściema...bo niby dlaczego miałoby się nagle zmienić?
Ja czekam z glutenem do 6mż. Moja lekarka widocznie nie była na tych nowych szkoleniach bo kazała tak jak z Jolką. Najpierw soczki potem przeciery, jabłuszko, marchewka i potem dopiero kaszki. Gluten kazała po 6 miesiącu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 15:50

a przed swietami chce troche polepic pierogów, uszka i pomrozić, boje sie jedynie, że potem mi sie porozlatuje to w gotowaniu, bo zazwyczaj jak lepie pierogi od razu gotuje
Ja zawsze mrożę bo jak już robię bałagan to też na kilka obiadów. I mrożę surowe. Są lepsze! Byle się nie posklejały podczas mrożenia. Najlepiej układać na tacy w zamrażarce i dopiero jak są już zamrożone to przesypuję do woreczków.

PS. Chyba trochę się dziś mądruję...przepraszam :ico_wstydzioch:

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 22:06

dzięki za przepis, a mogę je już upiec??? jeśli tak to w czym przechowywać- w pojemniku metalowym, czy może lepiej w kartoniku???
Ja chyba pierogi też zrobię wcześniej i zamroże...

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 22:22

dzięki za przepis, a mogę je już upiec??? jeśli tak to w czym przechowywać- w pojemniku metalowym, czy może lepiej w kartoniku???
Ja chyba pierogi też zrobię wcześniej i zamroże...
No my zawsze tak miesiąc, do 2 tygodni przed świętami piekliśmy. Powinno się je przechowywać w metalowych pudełkach. Ja mam część w metalowym żeby na święta było a resztę w plastykowym zamknięte...stąd wyjadamy na bieżąco :ico_oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 22:37

Ja już mam pełen relaks Kaja śpi w sumie od 18:30 z małymi przerwami na cycka i musiała ponudzić przy zaypianiu :)

M mnie wkurzył dzisiaj bo ma kaca bo popił torchę wczoraj i mu wszystko zawadza już się wkurzyłam i go :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: to trochę zmądrzał :-)

Ja jutro biorę się za pieczenie rogali a na 14 do dentysty i juz się boję :ico_chory: jejku ja wolę nogi rozkraczać niż gębę otwierać tak się boję bólu że nie do wiary... no cóż muszę wytrzymać a wiecie widzę ze tyle mam ubytków... dobrze ze częsciowa refundowane bo kasy brak....

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 22:46

Kasiala świetnie Cię rozumiem z tym dentystą. Ja też strasznie się boję :ico_chory: Jak już idę to potem jest ok. Ważne żebym wizyty umawiała raz za razem bo jak zrobię przerwę w leczeniu to znów się boję iść :ico_wstydzioch:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 gru 2012, 23:35

Kasiala a czemu nie bierzesz znieczulenia? Ja bez znieczulenia nie dam ruszyć zęba dla mnie to taki straszny ból :ico_chory: No i mam dwa popsute zęby w grudniu chcę zrobić jeden i w styczniu kolejny no i kamień do zdjęcia.

Fajnie z tymi piernikami ale ja nigdy nie robiłam, jakoś jest dużo innych ciast które wolę.

Co do glutenu ja mam straszny dylemat i sama nie wiem co robić. Tomkowi gluten podawałam po roku. Bo ja mam celiakię i wtedy była teoria że jak dziecko jest zagrożone to jak najpóźniej podawać gluten. A teraz wymyślili że żeby nie wywołać celiakię najlepiej podawać gluten w 5/6 miesiącu jak jest karmione dziecko piersią :ico_noniewiem: no i mi lekarka tak każe robić znaczy powiedziała tak ostatnim razem a ja że z Tomkiem po roku miałam no i ma doczytać i na szczepieniu powiedzieć co i jak. Ogólnie mądra ta moja lekarka sama podsunęła mojej mamie że mam celiakię jak nikt nie potrafił zdiagnozować.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

10 gru 2012, 10:57

kurcze znowu powiadomien nie dostawalam ;/ bede musiala Was doczytac...


U nas chyba zębole idą. Mały gryzie wszystko i wszystkich.Atakuje jak zwierzak - nawet nas po twarzy grzyei,apetyt słabszy tylko smoczek butelki gryzie ;/Wodnisty katarek ma od wczoraj no i wczoraj luzniejsza kupka...
Dzis mamy lekarza bo mielismy miec szczepienie to obejrzy.Ale wątpie czy zaszczepimy przez ten katar...
Dziś nocka koszmarna,małemu leciało z nosa,płakał bo sie krztusił gilami :ico_noniewiem: Masakra jakas...
Zobaczymy co dr powie


Tak wogole to pamietacie jak pisalam Wam o pracy mojego brata?
Okazalo sie,ze to oszusci...
Na rozmowie byla mowa o stanowisku kierowcy,pensja stala 2300 zł plus zwrot za benzynę,a co bylo w rzeczywistosci? Akwizytor sprzedajacy odkurzacze bez stałej pensji;/ jak mozna tak oszukiwać ludzi?? :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

10 gru 2012, 11:39

jak mozna tak oszukiwać ludzi??
to jacyś debile :ico_zly: i po co tak robić ludzi w konia??? Przecież i tak to wyjdzie na jaw :ico_puknij:
A mały rzeczywiście od zebów może być taki osłabiony.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

10 gru 2012, 18:06

no i rzeczywiscie ząbkowanie. Pani dr oebjrzala małego - katarek to przez ząbki. Brak apetytu też. Podobno ząbki już są tuż pod dziąsłami że patyczek o nie stuka więc czekaja nas teraz ciezkie dni :-(
Mał zaszczepiony - ma juz 78 cm i 7 kg :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość