gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 01:36

mad dzięki. Właśnie już doczytalam by nie używać chusteczek. No i suszarką suszyć. Zastanawiam się czy do tego pimafucortu wrócić? Czy może to był przypadek że po nim było gorzej :ico_noniewiem:
dobra lecę spać bo jutro muszę wstawać rano.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 09:58

Gosia miałam zapaść podczas cc, i dlatego w trakcie uśpili mnie zupełnie.Zaczely mi spadac parametry i dostalam drgawek na stole,koszmar.
No cc mialam przez tą wysypke,a wysypka przez hormony i gdyby czekali to byloby jeszcze gorzej niestety a juz bylam cała w ranach ;/

Co do pupki to wietrz ja jak najwiecej.Mad ma rację.Marcinek po szpitalu mial to samo.Az mu skóa schodziła po pęcherzach.Witerzenie pupy nam pomogla najbardziej bo on biedny lezal zaparzony w ten upal w szpitalu naubierany jak na zimę a tam 40 stopni no i z kupką po 3 h ;/ I był cały we fiolecie ( w szpitalu posmarowali) wlasnie ale to nasza lekarka sie chwycila za głowę i powiedziala,ze podobno nie mozna smarowac fioletem bo to pogarsza,

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 12:24

Gosia miałam zapaść podczas cc, i dlatego w trakcie uśpili mnie zupełnie.
:ico_olaboga: nic dziwnego że się boisz. Z drugiej strony wcale nie jest powiedziane że druga będzie cesarka.

Dzisiaj nie jest gorzej ale lepiej też nie, wietrzę już mi pościel zasikał :-D

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 13:08

Witajcie - jest pierwszy sukces :) Wczoraj po kaszcze 140 ml plus troche cyca Marysia spała od 20:30 do 4:30 poźniej cyc i dospała do 7 rano . Pierwszy raz sie tak wyspalam. Bałam sie dzisiaj jak bedzie z kupa po 2 dni kaszka plus zupka ale kupka byla oczywiscie twardsza troszke ale bez wiekszych problemów. Dzisiaj zrobie taka sama zupke i dodam pol lyzeczki kaszki mannej. A tak wogole rano sie zdenerwowalam bo obudzila sie z brzydkim kaszlem a my po szczepeniu a ja sie strasznie boje powikłań. Dałam cebion, flegamine, troszke tantum verde na smoczek a odpukac juz lepiej. Ma stan podgoraczkowy ale nie podawalam nic na goraczke moze niech organizm walczy....

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 13:35

Cześć dziewczyny. nastawiłam pranie, rosół, mały śpi na tarasie a Julkę z tatusiem wysłałam na sanki. Zdarzyłam sprzątnąć górę i teraz robię 5 min przerwy na kawkę i forum :)
Troszkę napiszę o sobie. Mieszkam w Koszycach w Małopolsce koło Tarnowa. Mam 5 letnia Julcie i półrocznego Szymonka. Mój Szymon bije wasze dzieci na głowę bo waży już 9 kg i ma 78 cm długości. Karmię go piersią gdzieś od 2 tygodni jemy pół słoiczka zupki. Niestety mały cierpi na AZS tak jak i jego starsza siostra tyle że u niego szybciej zareagowaliśmy i mały nie męczył się tak jak Julcia. Wczoraj byliśmy na kontroli u dermatolog i podobno jest lepiej ;) gosia888 spróbuj małemu wymyć pupę w krochmalu podobno pomaga, albo w rumianku. Uważaj na mści sterydowe bo one pod pieluszką działają dwa razy mocniej i żebyś małemu nie zaszkodziła.
Nie mam pojęcia jak dodać zdjęcia próbowałam w podpisie żeby były ale jak widać nie wyszło. Wczoraj godzinę mordowałam się żeby chociaż aktualne suwaczki były. Jestem anty talent komputerowy :( Nie wiem co chciałybyście jeszcze o mnie wiedzieć.
Madleine nie dziwie się ze się boisz tez bym się bała. Jak leżałam w szpitalu z Szymkiem to w nocy przywieźli dziewczynę której macica zamiast się obkurczać to się rozkurczała. Biedna dziewczyna dostała krwotoku i chcieli jej macice usuwać a miała 22 lata i to było jej pierwsze dziecko. Podobno 4 worki krwi dostała i ręcznie obkurczali jej macice no ale jej uralitowi i kazali przy kolejnej ciąży koniecznie zgłosić że takie powikłania były po porodzie. Ale podobno każda ciąża i poród są inne wiem to na swoim przypadku więc myślę że u Ciebie będzie wszystko ok.
Mamusia28 trzymam kciuki żeby Marysia miała tylko osłabienie postrzepienne.
Macie wszystkie prześliczne te swoje dzieciaczki. narazie idę sprzątać a wieczorem jak dzieciaki dadzą to postaram się rozgryźć to dodawanie zdjęć. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 14:36

jasna dusza :ico_zly: Mąż był w aptece i nic nie chcą mu sprzedać dla takiego malucha :ico_zly: Flegamina niby na receptę...od kiedy?
Ja chciałam ibuprom zatoki dla siebie i też nie sprzedała bo mąż powiedział że karmię :ico_noniewiem:
Przecież ibuprom jest na ibuprofenie a to jest dopuszczalne od 3 mż.
Jest sobota więc tylko pogotowie by nam zostało. Lekarka do której chodzimy prywatnie nie odbiera tel :ico_zly:
Wczoraj po kaszcze 140 ml plus troche cyca Marysia spała od 20:30 do 4:30 poźniej cyc i dospała do 7 rano
:ico_brawa_01: U mnie odwrotnie. Tymka chyba gardełko bolało bo spał z cyckiem w ustach i jak tylko wypadł to płakał przez sen.

Mi dziś do wszystkiego doszły jeszcze zatoki i temp. :ico_zly: Ledwie chodzę :ico_zly:
Dobrze, że Jolka ma się trochę lepiej :ico_sorki:

Aneta witaj
gosia888 spróbuj małemu wymyć pupę w krochmalu podobno pomaga, albo w rumianku.
z ust mi ten krochmal wyjęłaś. Najlepiej nałóż grubszą warstwę i niech sobie koi... rumianek często uczula.
A tak mi też przyszło do głowy jak piszesz o tych problemach...może to drożdzak i bez nystatyny się nie obędzie? Tylko że zazwyczaj zaczyna się on w buźce, dopiero później atakuje ukł. pokarmowy i podrażnia skórkę wokół odbytu.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 15:09

Mi dziś do wszystkiego doszły jeszcze zatoki i temp. Ledwie chodzę
zdrówka!!!
Mój Szymon bije wasze dzieci na głowę bo waży już 9 kg i ma 78 cm długośc
No wagą to bije,ale wzrostem nie :-) Mój Marcinek 5 tyg temu mial 78 cm :ico_haha_01: Ale wazyl 7 kg równe.

Co do macicy to ze mna na sali lezala 18 latka ktora po porodzie cc miala krwotok wiec na nastepny dzien operacja ,ale sie nie powiodla i za dwa dni jej usuneli macice :ico_olaboga: :ico_olaboga:
nic dziwnego że się boisz. Z drugiej strony wcale nie jest powiedziane że druga będzie cesarka.
No tak,ale wiadomo,ze jest zwiekszone ryzyko i wieksze prawdopodobienstwo cc niz sn niestety...
Gdybym miala jeszcze coś na ten temat na wypisie to bym sie tak nie bała,a jaki lekarz mi na słowo uwierzy ze cos było nie tak skoro w dokumentach tego nie było no i nie wiem jaki był powód powikłań...czy moj organizm nie toleruje takiego zniczulenia czy stres czy co...nie wiem..

Ja własnie wrocilam ze schroniska - dzis znalazło domek 5 kotów!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A teraz czekamy na kolędę... :ico_noniewiem:

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 17:38

Muszę też o krzesełku do karmienia pomyśleć... Widzaiłyście czerwone?
Chciałam Ci lonk wklić ale nie mogę:/
Wyślę na priv.
czekam, czekam... :ico_oczko:

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 17:44

Brawa dla Marysieńki :ico_brawa_01: Najgorsze co może być to dzieciątko niejadek..
zgadzam się :ico_sorki: i to mówi matka jednego niejadka.

Uwierzcie mi Dziewczyny, że i tragedia mieć dziecko wiecznie głodne. Bo jak tu odmówić 3latkowi jedzenia...

A ja dziś chciałam prać- całe sterty prania mam i co??? Popsuła mi się :ico_duzepranko: pralka

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 sty 2013, 18:49

Muszę też o krzesełku do karmienia pomyśleć... Widzaiłyście czerwone?
Chciałam Ci lonk wklić ale nie mogę:/
Wyślę na priv.
czekam, czekam... :ico_oczko:
No chciałam Ci link z allegro wkleić ale nawet na priv nie wchodzi :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Może po prostu poszukaj krzesełko kidsplay :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość