layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Właściwy but dla dziecka

30 wrz 2012, 10:45

Moje drogie, czy zdarza wam się kupować buciki dla dziecka używane? Mam mieszane uczucia ale tak często czytam, że mamy kupują używane buciki, że już sama nie wiem. Moim zdaniem co jak co ale but to jest sprawa poważna, i nie można sobie ot tak bagatelizować.

lilo

Re: Właściwy but dla dziecka

16 paź 2012, 14:06

Buciki powinny być nowe bo każde dziecko ma inną stópkę i inaczej wygniata wkładkę.

Sama nie kupuję, jeśli sprzedaję lub oddaję po dzieciach moich buty to takie które miały na nogach góra kilka razy.

katrina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2012, 12:40

Re: Właściwy but dla dziecka

08 gru 2012, 14:39

Absolutnie,nie kupujcie uzywanych bucikow Bo jak najbardziej jest to sprawa osobista i sprawa higieny a przede wszystkim każde dziecko ma inna nóżke i inaczej uklada sie ona w buciku Każde dziecko nabywa pewnego nawyku podczas chodzenia Ja swoje uzywane oddaje juz w najgorszych wypadkach tzn dzieciom ,które tak naprawde nie maja wogole obuwia i ich rodzicow nie stac na nie. Niestety pracuje w takim środowisku,że takich biednych dzieci jest sporo :( Jak kupujecie obuwie to zwracajcie szczególna uwage na wyprofilowaną wkładke i sztywny zapietek a przede wszystkim na wygode Duzo osób kupuje buciki w chińskich centrach Masakra nie robcie tego chociaz nie wszystkich stac na lepsze obuwie ale warto zainwestowac w bucik dziecka bo w przyszlości może być tego efekt. :) Ja pomimo finasów takich a nie innych wole zainwestowac w dobre obuwie,czesto kupuje korneckiego,ecco ma fajną kolekcje i geox ,ktory posiada oddychajaca wkładke Bartka jeszce nie miałam i nie wiem dlaczego nie skorzystałam Bardziej przemawiaja do mnie inne marki Jest wiele sklepow z dobrymi markami i fachowa obsługą która doradzi i pomorze wybrac odpowiedni bucik dla naszej pociechy ,np BOSSANOGA w swojej ofercie posiada wiele marek I plusem jest to że nie trzeba chocidz po wielu sklepach ,wystarczy jeden i zawsze ktos cos dla siebie wybierze.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Właściwy but dla dziecka

11 gru 2012, 21:15

katrinka, dziękuję za rozbudowaną wypowiedź i rady. Nasłuchałam się by absolutnie nie kupować chińskich tanich butów, bo potem problem. Z drugiej strony te sprawdzone marki, jak wspominane Ecco są drogie. Czasem mam wrażenie, że te buty są po prostu modne i tyle. A ten sklep, przynajmniej nazwa ta sama, to mi babeczki na gazecie poleciły. Tylko tamten to w stolicy. I macie rację, lepiej jednak nie kombinować z butami po innych dzieciach.

emisia8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:14

Re: Właściwy but dla dziecka

17 sty 2013, 12:03

Nigdy nie kupiłam używanych butów ani sobie ani dziecku. Szukam na promocjach lub odkładam kasę, ale nie dam dziecku butów po kimś. Ciuszki ok, można wyprać, a buty? Nie mówiąc o tym, że but będzie już uformowany przez nozke innego dziecka

Agnieszka1985
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2012, 14:21

Re: Właściwy but dla dziecka

25 sty 2013, 14:25

Ja nie jestem jakimś wielkim znawcą, bo mam jedno dziecko i tylko na jego podstawie dowiaduję się różnych ciekawych informacji:) Ja tez miałam długie przemyślenia odnosnie bucików , zastanawiałam sie czy kupić uzywane - wkońcu zdecydowałam się na pare sandałków z ecco - własnie uzywanych - moża i mi sie udało, ale nie miały śladów użytkowania - moze to dlatego, ze to sandałki w rozmiarze 19, czyli dzidziusie jescze wtedy raczej nie chodzą i nie miały, jak się zepsuć. Co do nowych, to ja z całego serca polecam naturino, sa świetne - cena trochę poraża, ale sa sposoby - ja kupiłam na wyprzedaży internetowej za 49 zł, a wcześniej w TK max - za 33 zł:) wiec udało się:) Co do Bartków, to nie do końca widziałam potrzebe kupowania butów " ortopedycznych" kiedy maluszek nie ma wad...

LenaMama
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:17

Re: Właściwy but dla dziecka

22 mar 2013, 12:27

Na jakimś portalu kiedyś wyczytałam że nie powinno się kupować dziecku bucików używanych, ew takie jak napisała wcześniej jedna z Pań - góra noszone kilka razy. Sama dla swoich dzieci kupuję buciki tanie ale nowe. Wiadomo, że dzieci z nich szybko wyrastają. Jak dobrze poszukacie znajdziecie nawet buciki po 30-40zł za parę, a cena używanych to 15-30zł. Nie lepiej dołożyć te kilka złotych i mieć pewność?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Właściwy but dla dziecka

03 cze 2013, 09:41

Ja uważam, ze lepiej kupować buty nowe - każde dziecko ma inną stopę która inaczej układa się w bucie. Poza tym uważam, że nieco niehigieniczne jest noszenie butów po kimś ..,
Na ubraniach i butach nigdy nie oszczędzałam,. Lubię zakupić coś wysokiej jakości, dobrej firmy - to naprawdę się opłaca ponieważ dziecku będzie i wygodniej i ponosi daną rzecz o wiele dłużej ;) Piszę to szczególnie do rodziców którzy mają tak samo żywiołowe dzieci jak ja :D
Tutaj jest na przykład bardzo fajna odzież dziecięca - robię tam zakupy często - ciuszki i buciki. Na zakupach w sieci można sporo zaoszczędzić.

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Właściwy but dla dziecka

28 sie 2013, 14:23

Z tym moge się w 100% zgodzić, jeżeli już planujemy zakup obuwia czy ubranek dla naszego dziecka to zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie zakup nowych rzeczy. teraz w sklepach internetowych mamy szeroki wybór i też sporo obniżek cen,promocji. Warto z tego skorzystać.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość