anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 18:11

Musicie mi wybaczyć ale edytor tekstu sam poprawi mi wyrazy i nie zawsze to zauważe i wychodzą głupoty

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 20:50

Dziewczynybjestem załamana i nie wiem co robić. Wydzwaniam do pediatry ale nie odbiera. Cała noc walczylam z temperatura co 3 godz miałam 38,8 i nad ranem paracetamol juz w ogóle juz nie działał więc zazylam nurofen i pięknie spadło mi do 37,2 i tak było przez 4 godz. aż znowu wywalilo mi 38,8. O 12 byłam u lekarza dostałam antybiotyk. Wracam do domu mały ryczy więc go nakarmilam po karmienie mierze temperaturę a ja mam 39,2 i kurcze boje sie ze mu to mleko zaszkodzi ale puki co nie widzę zeby coś mu było. Ja od razu wzięłam nurofen mierze za 30 min a ja mam39,7 wzięłam paracetamol, okładkę na głowę i mam cały czas 39. Dałam małemu wodę z glukoza i po raz drugi zupek bo głodny. Boje sie nocy. Dzwonilam do pediatry jakie mleko mu dać bo on alergik. Mam nadzieje ze zachwile mi spadnie temp. To odciagne trochę mleka . Masakra jakaś nigdy nie miałam takiej temperatury.
Aneta spokojnie, ja karmiłam Małą majć prawie 40 stopni- pediatra mi kazała wręcz karmić. Nic synkowi się nie stanie

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 20:52

hmmm Aneta a skąd ta informacja ze jak masz gorączke to nie możesz karmić? Przecież mleko się w cycu nie zważy... ale nieźle Cię dopadło... :ico_chory: a ten antybiotyk nie pomaga? :ico_chory:
Kasiala, bo jak my rodziłyśmy pierwsze dzieci to jak właśnie mówiono, że tylko do 38,5 można karmić, a potem już NIE

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 21:07

Aneta stara szkoła rzeczywiście zabraniała karmić podczas gorączki ale teraz lekarze mówią że to nie ma znaczenia.
Czasami słyszałam odwrotną rzecz...że podczas wysokiej temp. nie powinno się spożywać mleka.
Zdrówka życzę :ico_sorki:

Kasia nie widzę Twoich fotek :ico_zly:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 21:28

Kasia nie widzę Twoich fotek :ico_zly:
Gosia ja też nie widziałam teraz :ico_zly: ale dałam odśwież i prawie wszystkie się pokazały...

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 21:38

Quanchita - dzięki za czopki - zrobie przelew w przyszłym tyg :-)
A powiedz mi jakie jest dawkowanie dla niemowląt? Bo na ulotce pisze,ze wg wskazań lekarza...

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 21:50

Madleine a to Viburcol? ja daję Kajce gdy bardzo zasnąć nie moze a widzę że "cos" ją meczy i daje 1 czopek :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 21:55

Madleine a to Viburcol? ja daję Kajce gdy bardzo zasnąć nie moze a widzę że "cos" ją meczy i daje 1 czopek :-)
Tak tak :) Dzięki - bo nie wiedzialam ile dawać :-)

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 22:34

Kasia - Kaja boska!!!! Taki bobasek jak z reklamy.
Aneta kuruj sie!!!
A ja bylam dzisiaj u lekarza z ta moja głowa.... jak zaczelam mowic objawy to lekarka, że tak sie moze porażenie zaczynać, pozniej zaczela dotykac glowe i mowi ze prawdopodobnie naciagnelam miesnie na glowie (jakos to z kregoslupem powiazane ) jak dzwigalam. Ale.... mam obserwowac glowe przez kilka dni czy cos sie nie pojawi bo czesto sie tez tak półpasiec objawa napier boli jedna strona a pozniej wysypuje:? Wiec nadal nie wiem co mi jest - mam lykac paracetamol i smarowac miejscowo glowe fastum lub naproxenem.
Poskarzylam sie tez na bole brzucha - mam przepukline roztworu przelykowe i jak nosze Marysie to mnie boli i niestety ta moja przepuklina sie odezwala:( Mam skierowanie na USG brzucha - ponoc ooperacja tej przepukliny jest bardzo ryzykowowna i sie tego nie operuje, nie leczy - mam nie dziwgac , nie jest duzo - mniej a czesto, nie lezec po jedzeniiu ito a ja i tak tego nie robie.
A wogole to napisala do mnie kolezanka z pracy keidys wam mowilam ze tworza program dobrowolnych odejsc.....a dzisiaj pisala mi o mega zmianiach i ze zaplanowano zwolnic 3000 osob z firmy:(:(:(:(

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

25 sty 2013, 22:47

Kasiala śliczna Kajcia :ico_brawa_01: no a co do teściowej to Cię nie pocieszę. My mieszkaliśmy z moimi rodzicami do prawie 3 lat Tomka no i mama mi bardzo dużo pomagała i wiadomo że do rodziców inne podejście niż do teściów. Mi nie przeszkadzała taka kąpiel dopiero później się zaczęło. Tomek był niedobry nakrzyczałam a on od razu z płaczem do babci. No i babcia na ratunek zawsze. Ile to będziesz miała sytuacja że Kajcia dostanie słodycze przed obiadem. Wiesz bo dziadkowie są właśnie od rozpieszczania nie od wychowania tylko problem się zaczyna jak z dziadkami się mieszka i są non stop a nie od święta. My teraz mieszkamy dom obok i jest rewelacyjnie mogę krzyknąć na Tomka i wygonić do pokoju bez obaw ze moja mama na ratunek przybiegnie. Pamiętam sytuację Tomek wpadł w histerię bo coś tam no i rzucił mnie samochodzikiem to ja mu zabrałam samochodzik a ten w płacz a mama do Tomka Tomusiu Tomusiu babcia Ci da nowy samochodzik i wyjęła i dała :ico_puknij:
ze zaplanowano zwolnic 3000 osob z firmy:(:(:(:(
o kurde :ico_olaboga: mam nadzieję że Ciebie ominie :ico_sorki: :ico_sorki: a ile wasza firma ma osób?

Madleine na starej ulotce viburcolu pamiętam że tam można było dawać 3-4 razy na dobę i to już u takiego miesięcznego dziecka. Więc jak półrocznemu dasz jedną dziennie to na pewno nic się nie stanie.
Kasiala, bo jak my rodziłyśmy pierwsze dzieci to jak właśnie mówiono, że tylko do 38,5 można karmić, a potem już NIE
a ja w ogóle nie pamiętam co było mówione ale karmilam 2,5 miesiąca i nie chorowałam wtedy więc się nie interesowałam.
Anetka zdrowia :ico_sorki: :ico_sorki: A może czopek bardziej Ci zbije temperaturę co?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość