janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: przebarwienia skóry

22 lis 2012, 12:23

Ja miałam podobnie, nie bardzo mogłam sobie poradzić z przebarwieniami. Kiedyś, w sumie przypadkiem, zaczęłam stosować tabletki z kwasami omega 3 - brałam je bardziej na koncentrację i polepszenie sprawności umysłowej. Nieoczekiwanie pomogły mi na skórę!
Teraz przerzuciłam się na formę płynną - specjalny olej omega3 na skórę - nazywa się OmegaRegen Skin Care - jest bardziej efektywny i trwały niż tabletki czy olej lniany. Ma też w sobie koenzym Q10, który, jak wiadomo powszechnie, zapobiega starzeniu się skóry.
Ogólnie zdecydowanie polecam na wszelkie problemy dermatologiczne!

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

24 lis 2012, 11:34

Masz problem z przebarwieniami od dzieciństwa czy może np. po tabletkach antykoncepcyjnych?

ewka1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:30

Re: przebarwienia skóry

07 gru 2012, 19:17

Przebarwienia zarówno te po tabletkach jak i zmiany od urodzenie - wszystkie plamy są wynikiem uwydatnienia się malaniny. Tak jak pisałam rozwiązanie jest takie samo - mozna stosować preparaty apteczne czy sklepowe by rozjaśnić przebarwienia. By je usunać może pomóc tylko laser. Dermatolog nic nie zmieni a jeśli nawet pójdziesz, to poleci Tobie pewnie zabieg na tym, co ma u siebie w gabinecie, Ja radzę poczytać o laserach i paralaserach IPL (choć te działają znacznie wolniej i tzreba nawet ok 6 zabegów) podczas gdy na prawdziwym laserze (polecam szczególnie diodowy - np Mediostar) wystarczy zwykle 3. Można za ich pomocą usunać nawet spore plamy.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

10 gru 2012, 20:26

Jak już pisałam mam ten problem i będąc u Pani dermatolog ta powiedziała mi, że niestety ale laser nie w każdym przypadku zdaje rezultaty. Znasz osobę, która miała np. plamy na twarzy i faktycznie laser pomógł? Bo zastanawiam się na ile pomaga i czy przy pierwszych promieniach słońca plamy znowu nie wyjdą?

ewka1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:30

Re: przebarwienia skóry

08 sty 2013, 17:16

FltBabeczko - znam, sama miałam usuwane przebarwienia i teraz jest dobrze - ja wiem gdzie ono było więc jeszcze delikatnie je widzę jak się przyjrzę, ale inni mówią, że nic nie widać. Dlatego tu polecam laser. Stosowałam wiele kremów wcześniej, wydawałam na nie po 100zł za malutką tubkę i niektóre delikatnie rozjaśniły chwilowo przebarwienia. Mediostar Next mi pomógł usunąc a nie rozjaśnić. W wakacje nie powstały mi nowe przebarwienia na szczęście, ale to dlatego, że dermatolog przeczuliła mnie bym stosowała kremy z filtrem 50tki i nie mogę się opalać z odkrytą twarzą. My z plamami musimy niestety uważać, ale ja sie cieszę, że nie musze używac już mocnego makijażu kamuflującego, bo buźka jest jednorodna.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

13 sty 2013, 18:53

Znam ból opalania w wakacje ;) Muszę w takim razie koniecznie poczytać o tej metodzie i wybrać się raz jeszcze do dermatologa. Czy miałaś przebarwienia po jakiś lekach czy tak jak ja od urodzenia?

Akinomka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2013, 14:38

Re: przebarwienia skóry

16 sty 2013, 14:46

Ja mam problem z przebarwieniami głównie w okolicach ust. Kiedyś strasznie mi to przeszkadzało. Mam ciemną karnację i naokoło ust było widać jakbym miała brązową brudną skórę. Poszłam do kosmetyczki i kwasem mi to smarowała, strasznie piekło. Skóra potem płatami schodziła. Ale już nie chciałam tego robić, a podobno aby efekt był widoczny kilka razy trzeba zrobić ten zabieg, który kosztuje ok 150-200 zł.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

25 sty 2013, 21:49

Ja też miałam kwas nakładany ale ani mnie nie piekło (no może trochę mrowiło) i efekt jakiś był w sumie ale nie za wielki. Może za długo Ci kosmetyczka trzymała ten kwas? Jakoś tak spektakularnie skóra też nie schodziła.

julcia3
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2012, 16:57

Re: przebarwienia skóry

06 mar 2013, 10:16

Ja też miałam problem - od czasu do czasu wychodziły mi plamy, lekarze nie wiedzieli od czego. Wreszcie moja znajoma pani doktor - z centrum uroda we Wrocławiu, zaproponowała, żebym spróbowała suplementacji kwasami omega-3, dokładniej estrem etylowym OmegaRegen Skin Care. Od paru miesięcy biorę, a skóra jest zdecydowanie lepsza. Na pewno to świetnie działa wspomagająco przy takich problemach, sprawdziłam na sobie.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

12 mar 2013, 20:01

Jutro idę do kosmetyczki na zabieg kwasem, trzymajcie kciuki ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość