Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 21:46

W tym temacie jestem zielona więc mam nadzieję że mnie jakoś nakierujecie...
Z końcem lutego dostaniemy z mężem wypowiedzenie z pracy. Mąż wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych, a ja zostaję z dziećmi tutaj.
I tu pojawiają się moje pytania...
Zarejestruje sie w UP jako bezrobotna. Jak to wygląda?? Będę dostawała zasiłek przez 6m-cy a co potem?? Czy UP narzuca jakieś oferty pracy?? Co jak ich nie przyjmę??( będę siedziała z młodym w domu)
I teraz kolejne pytania. Czy jakieś zapomogi nie wiem z MOPSu, urzędu miasta czy jakiś innych instytucji będą mi przysługiwać??
Dzięki za info

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 22:10

co do UP jak się zarejestrujesz to faktycznie przez 6 mies dostaniesz zasiłek,czy w tym czasie będą oferty,nie wiem,zależy jak u was z pracą,choć wątpię zeby coś sie znalzało,ale jeśli dostaniesz jakąś ofertę i pójdziesz do pracodawcy to wyjaśnij jaka sytuacja i że nie możesz na razie iść do pracy,powinien ci pójść na rękę i w razie czego prawa do zasiłku nie stracisz

co do pomocy z Mopsu,u nas jak składasz np papiery o zasiłek celowy to zanosisz zaświadczenie z pracy (u mnie od męża,bo ja nie pracuję) i na tej zasadzie przyznają zasiłek celowy lub nie,jeżeli mieścimy się w kryterium dochodowym,a mieścimy,to dają kaskę,w zależności ile mają funduszy,ja np od października do grudnia co miesiąc dostawałam 380 zł,w styczniu nic bo nie mają kasy,ale za to w lutym już na pewno,kwestia tylko ile

no i u ciebie taki plus,że jak jesteś zarejestrowana w UP to możesz też pisać o zasiłek okresowy,bo on się należy tym co są zarejestrowani w UP,ja kwalifikuję się tylko na celowy,gdyż nie jestem zarejestrowana w UP

no i jak to będzie z dochodami męża?jedzie na czarno?bo jeśli legalnie to chyba wtedy jego zaświadczenie o dochodach będziesz musiała mieć

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 22:11

aaaa i jeśli córcia jest zapisana w pkolu na więcej godzin i ma posiłki to również możesz postarać się aby Mops płacił ci za posiłki córci

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 22:21

Dzięki :)
Mąż w przyslym tygodniu będzie wiedział jak z pracą będzie. Właśnie nie wiem jeszcze jak ugryzc w mopsie i up temat jego wyjazdu.
A o przedszkolu słyszałam ze mops moze mi dopłacać
A są jakieś nie wiem dodatki na dzieci??

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 22:28

to się dowiedz konkretnie jak z tą pracą będzie
bo w UP to się spowiadać z tego nie musisz ;-)
gorzej właśnie z Mopsem,bo jak oboje nie pracujecie to ok,ale właśnie kwestia jak mąż będzie pracował,jak na czarno to w sumie lepiej,zawsze możesz powiedzieć,że pojechał komuś z rodziny pomóc aby było za co kupić jedzenie ;-)
Mops w pkolu może dopłacić bo ja z tego korzystam :-)
a na dzieci to jeszcze aby jest zasiłek rodzinny,ale żeby go dostać przedstawiasz dochody za zeszły rok swoje i męża,więc w tym roku to się nie załapiecie,dopiero w przyszłym roku we wrześniu składać papiery,przynajmniej tak mi się wydaje,ale zawsze w Mopsie możesz dopytać

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

01 lut 2013, 23:20

Zarejestruje sie w UP jako bezrobotna. Jak to wygląda??
jeżeli będą mieć oferty dla ciebie, to musisz chodzić na rozmowy o pracę do potencjalnego pracodawcy. Kiedyś było tak że z dwóch ofert mogłaś zrezygnować i cię nie wykreślili ale teraz jak jest to nie wiem, dopytaj się jak to wygląda u was. Tylko nie pytaj osobiście, lepiej zadzwoń i nie podawaj swoich danych. Ich to nie obchodzi że np nie masz z kim dziecka zostawić.... :ico_sorki:
A mąż jeżeli wyjeżdża za granicę i będzie pracował na czarno to też byłoby dobrze aby miał ubezpieczenie.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

02 lut 2013, 16:28

a na dzieci to jeszcze aby jest zasiłek rodzinny,ale żeby go dostać przedstawiasz dochody za zeszły rok swoje i męża,więc w tym roku to się nie załapiecie
załapiecie sie w takim wypadku zasw o akualnych dochodach dostarczacie oboje z UP, nie obchodza ich dochody za poprzedni rok bo one są nieaktualne, przynajmniej u mnie kiedys kiedys tak bylo, nie wiem czy sie cos zmieniło, ja bym zadzwonila do mopsu i sie dowiedziala
,jak na czarno to w sumie lepiej,zawsze możesz powiedzieć,że pojechał komuś z rodziny pomóc aby było za co kupić jedzenie ;-)
ale by musial byc na miejscu i np sam pobrac np z UP zasw o dochodach, bez tego ani rusz, no chyba ze wystarczy im decyzja o przyznaniu zasilku dostarczona przez Ciebie ale o to tez byś musiala sie podpytac
Tylko nie pytaj osobiście, lepiej zadzwoń i nie podawaj swoich danych. Ich to nie obchodzi że np nie masz z kim dziecka zostawić.... :ico_sorki:
dokladnie jezeli masz oferte musisz isc, ale wystarczy ze pojdziesz do pracodawcy i poprosisz aby napisal ze np nie spelniasz warunkow lub cos podobnego

pamietaj ze w każdym mopsie lub us moga byc różne pomoce/warunki ich przyznania, najlepiej zadzwonic i nawet sie nie przedstawiac, na pewno Cie poinformuja co i jak, u nas np zasilki dla bezrobotnych są przyznawane na rok

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

02 lut 2013, 16:34

załapiecie sie w takim wypadku zasw o akualnych dochodach dostarczacie oboje z UP, nie obchodza ich dochody za poprzedni rok bo one są nieaktualne, przynajmniej u mnie kiedys kiedys tak bylo, nie wiem czy sie cos zmieniło, ja bym zadzwonila do mopsu i sie dowiedziala
no tak,zgadza się :ico_sorki:
ale by musial byc na miejscu i np sam pobrac np z UP zasw o dochodach, bez tego ani rusz, no chyba ze wystarczy im decyzja o przyznaniu zasilku dostarczona przez Ciebie ale o to tez byś musiala sie podpytac
ale kwestia tego czy zarejestruje się w UP :ico_sorki:

Martusia30
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 206
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:28

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

04 lut 2013, 11:30

Jeśli z końcem lutego utracicie pracę to w Mopsie jest to dochód utracony czyli możesz spokojnie złożyć dokumenty o rodzinne ale zasiłek z UP jest liczony jako dochód ,,W Mopsie podpisujesz dokumenty ,ze twój mąz i ty NIE PRACUJECIE ZA Granicą i nie macie pola powyżej hektara ..zresztą w tym roku do ogłupienia skłąda się oświadczeń i papierów ,

Co do dofinansowania dożywiania w pikolu to u nas np z tego co wiem chodzi pracownica Mopsu i robi wywiad ..

ale każdy dochód jest ważny więc trzeba wszędzie chodzić i pytać bo życie kosztuje a sama wiem jak to jest jak oboje rodzice są bez pracy ..
Życzę powodzenia zwłaszcza mężowi za granicą by, wszystko wam się dobrze ułożyło i by, rozłąka nie była bardzo bolesna i dotkliwa dla ciebie i dzieci

marlenna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:09

Re: Zapomogi, ulgi coś jeszcze??

15 mar 2013, 18:55

Zawsze jest też zasiłek rodzinny, a jak się go dostanie to przysługują jeszcze różne dodatki do dziecka. np kiedy rozpoczyna rok szkolny. Ja osobiście jeszcze nie ubiegałam się o zasiłek. Znalazłam tylko informacje w jednym artykule: http://zasilek-rodzinny.pl/zasilek-rodz ... bocie.html

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość