Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 08:55

Cześć Dziewczyny!

czytam o rozstaniach z maluszkiem i sobie myślę, że tak mi szkoda właśnie tego że musiałam wracać do pracy i że przez to tyle stresów itp mamy w domu,
Madleine - zresetujesz się i wrócisz z nową mocą jaki pisze Gosia :ico_oczko: z tego co piszesz Twój mąz dobrze sobie radzi a Marcinek przyzwyczajony że mama nie jest non stop więc dacie z pewnością radę!

czytałam też o Waszych zarobkach i jestem :ico_szoking: juz dawno mam zamiar zmienić prace ale zawsze coś, mam taką że iod 7.45 do 14.45 teraz (1 godzina odchodzi bo karmie jeszcze) ale zarobki mam okrutnie małe i aż się płakać chce, teraz chyba trzeba będzie się przekwalifikować i coś szukać na miare potrzeb...

a co grzeczności dzieci - podziwiam Maksia i Kajkę :ico_brawa_01: moja panienka ostatnio srednio sie interesuje zabawkami, hm no chyba ze tymi niedozwolonymi, radzi sobie w przemieszczaniu świetnie, już nie ma dla niej miejsca gdzie nie zwiedziła :ico_oczko: uwielbia uciekac z placu zabaw, tzn salonu z jej zabawkami i najchętniej w przedpokoju przy brudnych butach by siedziała, za papciami starszaka gania jak tylko gdzies zostawi ta zawsze zauważy i najlepiej się je gryzie :ico_olaboga: do butów tez chętnie by sie dobrała :ico_olaboga:

tak pisałam na samym początku o tych stresach związanych z powrotem do pracy, bo teraz miałam duzo nerwów związanych z nianią Laury, juz od jakiegos czasu miałam ograniczone zaufanie do niej, wyczuwałam że coś kombinuję, i moje przeczucia sie sprawdziły, nie wiem jak dokładnie było gdynas nie było, ale babka urządzała prywate u nas, jak młody zostawał czasem z nimi robiła mu pranie mózgu, opiowiadała głupoty odnośnie na przykład jedzenia itp, zaczełam zauważać że robi wszystko inaczej jak ją proszę, tzn nie robiła źle, ale musiała inaczej robić, i oszukiwała w różnych sprawach, a skończyło się to tak, że próbowała się ze mną skonflikotwać, a to, że musi wczesniej wyjść, a to że potrzebuje urlopu, bo np nie ma jak odebrać zasiłku skądś tam, a to to a to tamto, że ja nie pozwalam z małą jej spraw załatwiać :ico_szoking: ale najpiękniej załatwiła nas jak wysłała sms że rezygnuje z opieki nad małą i dziękuję za współprace :ico_zly: także z nianiami to tak różnie bywa, najlepiej jak się ma faktycznie kogoś z rodziny, teraz mamy akurat młoda dziewczynę, wydaję się być ok, przede wszystkim wydaje sie byc uczciwa, normalna, szczera, choć z małą ma troche mniej wyczucia niż poprzednia, bo tamta to byłą taka stara wyga jak ja mawiam.

pozdrawiam Was serdecznie i wracam do pracy

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 10:49

dZIEWCZYNY mARCINEK TROSZKĘ POKASŁUJE,A JA JUŻ MAM Zawał .źLE zrobilam,ze dalam mu troche syropu na kaszel,ale wykrztusnego i teraz wiecej kaszle ;/
Co moge dawac oprocz wit C i wapna?

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 10:59

Madleine - dawaj mu dużo do picia po ty syropie i wo ogóle, najlepiej wodę, jakas lekką herbatkę, albo wodę z sokiem rozrzedzoną, jak najczęściej, a syrop taki wykrztuśny trzeba dawać do godziny 16 najpóźniej

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 11:02

Madleine - dawaj mu dużo do picia po ty syropie i wo ogóle, najlepiej wodę, jakas lekką herbatkę, albo wodę z sokiem rozrzedzoną, jak najczęściej, a syrop taki wykrztuśny trzeba dawać do godziny 16 najpóźniej
Wiem,ale ten syrop jest na mokry kaszel,a on chyba ma suchy...ehhh
a to moze byc od ząbkowania?
Kurcze chorowity ten moj Marcinek...mam nadzieje,ze szybko przejdzie:(

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 11:41

Odnośnie tego jeździka- Matylda dostała na chrzest od chrzestnego i powiem Wam, że u nas był toi niewypał, tak samo zresztą jak rowerek na trzech kółkach z baldachimem...
U nas rowerek z baldachimem to totalna klapa...zresztą Jola dostała na roczek 2 rowery i taki jej lepiej posłużył:

Obrazek

A jak miała 2 lata to już śmigała na takim dwukołowym dziecięcym z kółkami bocznymi dokręconymi więc jak dla mnie każdy rowerek niemowlęcy to strata kasy.
Pochwalę się,że w piątek jade do przyjaciolki do Warszawy na weekend,a mąż zostaje z małym.Już za nim tęsknie i nei wiem jak wytrzymam te 3 dni
Podziwiam...ja na 1 dzień nie potrafię dzieciaków zostawić...taka kwoka ze mnie :ico_wstydzioch:
Quanchita rowerek była właśnie z tej firmy tylko z odczepianym baldachimem :(

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 11:45


Tośka a co w końcu z Twoją pracą? Dają Ci wypowiedzenie czy jeszcze nie wiesz?
Gosia no właśnie nie wiem... Od 7mej pracuję:) na 13tą przychodzi kierowniczka biura... Zobaczymy

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 13:25

Witam prawie wiosennie :-D Dzisiaj od rana słonko świeci więc mimo zimna jakoś tak lepiej na duszy :ico_sorki:
Od rana zaliczyłam już dentystę...jeden ząb zrobiony...teraz jeszcze 3 , w tym jeden znów kanałowo :ico_olaboga:
Cholera na co my płacimy te składki ubezp. jak takiej kanałówki wcale to nie obejmuje :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

No, to sobie ponarzekałam :ico_wstydzioch:
Quanchita rowerek była właśnie z tej firmy tylko z odczepianym baldachimem :(
To ten jeszcze nie był najgorszy. :ico_oczko: Ale sama bym już nie kupiła.
a skończyło się to tak, że próbowała się ze mną skonflikotwać, a to, że musi wczesniej wyjść, a to że potrzebuje urlopu, bo np nie ma jak odebrać zasiłku skądś tam, a to to a to tamto, że ja nie pozwalam z małą jej spraw załatwiać :ico_szoking:
Widzisz...nasza niania właśnie tak robi. Tzn załatwia sobie swoje sprawy często :ico_noniewiem:
Jeździła z Jolką na zakupy, w odwiedziny do swojej mamy no i to o co miałam największe pretensje - do fryzjera raz miesiącu jak już Jola była troszkę większa :ico_zly: Tylko że musiała mnie zawsze prosić o fotelik samochodowy więc czasami specjalnie "zapominałam" jej go zostawić żeby nigdzie z nią nie jechała.
Teraz załatwiła sobie własny fotelik i już zaliczyła jedną wizytę w markecie z Tymkiem.
Zła jestem za to na nią ale z drugiej strony wiem że krzywda mu się nie stanie...ona po prostu traktuje te dzieci jak własne ... szkoda tylko że tyle muszę jej za to płacić :ico_noniewiem:

To tyle...na 15 do pracy lecę.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 16:48

Witam wiosenne i ja :-D
Jeździła z Jolką na zakupy, w odwiedziny do swojej mamy no i to o co miałam największe pretensje - do fryzjera raz miesiącu jak już Jola była troszkę większa :ico_zly: Tylko że musiała mnie zawsze prosić o fotelik samochodowy więc czasami specjalnie "zapominałam" jej go zostawić żeby nigdzie z nią nie jechała.
Teraz załatwiła sobie własny fotelik i już zaliczyła jedną wizytę w markecie z Tymkiem.
wiesz, uważam że jak najbardziej mogłabyś się na to nie godzić. Ty jej płacisz za ten czas, niemało. wiec to nie także ona Ci łaske robi że dziecka pilnuje. jak Ty jesteś w pracy to nie jedziesz do mamy w odwiedziny czy do marketu, prawda?

narzekam czasem na brak kasy ale cieszę sie że nie muszę wracać do pracy póki co :ico_sorki: :ico_oczko:

dziś dałam popalić- wziełam Agatkę na 2,5godzinny spacer i zamroziłam jej nogi :ico_chory: miała grube rajstopki, bardzo grube skarpety i owinęłam te nózie kocem. myślałam że wystarczy, ciepławo do słonka było. wróciłyśmy a tu nogi jak lody. Matka dwójki dzieci i na spacer się wybrać nie potrafi :ico_nienie: wzimie zawsze miała mała śpiworek i nóżki były ciepłe a dziś stwierdziłam że na śpiworek za ciepło :ico_puknij:
tyle co wyszłyśmy z kataru to jak jej nowy zafunduje to sobie puknę w łeb :ico_nerwusek:

w ogóle to zauważyłam że Agatce czasem jak siedzi to przytyka się nosek i oddycha buzią. jak je, śpi itp to nie a w zabawie na siedzą co tak ma. Macie pomysł z czego to może być?

Madleine udanej wyprawy!!!ja tak Patryka zostawiłam jak miał około 1.5 roczku, pojechałam do kumpeli na noc. chłopaki świetnie dali sobie radę a ja oczywiście ciągle o nich myślałam alei tak fajnie było :ico_haha_02: Agatki do 18tki nie odcycuję bo ona w nocy to ze 3 razy cyca- nie z głodu chyba tylko z potrzeby bliskości...

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 21:04

Tak was czytam i powiem wam, że moj maz sprawdza sie rewelacyjnie w roli niani. Marysia uwielbia spedzac z nim czas. Codziennie czyta jej dwie dlugie bajki i kilka krotkich, bawia sie , karmia i ogolnie aktywnie spedzaja czas. Marysia je zupki okolo 200 g gotowanej przeze mnie i deserek sloiczkowy. Dalam jej jogurt naturalny ale krzywila sie a pozniej jej sie odbijalo scietym bialkiem wiec wstrzymam sie poki co. Kupilam tez ten serek bieluch i sprobuje jej tez podac. Dzisiaj bylysmy na spacerze godzinke bo piekna pogod atylko wialo i mam nadzieje ze mi sie nie rozchoruje:( A pracy mam sajgon- kolezanka odchodzi do innej pracym druga niewydolna a ja mam 7 godzin i niewyrabiam:(

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

08 kwie 2013, 21:32

Mamusia, podziwiam, że Marysia już słucha takie długie bajki... Moja Marcelka woli połazić, zwidzić kąty, pośpiewać, potańczyc- i to wszystko bardziej lubi z tatusiem robić- tańczyc to już bezwarunkowo.
Ja na mego małża nie mogę narzekać jak zostaje z dwiema córkami- radzi sobie świetnie, ale niestety zapracowany jest...

Nie doczekałam się powrotu kierowniczki, więc nie dala mi pisma, jutro pewnie mi da, bo dzwonila, że szefo ma coś jej przesłać...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość