monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 19:20

Ja dzis zaliczylam dlugi spacer z mezem i psem i wrocilam padnieta do domu ale lody wynagrodzily mi to zmeczenie :-D teraz maz sam poszedl na spacer z psem bo ja jestem za bardzo zmeczona i brzuszek ciagnie coraz bardziej jak dlugo chodze. maly tez coraz mocniej napiera tam na dole :ico_noniewiem: dzis caly dzien jest taki aktywny ten moj maly szkrab jak nigdy :-) ale to dobrze bo wiem ze ma sie dobrze jeszcze u mnie w brzuszku :-)

Misia jak tam Twoja wizyta??? kciuki tak mocno trzymalam ze az mi zsinialy... kochana daj znac bo przebieram nogami z nie wiedzy co u Ciebie :ico_sorki:

donatka co Ty biedna masz z ta glowa ze Cie ciagle tak boli :ico_pocieszyciel: moze po ciazy sie uwolnisz od tego bolu raz na zawsze :ico_pocieszyciel:

tibby 2,5 miesiaca zleci szybko... nie obejrzysz sie a juz bedziesz Ty nastepna w kolejce do porodu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 19:21

Ja tętno dziecka tez mam co wizytę sprawdzane.
SZYJKA i tętno to u mojego ginka podstawa. maca brzuś do tego i bada przez to wysokośc macicy.

Jak się czujesz dobrze i nie masz skurczy to i ktg bezsensowne, bo i tak będzie płaskie. Pamiętam jak ja musiałam jeździc do szpitala i robic bez sensu dwa razy i za każdym razem płaskie.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 19:31

no wlasnie tibby poki co ja nie czuje zadnych skurczy ani boli i byc moze dlatego tez ten ginek nie chcial mi szyjki sprawdzac choc wiem ze na poczatku chyba mial w planach to zrobic ale jak spytal wlasnie o te bole czy skurcze a ja powiedzialam ze nic nie mam to kazal sie tylko polozyc na lozku i tetno sprawdzil i zmacal brzuch wlasnie zeby okreslic wysokosc macicy i jaki jest brzuch a ze mam jeszcze napiety to do porodu sie nie szykujemy jeszcze.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 19:54

Musze wam powiedzieć że niemoge sie zebrać ale jeszcze sie nie spakowałm i zaczyna sie bać że niezdąże ze wszystkim. :ico_sorki:
ja tez dlugo sie zbieralam zeby sie spakowac az w koncu sie zebralam choc tez jak pakowalam torbe to tak w myslach sobie mowilam ze jeszcz ejest czas ale torba juz stoi spakowana to i ja tak sie czuje bezpieczniej :ico_oczko: zdarzysz ze wszystkim zdarzysz jeszcze masz troche czasu. nie wpadaj w panike czasem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Mróweczka
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1333
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:35

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 20:46

tak Was podczytuje sobie:)

monika a powiedział o co chodzi, ze brzuch napięty to jeszcze nie do porodu? bo ja pierwsze słyszę takie coś...

a moje dziecię to większe ma od paru dniu dużą temp, ale innych objawów brak, zbijam mu ciągle.

a ja przytyłam już chyba ponad 20 kg, ale z młodym to prawie 30 i wcale nie leżałam plackiem i nie jadłam nie wiadomo ile, ale tak już niektóre ciężarne maja :ico_oczko: i obrzęki dochodzą...a obw. brzucha mam 113 :ico_szoking: taki mega klusek jestem:D

pozdrawiam Was:)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 20:47

Szymek śpi, mąż niedługo jedzie do pracy,
głowa boli, ale już mniej, mąż był w aptece po apap, bo nie miałam,

ktg pokazuje skurcze, ale tez pracę serca dziecka , mój gin ma w osobnym pomieszczeniu sprzęt do ktg, także nie muszę latać,

misia jak tam u Ciebie po wizycie?

jenny jak się czujesz?

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 20:51

Donatko u mnie ok, ale dziś zmęczona już jestem.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 23:46

witaski

Ja tak szybko przyszłam napisac co u mnie na wizycie i wyłanczam laptopa bo nic dziś w nocy nie spałam nie wiem czemu i musze iść sie połozyć bo teraz już padam a mąż jak zwykle na nocce :ico_noniewiem:

A więc jak dla mnie noie za dobre wieśći,gin mi nie odstawił leków podtrzymujących i kazał brać do 38tc i kolejna wizyta 7 maja wtedy to leki mi odstawi i wypisze skierowanie na CC... szyjka jest więc mówił,że jeszcze się nie szykuje do porodu,odebrałam wyniki GBS czy jak to tam sie pisze na tego paciorkowca i z całej wizyty to mnie ucieszyło bo go nie mam :-) wody płodowe ok,łozysko bez złogów i zwapnień i II stopnia.
Ale poszlismy na USG i Milenka waży maleńko bo 2450gr :ico_placzek: jest młodsza jak zawsze o tak tydzień z USG i wyszedł mi termin na 30 maja :ico_placzek: płakałam jak wracałam całą drogę,niunia jest śliczna zdrowiutka,ale maleńka,ja generalnie w 40tc się urodziłam z wagą 2700gr i mój gin tak szacuje na góra 3kg przy porodzie,jest mi smutno,ale mnie pocieszył bo powiedział,że no jest drobna,ale to jeszcze nie czas na poród to po pierwsze a po drugie ja jestem bardzo drobna i niska dziewczynki powiedzcie,że ona jeszcze przybieże chociaż do tych 3kg? :ico_placzek: także kochane ja się szykuje na poród tak ok 10-15 maja bo jak dostane 7 maja skierowanie nie CC to w ten sam dzień lece do szpitala się umawiac na CC bo jak mnie szybciej złapałyby skórcze to ja nie wiem co zrobie i nie będzie ciekawie :ico_noniewiem: Nie za późno mój gin zbiera sie na wypisanie mi skierowania na CC dopiero w 38tc?
Ale mam mętlik w głowie :ico_noniewiem: A jak ostatnio wam pisałam jak byłam u gina,ze mała ma ok 2500kg to właśnie szacował to po moim brzuchu i widzicie jak się pomylił kiedy zważył ją na USG :ico_noniewiem:

Monika takze kochana czekamy do kolejnej wizyty,zobaczymy co dalej z Tobą :ico_oczko:
ziolo juz 13kg do przodu mam :ico_oczko: a czemu masz do 20kg przytyć? już duzo przytyłas?
kaczorek ja tez myslałam,że nie zdąże a jednak się udało i to bez pospiechu dasz rade zobaczysz :ico_oczko:
donatka26 po raz kolejny współczuje bólu głowy,moge jedynie sobie wyobrazic jaki to ból :ico_sorki:

tibby 2,5mies kochanie wiesz jak to zleci? nawet sie nie obejzysz jak my urodzimy i zaraz Ty i reszta dziewczyn :-D
jenny lez i wypoczywaj słoneczko :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, 00:08 przez misia81, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

24 kwie 2013, 00:06

Witajcie
kaczorek tak pracowalam w przedszkolu Montessori, ale od okolo dwoch tygodni jestem juz na macierzynskim. Moj Oli chodZi do przedszkola Montessori I jestem bardzo zadowolona. Wiadomo kazde przedszkole I tak sie rozni, ale filozofia ta sama I zajecia bardzo podobne. Ja mialam o tyle szczescie, ze pracowalam we wszystkich grupach wiekowych I tym sposobem moglam nabrac doswiadczenia I wiem tez Jakie zabawki kupowac. Pozniewaz Montessori sa dosc drogie to niektore mozna samemu zrobic. Mozesz synkowi zrobic tabliczki z numerami. Wyciac prostokaty z zielonych szablonow I na to nakleic cyfry wyciete z papieru sciernego. Tak samo z literami. Tylko litery sa na rozowym szablonie. Jesli chodZi o zycie praktyczne to to juz zwykle sama pzygotowujesz. Na poczatek, bo Twoj synek ma 2latka o ile sie nie myle mozesz do malutkiego dzbanuszka wsypac groch I bedzie cwiczyl nalewanie. Pozniej mozesz sprobowac z woda. Tak samo moze cwiczyc przekladanie grochu przy uzyciu lyzeczki.
Moj Oli ma wszystkie zabawki poukladane. Np. Lego w koszyczku, drewniane klocki w innym koszyku, zajecia montessori niektore na tackach, inne w koszyczkach. Kazde ma swoje miejsce na polce. Takze Oli juz na w nawyku, ze jak skonczy sie czyms bawic to we gdzie odkladac I niczego nie miesza. Bardzo mi to ulatwia zycie I mysle, ze Oliwierkowi tez. Taka zreszta jest Metoda Montessori.
Monika super, ze wszystko w porzadku po wizycie.
jenny Kochana jak jestes zmeczona to tylko odpoczywac.
donatka wspolczuje tych boli.

Ja dzisiaj przeszlam tyle na nogach, ze jutro sie nie rusze. Bylismy na dlugim spacerze wzdloz Tamizy. Bylo super, ale nogi chyba ciezko to zniosly. Teraz wcinam pomarancze,bo mam taka ochote.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

24 kwie 2013, 08:49

witam :)

ja zawiozłam Szymka do przedszkola, zjadłam śniadanko, zaliczyłam też batonika :ico_haha_02: ,
bym musiała ogarnąć mieszkanko, przyszykować obiad, ale na razie mam lenia :ico_spanko: ,

misia ja zauważyłam Ty masz termin na 19 maja, także Milenka na pewno te kg 3 kg będzie miała, dla pocieszenia powiem, że Szymek 9grudnia ważył 2650g a jak urodziłam 3stcznia to miał 3500, także przez miesiąc przybrał 850g, wiem że każda ciąża jest inna, ale ja myślę, że Milenka te 3kg będzie miała, poza tym dziewczynki są z reguły mniejsze, mojego męża siostra ma trójkę dzieci 3 dziewczynki i żadna z nich nie przekroczyła wagi urodzeniowej 3kg. a ona sama przytyła w każdej w ciąży od 25-20kg,
także się nie martw, na pewno wszystko będzie dobrze, Ty też urodziłaś się drobniutka, mam nadzieję , że Cię troszkę uspokoiłam :ico_oczko: ,
myślę, ze to skierowanie w na cc nie będzie za późno, bo jak też w tym tc ostawią Ci leki podtrzymujące, to nawet nie oznacza, że na drugi dzień dostaniesz skurczy i będziesz rodzić,
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, 08:50 przez donatka26, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość